Prosím vás, volali mi zo škôlky, ze mam ísť po syna, ma červené opuchnuté oci, kycha, (alergia) pediatricka mi povedala, ze mu nič predpísať nemoze, mam riešiť s alergologickou (ta mi neberie telefon). Co mu viem dat? To je strasne s tými doktormi. Ďakujem
Volnopredajne lieky na alergiu, v lekarni ti poradia. Lekarka ma pravdu - ona by bez diagnostiky od alergologa nic predpisovat nemala. Potom uz moze - ale musi vediet, proti comu je dieta vlastne alergicke...
@ragazzina uz nemôže predpisovat lieky, iba specialista
@79viktoria79 dočasne stále môžu, ak sú to lieky, ktoré už boli predpisované. Bola som mamine dať predpísať od špecialistu lieky u jej obvodnej minulý mesiac.
Kvapky do očí, voľnopredajné, môjmu som dávala obklad na oči, tampóny do studenej vody a polezat si, buď zodac alebo zyrtec sa dá kúpiť voľnopredajné, ale myslím len ten silnejsi 10 mg, stačí dať polovičku a naozaj riešiť s alergologom. Môjmu sa tieto opuchy ťahajú od škôlky, teraz má 12 a dlhodobo je na liečbe.. opuchy má od jari do leta.. aerius 5 mg vie predpísať aj pediater
@ljzozv ano ak uz bola specialistom spravena diagnostika a ma to zapisane v karte, tak moze predpisat "v pripade nudze" aj pediatricka. Ale nie, ak este u alergologa vobec neboli... snad mamicka napise blizsie...lebo alergolog (ak sa teda dovola) snad vie poslat recept, ked teda nema cas na termin...
A chodievate na alergo?
Ježiš ja som akurát písala pediatrovi mail,že potrebujem pre deti lieky na alergiu. Som zvedavá či mi ich predpíše. Pred mesiacom predpisal..
@anjelicek26
@ibrunova ano , chodieva, ale vyše roka nebol
@anjelicek26 ziaden pripad nudze,neprejde erecept systemom.
Zas vyborny napadnasej vlady🙈
@veronikaveron tak mi volal dr
A lieky mi predpísal pre oboch synov. A som sa pýtala na tu alergokogiu a on že to teraz není potrebné. A už mám aj e recept nahodený
@merrynka19 ano, aj synovi nakoniec pediateicka predpísala, co užíval.
@veronikaveron tak sme dobre pochodili 🤗
Len zrejme voľnopredajné antihistaminiká, poraď sa v lekárni, kým sa dovoláš na alergo.. Ale prístup pediatričky je na zamyslenie, ona keby chcela, tiež môže predpísať antihistaminiká