icon

Keď teraz napečiete vianočné pečivo
-linecké koláčiky
-košičky
-perníčky
Ako dlho to vydrží, nepokazí sa to do Vianoc? Nechytí to pleseň?
Neviem, že či už začať piecť alebo až tesne pred Vianocmi 😃

avatar

Toto vsetko prezije dlho

13. dec 2022
avatar

ako to skladujte?

13. dec 2022
avatar

Nema sa čo pokazit, na suchom mieste napr.v krabici

13. dec 2022
avatar

jasne, kludne pec 😉 perniky/medovniky bezne peciem pred Mikulasom a linecke o tyzden neskor, obidvoje skladujem v plechovych dozach vystlanych obruskami .. ak mi medovniky pomaly makknu tak k nim pridam nakrajane jablko (tam sa moze stat, ze to splesnivie, ak sa jablko dotyka priamo medovniku) .. tesne pred Vianocami robime uz len take plnkove (krem do vencekov, parizskych, laskoniek, nepecene kokosove gulky)

13. dec 2022
avatar

Suche koláče vydržia dlho, nemá sa čo pokazit

13. dec 2022
avatar

A čím plníte košíčky?

13. dec 2022
avatar

Urcite sa to nepokazi.

13. dec 2022
avatar

Okrem pernikov, tie nerobime su moje vsetky na balkone uz od minuleho vikendu. Nikdy sa im nic nestalo

13. dec 2022
avatar

@zuzulienka03 bud plnim orechovou plnkou hned pri peceni, potom ich polievam cokoladou tyzden pred Vianocami alebo upeciem korpusy a tyzden pred Vianocami plnim ganazou a ozdobim orechom

13. dec 2022
avatar

vsetko vydrzi ak budes dobre strazit,,😂

13. dec 2022
avatar

@luba28 presne, treba strazit 😀

13. dec 2022
avatar

Jasne ze vydrzi,nikdy sa im nic nestalo..skladujem v spajzi, v uzavretej doze

13. dec 2022
avatar

Minulý rok som piekla začiatkom decembra a ešte koncom januára sme ich jedli 😁

13. dec 2022
avatar

Linecké rožky aj do 3 kráľov vydržia a linecké plním až budúci týždeň piekla som cez vikend

13. dec 2022
avatar

@viestta Prosím ťa, na balkóne ich mascelycas? Ja sa bojím, že mi to pomrzne.

13. dec 2022
avatar

Vydržia aj do veľkej noci, 😍
Tento rok som našla zabudnutú krabičku koncom júna a ok

13. dec 2022
avatar

medovniky sme piekli prvu varku - zjedla sa za tri dni...tak sme si upiekli aj druhu varku :D a na vianoce si upeciem nejaky kolac a finito.. naco 300 druhov kolacov ?: D

13. dec 2022
avatar

@dasiacik odjakziva byvali na balkone, mrazy, nemrazy. Na suchom nema co zmrznut, pri kremovych by sa mohol pudingovy krem zrazit ale tie davame aj do mraznicky a nic im nie je

13. dec 2022
avatar

Nevydržia 🤣 zjedia sa

13. dec 2022
avatar

Ok zajtra pôjdem na to. 😁 ďakujem

13. dec 2022
avatar

Ved uz je "pred vianocami".

13. dec 2022