Používame cookies. Viac informácií tu. OK
zuzike123
10. sep 2019
3120 

Boj o život(y) 12

Konečná. Štvrtok 12.1.2017

Polnoc zo stredy na štvrtok. Zobudím sa na kŕče v bruchu. Och, ten segedín som večer nemala jesť. Utekám na WC. Keď si ľahnem, nemôžem zaspať, kŕče pokračujú. Dokelu aj so segedínom. Znovu WC. Znovu kŕče? Neprichádzajú nejako často? Beriem do ruky hodinky - každých 8 minút. To nebude segedínom! Počkám ešte pol hodinu a budím manžela. Niečo sa deje. Sú 2 hodiny v noci. 

Kontrakcie sa zosilňujú, vyteká krv. 

Staršie deti spia, jediná možnosť zavolať si záchranku. Kým im človek vysvetlí o čo sa jedná... Áno, 26 tt a mám kontrakcie.

Prídu o chvíľu, zmerajú tep, saturácie, kontrakcie. Ide sa do nemocnice. Ešteže tašku mám zbalenú už 9 týždňov. Áno, celých 9 týždňov je moje dieťa bez plodovej vody. Viem, že sa blíži pôrod. Premáha ma strach. Čo sa teraz udeje? Ako to zvládneme? Splnia sa všetky negatívne prognózy lekárov? Bude dieťa zdeformované? Bude mať menší hrudník oproti telu? Nadýchne sa vôbec, či sa narodí mŕtve? Nikto v okolí nemá takéto predčasniatko a vôbec netuším na čo sa pripraviť. Opäť platí, lepšie nevedieť!

V sanitke je veľmi nepríjemne, cítiť každý hrbol na bratislavských cestách. Ďalšie nadskakovanie ku kontrakciám je naozaj zaberák.

Nastáva aj vtipná situácia. Posádka RZP-čky: 

"Ideme na Kramáre." 

Hovorím: "Nie, tam zachraňujú detičky až od 30 týždňa." 

"Aha, dobre a kde máte doktora?" 

" V Ružinove."

"Tak ideme do Ružinova!" 

"Nie, tam vôbec nie sú vybavení pre takéto predčasniatka."

"Aha, áno. Tak ideme na Antolskú." 

Huráá, normálne Kocúrkovo. Ešteže nie je v BA viac veľkých pôrodníc 🙂

Cestou volajú na CP, už nás čakajú, odvezú ma ihneď na pôrodnicu. Lekár vypisuje správu, zatiaľ čo mi steká infúzia na zastavenie kontrakcií. Nervozita u mňa prekvitá, chytá ma záchvat paniky. Dostávam sáčok a dýcham doň, skoro ako v americkom filme. Teraz mi tu veľmi chýba manžel, potrebujem, aby bol pri mne a upokojil ma... a on nikde. Som tu sama. 

Som v tom sama ☹

Zdá sa, že situácia sa upokojuje, kontrakcie slabnú, presúvajú ma teda na vzdycháreň, zostávam im však po ruke. Je 5 hodín ráno, spať sa už nedá, začína sa ranný nemocničný kolotoč. Po chvíli cítim, že mi horia nohy. Oh, nie, určite mám horúčku. Volám sestričku a teplota sa potvrdí. Je mi to jasné, infekcia, ktorou ma strašili. A nezabudli pridať, že môže zabiť aj mňa. Znovu strach. Kazí sa všetko, čo sa môže. Je toto môj posledný deň? Takto to končí? Zostanú po mne polosiroty? Takýto koniec si nám, Bože, vymyslel?

Znovu prichádzajú kontrakcie, vyteká krv, teplota nepoľavuje. Dostávam niekoľko infúziek. Som v 25+6tt. Strach. Nič, len strach. Pud sebazáchovy si skúšam na vlastnej koži. Je veľmi silný, naozaj veľmi silný... Snaha prežiť a nepripustiť si možný koniec napokon víťazí. 

Toto musím zvládnuť, doma ma čakajú ďalšie 2 deti.

 A toto jedno? Odsúdené od začiatku...

  @zuzike123 máš môj neskutočný obdiv, čím všetkým si musela prejsť...no, máš obrovské šťastie - milujúceho manžela a krásne 3 detičky...želám Tebe i celej rodinke už len samé dobré veci a krásne dni, veľa zdravia a lásky....

  10. sep 2019

  A pozrem, ze malinká všetko zvládla a uz je velkacka.

  10. sep 2019
  10. sep 2019

  Som sa zacitala. Vydaj knihu, pises dobre....❤️

  10. sep 2019

  Esteeeeeeee, ved umriem cakat dalsie dva dni na pokracovanie 😲😲😲😲😥😥😥😥

  10. sep 2019

  toto chce fakt knihu .... nevydržím čakať na pokračovanie

  10. sep 2019

  Jooj už nech je ďalší príbeh 💕

  10. sep 2019

  @tatiana269 toto bol chapcek...

  10. sep 2019

  @tatiana269 ale tade ako pocitam tak jedine zeby sa sekli v pohlavi 🤷🏻‍♀️

  10. sep 2019

  @shilla23 je to o jej dcérke Sofii Márii

  10. sep 2019

  @janulabb tak som rada len podla poslednych blogov pisala o chlapcekovi preto to miatlo 😊🙏

  10. sep 2019

  ❤️❤️

  10. sep 2019

  Normálne mam zimomriavky.... Klobúk dolu pre tebou

  10. sep 2019

  Ten sposob, akym podavas svoj zivotny pribeh, je uzasny. To tvoje dietko, ked uz bude tinedzer a bude si mysliet, ze rodicia su trapni, by si toto malo potom precitat. Lebo ak nic ine, tak jeho mama je cool 😎

  10. sep 2019

  Páni, aj dýchať som zabudla... Máš moje veľký obdiv. Prajem vám všetko len to najlepšie a nech sa vám obom a aj celej rodine darí najlepšie ako len vie 😊 ♥ ♥ ♥ 🙏🙏🙏

  11. sep 2019

  Revem. A čakám pokračovanie...

  11. sep 2019

  Boj o zivot

  11. sep 2019

  Fúúú beha po mne mraz 😨🙏🙏🙏

  11. sep 2019