icon

Mozu to byt kiahne?ma to na patach

avatar

To vyzera ako ruky, nohy a ústa

25. okt 2015
avatar

má podobné pľuzbieriky aj na dlaniach a v puse? ak áno, a nikde inde, mohla by to byť choroba ruka-noha-ústa

25. okt 2015
avatar

Toto nevyzera na kiahne...

25. okt 2015
avatar

Ano ma aj na ruke.usta neskontrolujem on mi neorvori na povel....

25. okt 2015
avatar

Ale aj manzel ma na nohach a rukach to mozu aj dospelaci dostat?

25. okt 2015
avatar

To bude veru HFM - ruka-noha-usta 😖 a ano, aj dospeli to mozu dostat

25. okt 2015
avatar

@moni to co je pre boha?

25. okt 2015
avatar

@nika82 to je zaujimave.akurat ze on v okoli ust nema nic... jest nechce akurat ze sme boli u doky s teplotou a povedala ze mame anginu (zahnisane hrdlo).cize moze to byt vyrazka kvoli tejto chorobe.... bere atb... co mam teraz robit?mam mu atb podavat dalej?sak len zatazujem zas organizmus....

25. okt 2015
avatar

@veronikafisi Moj syn mal len 1-2 v puse, tiez mal zacervenane hrdlo; ale to bol sprievodny jav.
Ak si uz zacala davat atb, tak ich douzivajte.

25. okt 2015
avatar

@linduska86 Pozri na link co dala nika82

25. okt 2015
avatar

@moni 😕nepotesili ste ma... ale co uz... aky mal sprievod tvoj syn.je to ozaj take drasticke ako pise ten claanok?

25. okt 2015
avatar

@veronikafisi Tym ze to nemal v ustach, nebolo to take bolestive. Najviac to mal na chodidlach, menej na rukach. Horuckoval par dni, davali sme fenistil proti svrbeniu a celkom dobre to zvladol. Jasne ze aj dcerka to chytila, ta mala chodidla ciste, najviac na rukach a asi 5-6 v puse, teploty len mierne. Nejedla poriadne asi 2 dni. U kazdeho to ma iny priebeh. Obom zliezla koza na rukach, ale nechty nastastie nie.

25. okt 2015
avatar

@moni este otazocka. Natierat to niecim?

25. okt 2015
avatar

@veronikafisi Mne odporucala hypermangan na tie labky, a do pusy som zas davala Florsalmin

25. okt 2015
avatar

ja som to mala s chlapcami. Jedine muz to nechytil. Všetci teploty, naštastie v ústach sme nemali. Najmladší na nohách medzi palcami mal 3 tyzdne vodové pluzgiere 5 dni pri chodení des. Nas úžasný pediater nam dal všetkým antibiotiká, ze šarlach ja som mala mesiac škrabanie a každému nam zišiel jeden nech na nohách skore uzdravenie 😉 antibiotiká sa neberú a su vysoké teploty.

25. okt 2015
avatar

my sme to chytili v detskom centre, kde sme boli prvý a posledný krát (na oslave narodenín) - našťastie to malo len slabý priebeh, ale je to vysoko nákazlivé :(

25. okt 2015
avatar

teoreticky by to mohol byt aj zlaty stafilokok a jeho kozny prejav...

25. okt 2015
avatar

@lucon jeeemine... toto co v lete som mala asi... DES

25. okt 2015
avatar

ale prosim Ta neprepadaj panike, o 7 dni je po chorobe

25. okt 2015
avatar

@lucon haha ale vies ze to plati len pri nadche 😊neboj moja sak vies ako ja... chybala si dnes a chlapci mi zdrhli aj s deckami nakoniec sme mali spolocnost len s jankou a spol

25. okt 2015
avatar

nene ja to myslim vazne, jonas mal pluzgierovu chorobu dvakrat za posledny polrok, neviem preesne co to je, ale nasypala som do neho C+cordiceps(prirodne antibiotikum-huba), bibina mu natierala domacimi svedskymi a kokosakom a preslo pekne vsetko rychlo. ked sa mu znizi imunita, tak ho to dostane, prve tri dni vysev, teplota, spavost a nepohoda, potom uz pluzgieriky chrastaveju a on sa snazi stale zasit dakde, aby si mohol strhavat chrasty tutak 🙂 tak neviem ci mate rovnake alebo ine, ....nech sa dari rychlo to prezit. 🙂

25. okt 2015
avatar

a som rada ze sme vam chybali 🙂

25. okt 2015
avatar

@lucon moze byt ze rovnake. Na kolene uz ma chrastu...

25. okt 2015