Ahojte baby,
Chcela by som sa opýtať, už ste s bábätkom cestovali 4-5h autom ?
Mám 2.mesačné bábo, a zo zdravotných a rodinných problémov musím s dcérkou isť zo západneho Slovenska na východ.
Už teraz viem, že to bude veľmi náročná cesta a bojím sa, že mi tu cestu malá nezvládne.
Máte nejaké tipy a rady, že ako by sa to dalo zvládnuť ? Alebo žeby dcérka mala pohodlné cestovanie ?
Ďakujem za radu🤚 Prvýkrát ideme takou diaľkou a fakt sa bojím 🙈.
Nemáš sa čoho báť. Podľa mňa celú cestu prespí. Urobíte si prestávku, nakŕmiš, prebalíš, pokračuješ ďalej v ceste. Ak je teda zdravé dieťa. Ozaj: Nepúšťaj v aute klímu.
od 6. týždňov... Prečo by to nemala zvládnuť? Má nejaké problémy?
Skús naplánovať cestu tak,aby ste mali častejšie prestávky,ak by plakala,môžeš ji napr uspať na rukách,dať do sedaćky a pokraćovať.nie je pravidlom,že bábo v aute prespí cestu.Napr.moja najmladšia od narodenia revala v aute,my sme do poradne mali 20 min autom a každú cestu prerevala .
V 99% deti zvladaju cestu lepsie ako rodicia. Najvhodnejsie je naplanovat cestu pocas spanku, pozriet ci nieco po ceste nie je zaujimave kde si urobit pauzu ked sa zobudi a pojdete cez den. Mne sa najlepsie s detmi dlhe trasy jazdia v noci ale 100 ludi 100 chuti nie kazdemu to moze vyhovovat.
A nemôžeš cestovať v noci? Uspis doma, preložís do sedačky a do auta.. Naša mala síce pol roka, ale cestovala do chorvátska.. Zaspala doma v postieľke a zobudila sa ráno na pláži.. Ona je od mala cestovateľ 🙂 a ešte predtým bola aj v Prahe.. Tiež teleport
Mame 3 mes.vnuka.akonahle mu je horuco tak je nespokojny v sedačke.ak je obleceny menej je to ok.
Ta autosedacka by ma zaujimala. Urcite by to malo byt poriadne kvalitne vajicko pre tak male babo.
Ak máš Facebook tak sa porad v skupine Deti v aute.. Odfotis im dieťa ci je dobre uložené a ci máš dobre vajíčko.. To aj môže byť dôvod prečo ti tam nechce byť, jednoducho ho tam máš zle.. Co je hlavne nebezpečné.. Kebyže nie je internetov, tiež by mi nenapadlo ze autosedacky sú hotová veda a fakt môžu byť nie tie aj veľmi málo bezpečné
Deti cestovali aj pred 20 rokmi. A to joli obycajne vajicka.
Nesmie byt nababusena, chod az do vyhriateho auta.
ja som mala pred 13 rokmi kočík Jane a hlboká vanička bola aj ako autosedačka. My sme využívali to, bola to veľká pomoc lebo dcéra veľmi zle spávala a keď aj zaspala v kočíku bolo jednoduchšie preložiť celú vaničku než prekladať ju so zaručeným prebudením
https://kociky.babyland.sk/c/26/clanky/autovani...
Cestovali sme rovno z porodnice 300km. Ale potom ked mala 4mesiace....
hlavne velmi neobliekat. Celkovo cestou je aj v aute teplo. Aj vzduch aky je.
najmladší doteraz neviem z akého dôvodu reval ako tur len po meste sa išlo, vajičko čo mal starši synator ktorý v nom bol v pohode
oblečenie, najedenie nič .. vylučene
nakoniec kym nebol velky do normálnej sedačky sme cestovalis nim vo vlaku, a nosič
Hlavne nech jej nie je teplo, horúco...nenaobliekať do auta.
Autosedačku (vajíčko) take máme
Musis vediet podla svojho babatka..kazde je ine...moj mladsi velmi dlho plakal v aute, ako keby ho rezali..to bolo super cestovanie 🙄😁

A má nejaký problém s cestovaním ? Place alebo čo ? Naši boli najlepsi taki mali .. však len spali , zastavili sme napapat prebalit a za chvíľu zas spat 😆