www_originalnehracky_sk
  5. dec 2019    Čítané 152x

  Prečo kupujeme drevené hračky?

  Myslím si, že drevené hračky majú pre deti mnoho výhod. Azda najdôležitejšou je, že učia Vaše deti veci, ktoré ich iné hračky nenaučia. Je to klasika, ktorá zažíva veľký návrat – práve tým, že deti vzdelávajú, podporujú ich fantáziu a zabezpečia zábavu na dlhé hodiny. Toto sú podľa mňa dôvody, prečo je drevo ten najlepší materiál.

  Dôvod č. 1: Drevené hračky sú stabilné
  Drevo je trváci materiál, a preto ho deti tak ľahko nezničia. V porovnaní s plastovými hračkami a hračkami z iných materiálov je drevo trvanlivý materiál. Toto je sčasti zapríčinené tým, že mnohé drevené hračky sú čiastočne alebo úplne ručne vyrobené.

  Dôvod č. 2: Drevené hračky sú inšpiratívne
  Drevené hračky sú jednoduché. Samé o sebe nemajú žiaden zvuk či svetelné efekty, ktoré sa môžu pokaziť. Nepreťažujú tak detské zmysly hlukom a svetlom, ale inšpirujú dieťa, aby použilo svoju fantáziu na hru. Čo to znamená? Že dieťa potrebuje zapojiť svoj intelekt a predstavivosť počas hry a nie je len pasívny prijímateľ informácií. Tento druh hry podporuje kreatívny, sociálny, emočný a verbálny vývoj dieťaťa. Jeho myslenie a argumentačné schopnosti sú tiež posilnené pri hre.

  Dôvod č. 3: Drevené hračky sú udržateľné
  Chcete mať o niečo viac ekologickú domácnosť? Začnite s hračkami Vašich detí a naučte ich byť viac ekologicky zodpovedným. Väčšina drevených hračiek sa vyrába pomocou trvalo udržateľných lesníckych metód a rýchlo rastúcich stromov.

  Dôvod č. 4: Drevené hračky trénujú jemné motorické zručnosti
  Či ide o koordináciu, rozhodovanie, flexibilitu alebo hľadanie rovnováhy; drevené hračky pomôžu Vášmu dieťaťu zlepšiť všetky zo spomínaných. Počas hry sa Vaše dieťa nielen zabáva, ale aj učí zručnosti nevyhnutné pre rast jeho intelektu. Napríklad, detské drevené autíčka sú ťažšie ako iné, a preto sa dieťa musí snažiť viac, aby sa kolesá otáčali. Je to teda aj tréning koordinácie a sily, dieťa musí vynaložiť ten správny tlak a energiu, aby sa autíčko hýbalo a dosiahlo požadovanú rýchlosť.

  Dôvod č. 5: Drevené hračky robia deti šťastnými
  V dnešnej dobe trávia deti množstvo času so smartfónmi a pred televíziou, čo má, samozrejme, určité výhody. Na druhej strane tieto aktivity namáhajú detský mozog a často spôsobujú výkyvy nálad a mrzutosť. Práve drevené hračky dokážu dieťa upokojiť a môže si pri nich oddýchnuť, nakoľko je pri nich samé so svojimi myšlienkami – bez špeciálnych efektov či blikajúcich svetielok.

  Dôvod č. 6: Drevené hračky sú cenovo dostupné
  Pri iných materiáloch trvá dlhšie, kým sa z nich vyrobia lacnejšie hračky. Pri drevených hračkách tento problém odbúda, a namiesto toho, aby sme desaťkrát kupovali tú istú hračku, môže drevená hračka prežiť až desať rokov. To znamená, že v dlhodobom horizonte to stojí aj za prvotnú vyššiu cenu.

  Dôvod č. 7: Drevené hračky jednoducho vyzerajú dobre
  OK, možno to nie je úplná priorita pri kúpe. Na druhej strane je predsa pekný vzhľad hračky skvelý doplnok. Drevené hračky sú nadčasové, štýlové a jednoducho – sú naše najobľúbenejšie.

  Aké sú podľa nás ďalšie dôvody, preto sú drevené hračky tie najlepšie?

  www_originalnehracky_sk
  4. dec 2019    Čítané 113x

  Ako vybrať vianočné darčeky pre deti?

  Facebook, Instagram, televízia, rádio. Z každej strany počúvame, že Vianoce sa blížia, a že sa neoplatí kupovať darčeky na poslednú chvíľu. Lenže ako vybrať darček a čoho sa držať? Kupovať deťom všetky hračky, ktoré chcú? Alebo sa na to pozrieť racionálne a kúpiť iba to, čo považujete za potrebné vy?

  Keďže sami poznáme stres pri nákupoch na poslednú chvíľu, rozhodli sme Vám už v predstihu pomôcť s výberom darčekov pre deti.

  Stačí sa držať jednoduchého konceptu - Pravidlo štyroch darčekov.
  Toto pravidlo je jednoduchý nápad, s ktorým nakúpite darčeky pre deti s menším stresom a budete vedieť, že deti budú z darčekov nadšené.

  4 darčeky spadajú do 4 kategórií:

  • Niečo na hranie,
  • Niečo na nosenie,
  • Niečo na čítanie,
  • Niečo, s čím sa podelíte.

  HRA – darček, po ktorom Vaše dieťa naozaj túži. Je to detský traktor, bábika, hojdací koník alebo hudobný nástroj? Doprajte mu to, po čom jeho srdce túži. 

  OBLEČENIE – je to tričko so supermanom, z ktorého bude Váš syn nadšený? Módny kúsok, ktorý poteší Vašu dcéru? Alebo vianočná klasika – ponožky a spodné prádlo?

  ČÍTANIE – knihy patria medzi obľúbené darčeky pre veľkých aj malých. Máte pocit, že Vaše dieťa je ešte príliš malé na knižky? Čo tak ho obdarovať krásnou kreslenou knižkou? 

  DARČEK PRE VŠETKÝCH – Spoločný darček pre všetky deti. Či je to spoločenská hra, trampolína alebo detské ihrisko do záhrady, tieto darčeky učia deti rozmýšľať, komunikovať, rozvíjajú ich pozornosť a popritom si pri nich užijú veľa zábavy.

  Veríme, že sme Vám týmito tipmi pomohli. Vďaka pravidlu štyroch darčekov sa tak môžete zamerať na konkrétny druh darčeka a nebudete to s nimi preháňať.

  Veľká SÚŤAŽ na FB o krásne hračky !!! 19. kolo https://www.facebook.com/OriginalneHracky Stačí si len vybrať hračku a "lajknúť" našu stránku a možno vyhráte práve vy. Netreba žiadne zdieľanie. http://www.originalnehracky.sk/

  www_originalnehracky_sk