icon

Pomahat a chranit!! No jasne! Pred par hodinami do nas nacuval pan v peugeote. Chudak, povedal, ze nas nevidel, ale stali sme za nim, zacal rychlo cuvat a tresk, bol v nas... Vdakapanubohu, ze mi nevystrelil airbag... zacala som totiz 9.mesiac... pan volal 112tku, pytali sa, co sa stalo, ci som ok, ja ze ano, len som sa zlakla... Na linke 112 napriek tomu povedali, ze posielaju hliadku. No a citajte teraz... hliadka prisla, dvaja policajti, ktori dali fukat aj Martinovi aj panovi a tomu chudakovi isli este aj davat pokutu, lebo ze ich volal kvoli takej malej udalosti (mame rozbity predok auta) - ze 50€ pokuta, nakoniec to bolo 30€ bez dokladu... Ci som ja ok, alebo ci nahodou nepotrebujem odvoz, kedze sa ani nepytali, ci mame vobec pojazdne auto, to nikoho nezaujimalo. No co ktomu viac dodat? ...ja nemam slov...

avatar

mali ste si zapísať ich služobné čísla a podať sťažnosť

20. okt 2016
avatar

to akože bez dokladu 30e to sa nesmie

20. okt 2016
avatar

Smutné 😞. Ale hl.ze si ok.

20. okt 2016
avatar

Smutne. Ale bez dokladu .Aspon zarobili

20. okt 2016
avatar

Aspon niekto zarobil.

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

Som rada ze si v poriadku.

20. okt 2016
avatar

Ono to je tak,že k nehode sa volaju policajti,pokial je škoda na autach vyššia než 4000€,pokial je podozrenie na požitie alkoholu,pokial sa učastnici nehody nedohodnu na vyrovnaní škodovej udalosti a nespíšu ju pre poistovnu.Škodu na aute už vie približne odhadnúť takmer každý vodič.Pokial sa k malym nehodam volaju policajti,tak vinnik nehody vyjazd platí a robí to okolo 60€.nás takto nabúrali,dohodli sme sa medzi sebou,vypisali papiere pre poistovňu a škodu nasledne poistovna preplatila.

20. okt 2016
avatar

Ak nedali doklad, tak zavolaj na 158, nahlas udalosť v ktory den sa to stalo a oni si uz lahko zistia ktora hliadka tam bola
Teda ak mas na to "gule"

20. okt 2016
avatar

@8291 veru mas pravdu. Je to smutne ale je to tak. Aj do nas raz ujko nabural na kruhaci,nahodou isli okolo policajti a ti mali aspon tolko chochmesu,ze nas upozornili,nech sa dohodneme,lebo ze to bude drahsie a na dlhsiu dobu. Soferi sa dohodli a bolo.
Zrejme im dispecerka zo 112 podala info o tvojom stave,tak to neriesili.. Ak by ti nieco bolo,volala by aj zachranku. Nastasti sa vam nic nestalo,len si teda osleduj,ci je vsetko ok 😉

20. okt 2016
avatar

mali ste volal dopravne nehody,ked hliadk mu dala pokutu bez dokladu tak ani nespisali nehodu,čiže budete mat opletačky s poistovnou nakolko boli len ti a nie nehodovkari,znami tak mali a poistovna im skodu nevyplatila dodones a to je už pol roka

20. okt 2016
avatar

@8291 ano ???znami mali škodu oklo 2000e a veru volali 158 a poslali len pohotovostnu motorizovanu a poistovna im nevyplatila lebo škodovu udalost mali riešit dopravaci

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

ak mam sluzobne auto, tak ak mi vznikne skoda na aute, vzdy volam policajtov

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@zuzu1986 to je chyba poistovne,vobec nezaleži natom či su to dopraváci,alebo motorizovana hliadka.Poistovna sa vykrútila.my sme mali škodu 1200€ a nebol žiadny problem.Ale v príspevku ide o to že vinnik si musel zaplatit výjazd to je tak zo zákona.To že zaplatit 30€ bez bloku,tak to je chrapunstvo policajtov lebo vyjazd stojí okolo 60€ a samozrejme z blokom,čiže vinnik môze byt rád že cvakol len 30€aj ked adi policajtom do vrecka

20. okt 2016
avatar

@saskarisko to je jasné

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

Už keď príde hliadka tak sa automaticky platí pokuta preto je lepšie sa dohodnúť a spísať hlásenie o skodovej udalosti a porobit si foto ( za posledný pol rok mam za sebou 2 nehody tak som múdra 🙂 )

20. okt 2016
avatar

@simca444 my sme dopravakov zavolali, dalu fukat, naparili pokuty a potom nas tam nechali nech si vyplnime tie lajstre o nehode. Poistovna vsetko uhradila.

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@simca444 ale ano je to v zakone,treba pohladat,pri nehodach neprevyšujucich škodu 3000€ nieje potrebne volať vyjazd pokial nieje podozrenie z požitia alkoholu vodiča,pokial učastníci niesu zranení.....,poistovne to zo zakona musia akceptovať,aj ked realita je iná,niekedy sa vykrútia aj kebyže je privolaný sám policajný prezident

20. okt 2016
avatar

Nie 3000 ale 4000€

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@simca444 samozrejme že ich volať môžeš ale musia počítať s tým že zaplatis pokutu. Tak sama musia odhadnúť co sa viete dohodnúť, aká je asi odhadovaná škoda atd...

20. okt 2016
avatar
Komentár bol odstránený
avatar

@rebeka25 nie vzdy odhadnes skodu, do svagrinej tak nacuval jeden na parkovisku rovno na predny naraznik, vonkasie poskodenie skoro ziadne, dal jej 250€ na opravu naraznika a prelakovanie, sa dohodli. Len problem mastal v servise, kde jej povedali, ze ma posunutu napravu a cena za opravu je 2000€

20. okt 2016
avatar

@zuzana909 ale však na to sú poistky, treba vypísať správu o nehode a ide to z poistky

20. okt 2016
avatar

@zuzana909 ale ja nikde neposem že sa máte dohodnúť takymto spôsobom. To bol chyba tvojej svagrinej že to takto prijala. Ja som tiež chlapíkovi nacuvala a skoro ma ak pustil nech idem že to je v pohode ale sme spisali správu aj tak pofototi a obaja odniesli do poistovne a škoda nakoniec nebola až taká zanedbateľna. Poistovna v poho.preplatila

21. okt 2016
avatar

Do mna napalili z vedlajsej do hlavnej.do boku mojho auta studenti.bola som v 20 . tyzdni☹

21. okt 2016
avatar

Ja som bola v soku.mladi zavolali policajtov a aj ti sa pytali naco ich volali.

21. okt 2016
avatar

Drzkaj sa

21. okt 2016