Dámy voda zhoršuje aký kožný problém? Ekzém alebo kvasinky? 🤔 ideme na kožné, no všimla som si že sa syn vždy viac škriabe po sprche. Paradoxne na koži nevidieť takmer nič, aspoň teda nie červené, len pár hrbolčekov. Foto poslať nemôžem.. 😁
Voda je extremny vysucovac pokozky, a tym aj zhorsovac ekzemu :( Ekzemove deti netreba kazdy den kupat a ked tak najlepsie s pridavkom nejakeho prostriedku urceneho na ekzematicku pokozku (La Roche anti-irritation napr.)
odporúčam, ak sa dá, umývať prevarenou vodou. Aj teplota vody je dôležitá. Radšej umývať vlažnou vodou. Samozrejme po umytí miesto nakrémovať, aby nebolo suché. U mňa platí modrá indulona 🙂
U nas ekzem, maly ma nabeh, sprchuje sa s olejom, inak by sa skriabal
@tianna syn mal tiez ekzem ked bol maly a musela som pridavat taky olej do kupela ( specialny olej na taku pokozku, ziadny Johnson and Johnson alebo podobne) inak mu voda robila velmi zle.
A nemôže to byt sprchovym gélom?