Baby účtovníčky, prosím vás, vedeli by ste poradiť? Faktúra za tovar bola vystavená na sumu 38,97 EUR, kuriérovi som zaplatila v hotovosti 38,97 EUR a kuriér mi dal potvrdenie na 38,97 EUR. Ale zo zákona v účtovníctve (rozpočtová organizácia) musím sumu zaokrúhliť a zaúčtovať. Ako to mám spraviť? Keď vlastne všetky doklady mám na pôvodnú sumu ? On mi mal sumu zaokrúhliť.
Ja dávam do účtovníctva sumu aká je na doklade.
napr. Tedi má na bloku tú sumu 38,97 a další riadok je zaokrúhlenie -0,02 € .. ale celkovú sumu nemáš na bloku
@mk1111111111 1 a 2 centovky su stale platnym platidlom a mozes nimi normalne v hotovosti zaplatit....
este doplnim - tyka sa iba HOTOVOSTNYCH platieb.
pro platbe krtou davas taku sumu, aku si kartou zaplatila.
v hoto0vosti taku sumu, aku si v HOTOVOSTI zaplatila (po zaokruhleni)
rozdiel ide do plusoveho/minusoveho centoveho vyrovnania
Ako si platila kuriérovi na dobierku?
@mk1111111111 prečo nie, 1 aj 2 cestovky sú stále platné. Napr cestovné náhrady sa nezaokrúhľujú.
@zuzulienka03 to je v obchode platbou cez pokladňu, ktoré musia zaokrúhovať automaticky. Ale kuriér dáva doklad písaný rukou.
@zuzuzu3 áno sama reálne zaúčtuješ koľko si dala z pokladne, 2 centy si v pluse
@anjelicek4 Ďakujem veľmi pekne 🙂

Nemohla si v hotovosti zaplatit 38.97, to sa neda, 2 centovky nie su
Daj z pokladne 38.95