icon

Ahojte mamičky, chcela by som sa opýtať, nepoznáte nejakú dobrú fyzioterapeutku/fyzioterapeuta pre bábätká ? V okolí BA, Senec. Mali ste už taku skúsenosť, že ste išli s babätkom ku fyzioterapeutmi ? Pomohlo ?🥹
Mám dcérku 9 mesačnú a neštvornožkuje mi a lezie mi dopredu iba s pomocou. Trošku sa obávam či som nejakú chybu neurobila :(. Možno chce to ešte čas 🥹, že potrebuje ešte dozrieť.

avatar

Tetis Dunajska Luzna

5. nov 2025
avatar
5. nov 2025
avatar

Pani Janikova cvici s babatkami

5. nov 2025
avatar

Fyzio neporadím ale nie je žiadny problém že v 9 m to nerobí . Niektoré deti nestvornozkuju vôbec aj keď sa hovorí že je to dôležitý krok . Takze sa tým netráp . Ale fyzio určite pomôže, ukáže cviky ako poslnit bruško , stred a podobne .

5. nov 2025
avatar
@sisa0818

Fyzio neporadím ale nie je žiadny problém že v 9 m to nerobí . Niektoré deti nestvornozkuju vôbec aj keď sa hovorí že je to dôležitý krok . Takze sa tým netráp . Ale fyzio určite pomôže, ukáže cviky ako poslnit bruško , stred a podobne .

@sisa0818 ďakujem krásne 🥹❤️

5. nov 2025
avatar
@eli3k

Pani Janikova cvici s babatkami

@eli3k ďakujem❤️

5. nov 2025
avatar

Chybu si určite neurobila, ale dobre že to chces riešiť. V 9m je už najvyšší čas. Pre dieťatko je to jeden z najzdravších pohybov,posilní si tým svaly trupu - ideálna príprava na sed,neskôr stoj.
Držím palce 💪

5. nov 2025
avatar

Určite choď na konzultáciu, pre vlastný pokoj. Môže to znamenať, že chce ešte čas. Skús pozrieť fyziomama a prohlas sa s malou na baby balance, ak máš financie. Sestra chodí s malým - predčasne narodený a on veľmi napreduje. To čo robia tak, robí aj s ním doma. Všetko hravou formou.

Ak niekto tvrdí, že to nie je chyba, tak j asi dovolím oponovať. Ja som neštvornožkovala, v 11 mesiacoch som už sama chodila, vtedy sa to vnímalo a šikovné dieťa. Teraz mám veľké problémy s chrbticou.

5. nov 2025
avatar

Neurobila si žiadnu chybu. Môj najstarší sa dal na štyri v 10 mesiacoch, dva týždne sa len pohojdával a až potom sa rozbehol po štyroch. Chodiť samostatne začal takmer 15 mesačný. Susedin syn začal chodiť ako 18 mesačný a je úplne zdravý - len mal v tomto pomalšie tempo.

5. nov 2025
avatar

Pediater by ťa mal nasmerovať, vidí odchýlky najlepšie. U nás to bolo pediater - detský neurológ -cvičenie.

5. nov 2025
avatar

Veľa času tráviť na zemi. Motivovať hračkou, mobilom, jedlom. Na fyzio by ti mohla dať info pediatrička.

5. nov 2025
avatar

Pediater by ta mal poslat k neurologovi a odtial na fyzio. My sme isli k Mudr. Vaskovej do Modry a aj na rehabky sme tam chodili. Doktorka je skvele aj baby hore na rehabke su super. Maly mal skrateny krcny sval a oneskoreny psychomotoricky vyvin.

5. nov 2025
avatar

Physio medical V Petržalke - Evka Hronomníková. Zavolaj si, do cca týždňa vieš mať termín. Dieťa prezrie, ona už to má v oku a v rukách, či má dieťa nejakú časť slabšiu a aké cviky by ste mohli robiť, aby ste dieťa podporili.

5. nov 2025