Príspevky pre registrovaných používateľov sa ti nezobrazujú.
  zdenka13
  25. apr 2023    Čítané 75x

  🌱 Hloh 🌱 Skvelá bylina na srdce. ❤️

  🌱 Hloh 🌱

  👌 Skvelá bylina na srdce. ❤️ Jej plody, bohaté na flavonoidy, posilňujú tkanivá kardiovaskulárneho systému a odstraňujú jeho zápaly.

  ➡️ Pomáha rozpúšťať usadeniny lipidov, čím podporuje krvný obeh.

  ➡️ Rozširuje cievy, čím stimuluje krvný obeh.

  ➡️ Užíva sa pri liečbe vysokého aj nízkeho krvného tlaku.

  ➡️ Je to kardiotonikum pre všetky srdcové tkanivá.

  ➡️ Užíva sa pri nespavosti (tu je potrebné overiť funkciu nadobličiek).

  ➡️ Posilňuje cievne steny, a preto je skvelý pri liečbe kŕčových a metličkovitých žíl, hemoroidov a prolapsov.

  ➡️ Jeho silné antioxidačné účinky umožňujú odstraňovať z tela kyseliny.

  ➡️ Pôsobí silne protizápalovo, a preto by mal byť užívaný pri všetkých zápaloch.

  Latinský názov: Crataegus

  Požívané časti: plody a list.

  Účinok: protizápalový, antioxidačný, antispazmodický, adstringentný, kardiotonický, posilňuje bunky, digestívny,

  diuretický, vyvolává alebo upravuje menštruáciu, sedatívne, posilňujúce, vazodilatačné účinky.

  zdenka13
  13. máj 2022    Čítané 82x

  Zužitkovanie vápnika Ca

  VÁPNIK predstavuje minerál, ktorý sa vyskytuje v organizme v najväčšom množstve. Jeho soli tvoria látku, ktorá dáva kostre  a zubom  potrebnú pevnosť. Zlé ZUŽITKOVANIE VÁPNIKA môže spôsobiť krehkosť kostí, oslabenie nervov a spojivových tkanív. Výsledkom sú HEMOROIDY, KŔČOVÉ ŽILY, VRÁSKY, PRUH, PRELIAČINY močového mechúra, maternice, čriev a podobne. Správna funkcia tkanív, ich rast a regenerácia vyžadujú ROVNOVÁHU FOSFORA, VÁPNIKA a HORČÍKA. Vysoký príjem vápnika znižuje hladinu fosforu. Ak neprijímate organický vápnik z rastlín, môžu sa vám v tele tvoriť VÁPENATÉ USADENINY, KAMENE a KOSTNÉ OSTROHY.

  Prebytok bielkovín spôsobuje ODVÁPNENIE

  Bielkoviny sú nevyhnutné na to, aby vápnik zostal viazaný v kostiach, ale zasa jeho nadbytok má škodlivé účinky. Na druhej strane, čím viac jeme živočíšne bielkoviny, tým viac sa zvyšuje kyslosť telesných tekutín. Objavuje sa kyselina močová a mliečna ako vedľajší odpadný produkt metabolizmu. Organizmus zmobilizuje sily na vykompenzovanie prekyslenia tým, že VYŤAHUJE VÁPNIK z kostí. Jedna z dôležitých funkcií vápnika je udržiavanie vyváženosti medzi kyslými a zásaditými látkami. Výživa bohatá na tuky sťažuje VSTREBÁVANIE VÁPNIKA. Veľká spotreba mäsa  a vyzretých syrov  je kyselinotvorná a podporuje vznik OSTEOPORÓZY. Na druhej strane vyvážená rastlinná strava, ktorá obsahuje nevyhnutné bielkoviny pôsobí zásadito. Znižuje straty vápnika a má preventívny účinok proti osteoporóze.

  Minerály ORGANICKÉHO pôvodu sú životne dôležité

  ANORGANICKÉ minerály získané z tvrdej vody , MINERÁLOK a z DOPLNKOV stravy nedokáže telo dostatočne vstrebať. Nespracované látky sa začínajú usádzať v tepnách a na stenách čriev a tkanív. Telo ich nedokáže celkom vylúčiť a tak tieto nánosy časom spôsobujú množstvo ZÁPALOV a CHORÔB. V poslednom čase sú v móde takzvané POTRAVINOVÉ DOPLNKY vápnika, horčíka, draslíka, zinku a fosforu v tabletkách a tobolkách. Tieto ANORGANICKÉ MINERÁLY nie sme schopní zužitkovať. Naše telo potrebuje vápnik, horčík a fosfor, ale v ORGANICKEJ podobe prostredníctvom RASTLINNEJ STRAVY.

  RASTLINY sú schopné absorbovať ANORGANICKÉ minerály získané z pôdy a premeniť ich pomocou fotosyntézy NA ORGANICKÉ. Takto upravené sa rýchlo dostanú do buniek, kde plnia dôležité funkcie. ORGANICKÝ FOSFOR nájdeme vo všetkých strukovinách, napríklad bôboch, bielych fazuliach a šošovici. Ďalším zdrojom fosforu sú celozrnné obilniny, prírodná ryža , mandle, arašidy a vlašské orechy. Chudé mäso, bielok a prírodný, chemicky neupravený syr obsahujú tiež fosfor. VÁPNIK je v maku, sezamových semienkach, sójových bôboch, mandliach, syre a tvarohu. HORČÍK sa nachádza v slnečnicových semienkach, kakau, vlašských orechoch a hrachu.

  ORGANICKÉ MINERÁLY sú potrebné pre udržanie silného, mladistvého a zdravého tela. Tvoria základný faktor pri trávení a zužitkovaní a sú dôležitými zložkami tráviacich štiav. Organické minerály regulujú osmotickú výmenu živín medzi krvou, miazgou a bunkami tkanív. Jednoducho povedané, organické minerály sú nepostrádateľné pre bezproblémové fyziologické fungovanie všetkých telesných žliaz."

  Stopové prvky

  STOPOVÉ PRVKY sú minerály, ktoré v malom množstve potrebujú rastliny zvieratá aj ľudia. V našich telách sa nachádzajú stopové množstvá viac ako 65 minerálov. Hrajú významnú rolu pri udržiavaní zdravia a sú nevyhnutné pre vstrebávanie a zužitkovanie vitamínov a iných živín. Pomáhajú pri trávení a slúžia ako katalyzátory mnohých hormónov, enzýmov pri životne dôležitých telesných funkciách. Ďalej pomáhajú nahrádzať elektrolyty vylúčené z tela silným potením alebo hnačkami a chránia pred toxickými reakciami a otravou ťažkými kovmi.

  Súčasné výskumy ukazujú, že by sme mali získavať potrebné dávky stopových prvkov z vyváženej stravy, predovšetkým z čerstvého ovocia, zeleniny a bylín.

  Existuje mnoho faktorov, ktoré rušia rovnováhu minerálov. To znamená, že niektoré minerály, ktoré konzumujeme nie sú potom telom vstrebané. Hlavným faktorom rušiacim rovnováhu minerálov sú nevhodné stravovacie návyky. Napríklad nadmerná konzumácia rafinovaných sacharidov, alkoholu a módne diéty. Nerovnováhu môže spôsobiť aj nadmerné používanie vitamínových a minerálnych preparátov.

  Ahojte mamičky. Uvítali by ste niečo také ako liečivá, zdravá strava? Zmes organicky pestovanej sušenej zeleniny, obilnín, orechov, semien, listov a bylín. Myslím hotové jedlá vo forme práškových zmesí v bio kvalite absolútne bez chémie, bez konzervantov, stabilizátorov, aróm, sušené bez síry. Čo si o tom myslíte? Dobrá voľba ako deťom, prípadne i sebe dopriať zdravý obed, večeru a urýchliť si varenie, ak máte náročný deň? Prípadne sa vyhnúť kupovaniu bagiet a denných menu v práci.. Iba zalejete vodou a máte plnohodnotné výživné jedlo.

  Ahojte nadšenci zdravého životného štýlu 🍎🥬🧄🥗🌱🌿🍃
  V posledných dňoch som si všimla absolútne nepochopenie SYSTÉMOVÉHO KOMPLEXNÉHO prístupu k očiste tela BYLINKAMI a ZMENE ŽIVOTOSPRÁVY.
  Kým som to nepochopila, robila som to isté, preto to poviem na svojom príklade: Ja som kedysi robila to, že namiesto zmeny životosprávy som si radšej kúpila nejaký VÝŽIVOVÝ DOPLNOK stravy, prípadne nejaké VITAMÍNY a MINERÁLY. To som robila i v tehotenstve a v období dojčenia 🤰🤱 a myslela som si, že tým vykryjem chyby, ktoré robím v životospráve, že to je takto v poriadku a to bude stačiť 🤔😬Samozrejme, že som odkúšala rôzne produkty ako aloe vera, zelený jačmen, chlorella, spirulina, rakytník, čaga, maca, aj colostrum, omega 3, vitamín D, C som bežne užívala, rôzne vitamínovo-minerálne komplexy a podobne, asi to viacerí i poznáte. 😃
  No nikdy som sa nezamyslela napríklad nad vstrebateľnosťou a využiteľnosťou, napríklad týchto vitamínov a minerálov, keďže väčinou sú to produkty v anorganickej podobe, nie organickej a naše telo ich nevie tým pádom využiť a tak ako prišli do nášho tela, aj odídu - dosť nefektívny prístup. 🙃
  Takýto zázračný produkt alebo bylinka proste neexistuje, chce to viacero zmien, ZMENIŤ PRÍSTUP, MYSLENIE a začať si viac všímať POTREBY NÁŠHO TELA. A za druhé, ak je naše telo zanesené, darmo tam budeme neviem, čo všetko dávať a dávať, keď sme si neurobili najprv poriadok a nevyčistili sa napríklad od rôznych toxínov, vírusov, mikroorganzmov, baktérií, hlienov, plesní, ťažkých kovov a niekedy i parazitov.. O tom sa veľmi nehovorí, že?
  Tie všelijaké skratky, len aby sa nemusel urobiť poriadok nikam nevedú. 🤷‍♀️ Určite to poznáte i z domácnosti: Prekladáme, odkladáme to, kopí sa to a potom je s tým oveľa viac práce.. No nie je lepšie začať robiť ten poriadok čím skôr a potom si to už len udržiavať? 🙂 Čím skôr začnime meniť, to nie úplne vhodné vnútorné prostredie, za vhodné, za pomoci uceleného prístupu a zanedlho budeme vidieť prvé výsledky. 😊 Nie nadarmo sa hovorí, že až okolo 70 % imunity sa tvorí práve v našich črevách. A z čoho asi sa tam vytvára to prostredie, konkrétne črevný mikrobióm ⁉️ No jednoznačne z toho, čo do seba dávame❕ Neviem prečo práve k ZDRAVIU a SVOJMU TELU sa správame tak, že všetko naše zaobchádzanie má vydržať a poradiť si. 🤔🤷‍♀️ Veď práve to, čo do seba dávame, z toho žije, funguje, vládze, rep. nevládze, priberá, resp. chudne, chradne, stagnuje alebo prosperuje...
  A práve preto som začala s očistou tela, ale nie len tak, že si sem tam vypijem nejaký čajík, ktorý sa mi zapáčil niekde v lekárni alebo na internete alebo si namiešam, prípadne kúpim nejaký macerát, tinktúru, ale systémovo si očistiť všetky orgánové sústavy, orgány, posilniť ich a zregenerovať iba za pomoci ČISTÝCH BYLINNÝCH ZMESÍ, kde sa nespolieham na jednu, dve, tri zázračné bylinky, ale na KOMPLEX BYLÍN, ktoré sa menia (neužívam to isté dookola) a postupne pôsobia na jednotlivé orgánové sústavy - ucelený systém. Postupne je možné očistiť si všetky orgánové sústavy pekne po poriadku:
  1. tráviaci, črevný a močový sytém,
  2. endokrinný, lymfatický, imunitný a reporodukčný sytém,
  3. kardivaskulárny a nervovoý systém
  4. svalový, kostrový, dýchací a krycí systém.
  Bylinky 🌱🌿🍃 sú dokonca plné prirodzených vitamínov, minerálov, enzýmov, atď., jednoducho živín, ktoré naše telo vie krásne zužitkovať, je to pre nás prirodzená forma dopĺňania živín 🙂 Potrebujem tie bylinky jednducho zjesť a dostať do tela v celku a oni si už urobia svoju prácu 👊💪 a mojou úlohou je začať meniť životosprávu. A tým mám na mysli viaceré oblasti našej životosprávy a to i stravu 🍽️, nápoje🥛, pohyb🚶‍♀️, kúpele 🛀 a odpočinol 🛌. Ja viem, je to beh na dlhšie trate, ale stojí za to 🙂👊💪
  Už vyše roka sa tým intenzívnejšie zaoberám a naozaj vidím aj výsledky, môžem jesť ovocie, ktoré mi robilo problém kvôli potravinovej alergii a mala som problém so ❤️, konkrétne extrasytoly, ktoré boli spôsobené práve mojim životným štýlom a tak nebolo na čo čakať a musela som prevziať zodpovednosť za svoje zdravie do svojich rúk. 🤲 Pred mesiacom som bola u kardioóga a vravel, že to je diametrálny rozdiel, tak som hneď vedela, že moja námaha nebola márna 👍👏 A tak Vás týmto chcem povzbudiť, aby ste sa starali o svoje telá a využívali to, čo nám Boh stvoril pre správne fungovanie nášho tela a tým sú jednoznačne aj tie nenápadné zelené bylinky 🌱🌿🍃 všade naookolo nás, ovocie, zelenina, orechy a semená a ďalšie úžasné plody. Práve tieto produkty obsahujú najväčšie množstvo všetkých potrebných živín, pre naše telo. Zabudnime na všetky tie polotovary a spracované jedlá a jedzme tieto vitamínovo-minerálne bomby 💣 a budeme fit a zdravý, plný dobrých nápadov, myšlienok, energie atď. A to Vám všetkým prajem, aj krásny deň 🌞, milí priatelia. Kto dočítal do konca, veľmi ma potešil 🤗 a môžete dať like, aspoň budem vedieť, koho takéto témy zaujímajú 🙂 Prípadne mi napíšte vy cestu za zdravším životom 🙂

  LYMFATICKÝ SYSTÉM - Váš ochranca 💪

  Lymfatický systém je dôležitou SÚČASŤOU IMUNITNÉHO SYSTÉMU, ale často sa naň zabúda. Pokiaľ funguje, nevenujeme mu pozornosť. Keď sa ale lymfatický systém zasekne, pocítite to veľmi rýchlo. Nepodceňujte signály, ktoré vám v tomto prípade telo vysiela.

  Starostlivosť o lymfatický systém nestojí skoro nič, zato jeho zanedbanie vás môže vyjsť poriadne draho. Najskôr treba pochopiť, ako funguje.

  Úlohou lymfatického systému je ODVÁDZANIE ŠKODLIVÝCH LÁTOK z tela. Predstavte si ho ako krvný obeh, ale namiesto krvi koluje v lymfatických cievach bezfarebná tekutina – LYMFA. Tej máte v tele dokonca o niečo viac než krvi. Vašimi tkanivami prestupuje 5 – 6 litrov lymfy a dotýka sa každej bunky v tele.

  ŠKODLIVÉ LÁTKY sa hromadia v LYMFATICKÝCH UZLINÁCH, ktorých je v celom tele približne 600. Obsahujú LYMFOCITY, teda špeciálne biele krvinky, ktoré chránia telo a BOJUJÚ S INFEKCIAMI. Keď sa do tela dostane VÍRUS, začnú sa tieto biele krvinky množiť, aby vírusu zabránili v páchaní škôd!

  Čo keď lymfatický systém prestane pracovať?
  Pokiaľ na vaše telo útočí PRÍLIŠ VEĽA TOXÍNOV, lymfatický systém môže byť preťažený. Uzliny sa upchajú a v tele sa začnú HROMADIŤ ODPADOVÉ LÁTKY.

  Príznaky, že s lymfatickým systémom niečo nie je v poriadku:
  ➡️ Chronická únava
  ➡️ Bolesť kĺbov
  ➡️ Opuch lymfatických uzlín (na krku, pod pazuchami, v slabinách)
  ➡️ Opuchy nôh
  ➡️ Bolesť hrdla a časté prechladnutia
  ➡️ Bolesti hlavy
  ➡️ Priberanie
  Dlhodobé zanedbávanie lymfatického systému môže vyústiť do rôznych vážnejších ochorení – artritídy, rakoviny, zápalu čriev, gynekologických problémov, lymfedému.

  Ako opäť NAŠTARTOVAŤ lymfatický systém?
  1. POHYBOM
  Kým krvný obeh je poháňaný srdcom, lymfatický systém nemá žiadnu podobnú pumpu. Prúdenie lymfy zaisťujú len SŤAHY SVALOV, a preto je dôležité, aby ste cvičili a hýbali sa aspoň pár minút denne. Stačí svižnejšia prechádzka, beh alebo spraviť pár drepov, zaskákať si či vyjsť po schodoch.

  2. ZMENOU JEDÁLNIČKA
  Lymfatickému systému zmena nezdravých stravovacích návykov výrazne prospeje. Cukry a bielkoviny pri trávení bez problémov prechádzajú do krvi, TUKY však musia najprv prejsť lymfatickými cievami. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vyhýbať TUČNÝM JEDLÁM. Pre lymfatické cievy sú tiež záťažou ČERVENÉ MÄSO a MLIEČNE VÝROBKY. Prospejete im OVOCÍM, ZELENINOU A STRUKOVINAMI.

  3. SAUNOVANÍM
  Preťaženému lymfatickému systému v boji s toxínmi pomôže teplo a para sauny. Časť škodlivín totiž vypotíte a lymfatickému systému sa uľaví. Pre efektívne rozprúdenie lymfy striedajte saunu so studenou sprchou.

  4. DOSTATOK TEKUTÍN
  Príjem dostatočného množstva vody je v prípade problémov s lymfatickým systémom kľúčovým. Sladené nápoje nahraďte ČISTOU VODOU izbovej teploty. Môžete ju ochutiť citrónom, mätou alebo iným ovocím či bylinkami. Voda napomáha bezproblémovému prúdeniu krvi aj lymfy v cievach.

  💛Naše dokonalé telo má sedem očistných systémov:
  1. hrubé črevo,
  2. pečeň,
  3. obličky,
  4. tukové tkanivo,
  5. svaly a väzy,
  6. nos, uši, oči,
  7. pľúca, koža.
  Ak jeden zo systémov neplní svoju funkciu, prichádza na pomoc iný systém. Napríklad: ak nie sú hrubé črevo a pečeň schopné plniť svoju očisťujúcu činnosť, aktivujú sa očisťujúce systémy, ako nos, koža a pľúca, pričom na koži sa objavuje vyrážka, ekzémy, alergia, tečenie z nosa, z pľúc hlien, z očí sekrét. Je možné siahnuť po nosných kvapkách, robiť očné obklady, mazať kožu masťami, ale všetko je len boj s následkom. Tento boj je dlhý, nákladný, vyčerpávajúci a hlavne bez výrazného efektu.
  💊Už Hippokrates povedal: Každá choroba má svoju príčinu, ktorú žiadny liek neodstráni.
  ❓A tú sú štádia znečistenia:
  Prvý stupeň znečistenie - zdravo vyzerajúci človek začína cítiť stálu únavu.
  Druhý stupeň - okrem permanentnej únavy prichádzajú bolesti hlavy a lámanie v kostiach celého tela.
  Tretí stupeň - vyskytujú sa alergie všetkého druhu.
  Štvrtý stupeň - výskyt cýst, nádorov, kameňov, nadváhy.
  Piaty stupeň - deformácia vnútorných orgánov, kostí a kĺbov.
  Šiesty stupeň - organické choroby nervovej sústavy.
  Siedmy stupeň - rozpad buniek a orgánov, ktorý spôsobuje tvorbu rakovinotvorných chorôb.
  Na základe toho si môže každý ľahko označiť stupeň znečistenia svojho organizmu.
  ✅Ak ste spozorovali symptómy druhého a tretieho stupňa, nestrácajte čas a začnite s kúrou úplnej očisty organizmu. Inak môže byť neskoro.
  🍀Informácie čerpané z knihy Profesora Dr. Michaila Tombaka, biochemika patriaceho do svetovej elity významných špecialistov prírodných liečiteľských metód.

  zdenka13
  Správa bola zmenená    5. apr 2021    

  Problémy s trávením 🥣🥗🍳🥘🍰🍶🥤

  Tráviaci systém je jeden zo základných pilierov nášho zdravia. 💪 Tvoria ho žalúdok, tenké a hrubé črevo, pečeň a žlčník. Jeho súčasťou sú aj vnútorné žľazy. Ak sa chceme uzdravitť, musíme začať najskôr s očistou tráviaceho systému. V črevách sú bilióny baktérií. To spôsobuje infekcie toxickými a neužitočnými baktériami, mikróbmi, pliesňami, hubami, mykotoxínmi a vírusmi. 😕 Medzi najčastejšie problémy trávenia patria syndróm zvýšenej priepustnosti čreva, dráždivé črevo, žalúdočné krče, gastritída, reflux, pálenie záhy, nadúvanie, zápcha, hnačky, bolesti żalúdka, žalúdočné vredy, Crohnova choroba, kolika, hemeroidy.

  Medicínska komunita👨‍⚕️sa snaží nariadovať ľuďom s tráviacimi problémami rôzne diéty a obmedzenia konzumácie niektorých potravín. Je to spojené s užívaním tabletiek 💊 a probiotík. Ak sa nedarí odstrániť dlhotrvajúce zápaly, tak vám jednoducho povedia, že je to chronické a že sa s tým musíte naučit žiť. 🤷🏼‍♀️ Ked' si s tým nedokážu poradiť pomocou chémie a diét 💉💊, tak vám vyoperujú napadnutý žalúdok, časť hrubého čreva, štítnu žľazu alebo žlčník. Takto postihnutí pacienti bez orgánov musia potom doživotne užívať lieky 💊, ktoré im pomáhajú s trávením, alebo dostanú nútený vývod z tela.

  Existuje iné riešenie❓
  Podľa systému zdravia je potrebné vyčistiť telo, črevá od toxínov, parazitov, zbytkov bielkovín a hlienov pomocou bylinných zmesí. 🌿 Ďalej kvôli alkalizácii musíte začať jesť prevažne živé potraviny ako surové ovocie, 🍎🍐🍒🍓 zeleninu 🥒🥕🌶️🥦, byliny 🌿, klíčky 🌱 a šaláty 🥬. Očista tela a zmena životosprávy vám vrátia rovnováhu v tele a pomôžu s regeneráciu orgánov. 🤛💪