Keď teraz napečiete vianočné pečivo
-linecké koláčiky
-košičky
-perníčky
Ako dlho to vydrží, nepokazí sa to do Vianoc? Nechytí to pleseň?
Neviem, že či už začať piecť alebo až tesne pred Vianocmi 😃
ako to skladujte?
Nema sa čo pokazit, na suchom mieste napr.v krabici
jasne, kludne pec 😉 perniky/medovniky bezne peciem pred Mikulasom a linecke o tyzden neskor, obidvoje skladujem v plechovych dozach vystlanych obruskami .. ak mi medovniky pomaly makknu tak k nim pridam nakrajane jablko (tam sa moze stat, ze to splesnivie, ak sa jablko dotyka priamo medovniku) .. tesne pred Vianocami robime uz len take plnkove (krem do vencekov, parizskych, laskoniek, nepecene kokosove gulky)
Suche koláče vydržia dlho, nemá sa čo pokazit
A čím plníte košíčky?
Urcite sa to nepokazi.
Okrem pernikov, tie nerobime su moje vsetky na balkone uz od minuleho vikendu. Nikdy sa im nic nestalo
@zuzulienka03 bud plnim orechovou plnkou hned pri peceni, potom ich polievam cokoladou tyzden pred Vianocami alebo upeciem korpusy a tyzden pred Vianocami plnim ganazou a ozdobim orechom
vsetko vydrzi ak budes dobre strazit,,😂
Jasne ze vydrzi,nikdy sa im nic nestalo..skladujem v spajzi, v uzavretej doze
Minulý rok som piekla začiatkom decembra a ešte koncom januára sme ich jedli 😁
Linecké rožky aj do 3 kráľov vydržia a linecké plním až budúci týždeň piekla som cez vikend
Vydržia aj do veľkej noci, 😍
Tento rok som našla zabudnutú krabičku koncom júna a ok
medovniky sme piekli prvu varku - zjedla sa za tri dni...tak sme si upiekli aj druhu varku :D a na vianoce si upeciem nejaky kolac a finito.. naco 300 druhov kolacov ?: D
Nevydržia 🤣 zjedia sa
Ok zajtra pôjdem na to. 😁 ďakujem
Ved uz je "pred vianocami".
Toto vsetko prezije dlho