😲 ako je to u vás? #srdiecka
Ako nic v zlom ,no od vcera to tu vydim uz 4krat👍😕
U mna to celkom zodpoveda...plus nieco navyse,rad pomaha 😉
Podľa mna trochu prehnane. Čo potom robia rodičia a kedy sa tie deti venujú detským záležitostiam?
mne sa ta listina paci 🙂 aj som si ju ulozila ... my me zatial v prvej kolonke a dost z tych veci tak aj u nas fici 🙂 za mna TOP
U nas bieda.....v skolke upratuje a nosi aj odmeny za to a doma len ked sa jej chce.
O tom môžem len snívať,,,škoda ,ze zrušili tu reláciu,,,snívajte s nami 🙂
U nás to funguje, a kedže sú schopný pomocť aby bol poriadok mame viac času na seba. A oni sú hlavne samostatnejši.
Ale ja si myslím, že deti toto zvládnu. Len to od nich nepožadujeme lebo 1) dbáme na ich bezpečnosť (myslím, že 4-5 ročné vie utrieť kľučky, ale kvôli zdraviu mu to nedám robiť s dezinfekčným prostriedkom a len tak, že je to v montessori tabuľke? No načo!)
2) máme vysoké nároky (pod prestretím stolu si predstaví každý niečo iné, ale 2-3 ročný dokáže odniesť príbor a prideliť ho k miestu)
3) máme iné priority (veľa mamičiek tu pre 2-3 ročných rieši výučbu cudzieho jazyka a nie nosenie klátikov).
Ide hlavne o to, že naše deti chcú vyskúšať a robiť, čo robíme my rodičia. A už je na nás, či im to dovolíme, prispôsobíme ich veku a schopnostiam. A keď ma vidí celý deň s tabletom, tak sa nemôžem čudovať, že to robia a chcú aj deti.😟
okrem pletia záhrady všetko, tak zase nie každy den a aj tak okolie zazerá, nech sa naučí že SA to samé neurobí, že ked očura podalhu na záchode si to musí utriet, nie že také sa mu to mopom hnusí kde sme
teda neviem, niektore su celkom v pohode, ale dat 6-7 rocnemu ze tu mas noz/skrabku a osup mrkvu/zemiak alebo chod urobit salat, kde je potrebne zeleninu krajat sa mi vidi pritiahnute za vlasy
rovnako to aby si 4-5 rocne vedelo pripravit desiatu ci olovrant( samozrejme ak sa pod tym nemysli otvorit chladnicku a zobrat si jogurt, ci nejake ovocie z kosika)
Rovnako uz vidim ako o 7 rokov dam mojmu dnes 5 rocnemu vymenit ziarovku
Z 12 bodov zvláda 6 ..pekný výkon ...😊 i keď dezinfikovat kľučky by som jej nedala držím od jej dosahu aj saponat ☺ ono je to veľmi stručne veľa detí vie aj viac podľa chodu rodiny ..podľa mňa je tam veľa bodov Na ktoré majú čas ,neprídu mi dostatočne bespecne...
Parovanie ponoziek už vie teraz 😄 mame to ako pexeso 😄
U nás je to fajn ☺ baby mi chcú pomáhať
no pubertáka už neprinutiš upratovat alebo udržovat poriadok ak je zvyknutý že sa to urobí samo,
zaujímavé čítanie, naši ovládajú väčšinu "domácich prác" z toho listu ... 🙂 síce nie úplne ako to má byť podľa mojich predstáv, ale v rámci svojich možností ...keď si dokážu stiahnuť hry do mobilu a tabletu + security programy a pod., tak si dokážu aj vymeniť úspornú žiarivku v lampe ... 😉
Moj 4,5r. rad pomaha, hocikedy povie Co keby sme nieco upiekli a napr. mufiny ,babovku spravi sam ja mu len hovorim kolko coho a dam do rury samozrejme... a upratas si svoj neporiadok a vyhodit po sebe smeti,prip. utriet ak sa nieco vyleje to je snad jasne...a veru ze aj zeleninu pomaha krajat pod dohladom..moja nevesta sa bude mat 💃
@lenkafirka1 if, tak to klobúk dolu môj má 5,5 a keď vidím že berie nôž chytá ma hrôza (aj z ostrejsieho priboroveho) ale varit a piecť chce tiež, aj recepty mu mám čítať
@henaja ja prvy 🙂 🙂 🙂
U nas mladsi nic a starsi sa snazi 😊
@majulino ano recepty 🙂 a na konci kontrola ci sme nic nezabudli 😉 priborovy noz v pohodke...
Zatial to nevyzera nijak nakolko je este malinka,ale odlozila som si to,aby v case zacala pomahat 🙂
Moja 5,5 rocna dcerka pomaha vo vsetkom...nenutim ju ale ona chce sama...mrkvu supala uz pred rokom...je sikovna a podporujeme ju v tom..🙂
syn ked mal 3 roky stale chcel umývať riad teraz uz vôbec nic nechytá sa😀
Synator rad pomaha, deticky treba viest k domacim pracam urcite 👍
Snaží sa pomáhať ale len vtedy, keď sama chce. Inak sa v polovici úlohy zabudne a robí úplne niečo iné
Podľa mňa trošku prehnane, ale určite treba zapájať deti do bežných činností ...
Moj synator (5) mi niekedy rad pomaha,ked pecieme,upratujeme... rad odklada riady,umyva si auticka...
Celkom sedí 🙂
U nas to funguje, od malicka sa zapajaju do vsetkeho a ako rastu, cinnosti pribudaju. Vyuzivame ich prirodzeny zaujem o cinnosti, len na to musi mat rodic trpezlivost, lebo ta tabulka nehovori o tom, ako "dobre" to tie deti spravia 🙂 kazdopadne sa netreba riadit tabulkou, ale dietatkom 🙂 netreba ho nutit a netreba mu zakazovat 🙂
dievčatá, nech vám to vydrží, moje deti keď boli malé tiež pomáhali so všetkým, všetko chceli robiť, teraz ?? všetko treba 300krát povedať ... sú to chlapci 😉
Nasi pomahaju... niekedy radi a inokedy menej ale robia
My si este vsetko doma robime sami, drobana ma este len 9 mesiacov.....hahaha
@ixayxa no ako ktorí, čo ja poznám, tak trpezlivejšie sú matky 😎
@mooonika1975 u nás doma som ja úzkostlivejšia (myslím práca s ostrými predmetmi, ohňom, žieravinami...😀), aj vonku som si všimla, že muži riešia nebezpečnejšie situácie chladnou hlavou.
@isabella57 treba už začať
Niečo ovláda, niečo nie, vie už aj niečo nad svoju kategóriu a tak...😀
z kategorie 2-3 vieme a robime vsetko. nie stale sa nam chce ale som rada ze to zvlada a aj povysava nie dokonale ale bavi ju to a najradsej vysava psovy papulu z toho ma najvacsiu radost 😂😂😂😂
Jezisi... akoze ktore 12rocne dieta vymiena ziarovky a striha kriky? 😂😂🙈🙈
Baby, letiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ❤❤❤
@mooonika1975, @henaja, @lenkafirka1, @mojko92, @mells, @sonickav, @vonava007, @baksi, @neluskvitek, @ixayxa, @maryetta, @sara07, @majulino, @vikuska2012, @tinka1922, @ivett1, @tinka.binka, @alka127, @aniko_h, @januska124, @atota, @alicazazrakova, @majba, @jankaks, @cadulka2908, @tanicka137, @klara333, @maya_zilina, @isabella57, @lubka484, @karinka16, @eliz656
Dakujeeeem 😍
dskujeem
@tinka.binka dakujem 😊
Dakujem
@tinka.binka ĎAKUJEM👍😉
Ďakujem 😘😘💓
ja skôr premýšlam v ktorom veku sa zabudol náš tatino







áááááá, to by som už nič nemusela robiť