zu_ku
8. nov 2019
284

CEWE fotokniha Kids - recenzia alebo všetko si to pekne zhrnieme

Niekde medzi uspokojením základných životných potrieb, víkendom v Banskej Štiavnici, baby cvičením so Šimiho kamarátmi a množstvom ďalších aktivít sme si my dvaja našli čas na otestovanie CEWE fotoknihy Kids. Počas dvoch týždňov sme niekoľkokrát sadli za notebook a kreatívne vymýšľali na 22 stranách detskej fotoknihy, o čom si môžete prečítať v našich uverejnených príspevkoch.

Šimi vraví, že sa mu super hodí do knižnice k jeho leporelám. Ja sa mu vôbec nečudujem, pretože jej formát 14x14 cm a hrubé stránky so zaobleným okrajom sú to pravé do detských rúčok.

So softvérom na tvorbu fotoknihy sme sa rýchlo skamarátili. To sa môžete presvedčit v našom prvom článku CEWE fotokniha Kids - Testujeme so Šimim

Prvým krokom bolo nahrať do galérie "Moje fotografie" pracovný materiál. Ako hovoríme my, nakŕmili sme galériu tými NAJ zábermi, ktorými sa Šimi rád pochváli svojim kamarátom. Softvér pracoval rýchlo, nemáme námietky.

Krok číslo 2, fotku umiestňujeme na stránku knihy jednoduchým ťahom myšou. Áno Šimi, tomu sa hovorí myš, aj keď nemá uši ani ňufáčik.

Našu knižku chceme mať kvalitnú, preto nás potešilo zhodnotenie kvality rozlíšenia vloženého obrázku. V pravom dolnom rohu sa objaví smajlík. Zelený pre kvalitný záber, žltý je taký priemer a červený by sme už radšej vymenili za kvalitnejšiu fotku.

Knižku tvoríme od narodenia pekne chronologicky. Už sme na strane číslo 16 a spomenuli sme si, že sme zabudli vložiť jeden záber, keď bol Šimi ešte maličký malkáčik. Zisťujeme, že strany v knižke sa nedajú presúvať. Uf! Mažeme niekoľko stránok, aby sme mohli chýbajúcu stránku dotvoriť. Z tejto NEfunkcie sme trošku sklamaní. No nevadí, ideme ďalej.

Dostávame sa ku kroku číslo 3 - úpravy. Keďže štvorcový formát záberov je pevne daný a 99,9 % našich fotiek má obdĺžnikový rozmer, môžeme si ho vyposúvať ako sa nám páči. Dokonca sa vieme pohrať s farebnými efektmi a záber sa dá otočiť, ak treba. Toto sa nám páči.

Nápadov, ako knižku dotvoriť, máme plné hlavy a vymysleli sme si, že na niektoré stránky neumiestnime fotku, ale ho ozvláštnime textom na podfarbenom pozadí. Tento náš super nápad sa nám pri objednávaní knižky vypomstil, lebo vraj, citujem: "Nie všetky miesta pre fotky boli naplnené. Aby ste objednávku mohli uzavrieť, musíte na všetky tieto miesta vložiť obrázok". Čooo? To prečooo? No ale vynašli sme sa a pod farebné pozadie sme si vyrobili záber, ktorý bol len biela farba a nahrali sme si ho do galérie Moje fotografie ako fotku. Problém zažehnaný.

Ďalšia super vec, ktorú táto fotokniha ponúka, je vkladanie klipartov. V 48 sekciách sme napočítali presne 8 631 klipartov. A to už je také množstvo, že sme tejto téme venovali vlastný článok CEWE fotokniha Kids - odporúčame kliparty. Výber vám zaberie hodiny, verte mi. Vybrali sme pre vás na ukážku niekoľko, ktoré nám prirástli k srdcu.

Chvíľka zamyslenia a Šimi si knižku upravuje po svojom. Posúva a premiestňuje si mnou starostlivo pripravené stránky. Ups! Čo teraz? Pekne po pamäti dať všetko do pôvodného stavu, lebo funkciu krok späť sme tu nenašli. No nevadí, opravili sme.

Vyzerá to tak, že sme na konci nášho snaženia. Našu CEWE Fotohnihu Kids vkladáme do košíka, objednávame a sme celí netrpezliví, kedy nám pri dverách zazvoní kuriér a my si ju budeme môcť ochytať a pochváliť sa ňou každému, kto k nám príde na návštevu. Ak ste zvedaví, akú knižku sme si vytvorili, dáme vám do nej nahliadnuť v našich článkoch CEWE fotokniha Kids - chválime sa našou fotoknihou a CEWE fotokniha Kids - ešte niečo z našej fotoknihy.

Tento produkt sa nám páči, aj keď nám drobné nedokonalosti jeho softvéru spôsobili vrásky na čele. No určite ho odporúčame. Vyskúšajte ho aj vy. Aj my ešte vyskúšame.

Šimi vraví, vraj ďalšia fotokniha by mohla byť z jeho prvých narodenín. Dobrý nápad, Šimon! Vyrobíme knižku plnú spomienok na tortu s veľkou jednotkou, narodeninových hostí, ktorí určite donesú parádne darčeky.

Ahoooj a možno niekedy nabudúce pri ďalšom testovaní.

#test_cewe2  #recenzia

Začni písať komentár...