icon

Baby účtovníčky, prosím vás, vedeli by ste poradiť? Faktúra za tovar bola vystavená na sumu 38,97 EUR, kuriérovi som zaplatila v hotovosti 38,97 EUR a kuriér mi dal potvrdenie na 38,97 EUR. Ale zo zákona v účtovníctve (rozpočtová organizácia) musím sumu zaokrúhliť a zaúčtovať. Ako to mám spraviť? Keď vlastne všetky doklady mám na pôvodnú sumu ? On mi mal sumu zaokrúhliť.

avatar

Nemohla si v hotovosti zaplatit 38.97, to sa neda, 2 centovky nie su

Daj z pokladne 38.95

22. okt 2024
avatar
22. okt 2024
avatar

Ja dávam do účtovníctva sumu aká je na doklade.

22. okt 2024
avatar

napr. Tedi má na bloku tú sumu 38,97 a další riadok je zaokrúhlenie -0,02 € .. ale celkovú sumu nemáš na bloku

22. okt 2024
avatar

@mk1111111111 1 a 2 centovky su stale platnym platidlom a mozes nimi normalne v hotovosti zaplatit....

22. okt 2024
avatar

@poisonblu ale nie sumu xx,97 centov.
zaplatis xx,95 - kludne jedno a dvoj centovkami

v uctovnictve sa to robi tak, z ejedna polozka je 39.95 eur, druha polozka (v ramci toho isteho doklau) je centove vyrovnanie +0.02 eura

22. okt 2024
avatar

este doplnim - tyka sa iba HOTOVOSTNYCH platieb.
pro platbe krtou davas taku sumu, aku si kartou zaplatila.

v hoto0vosti taku sumu, aku si v HOTOVOSTI zaplatila (po zaokruhleni)
rozdiel ide do plusoveho/minusoveho centoveho vyrovnania

22. okt 2024
avatar

Ako si platila kuriérovi na dobierku?

22. okt 2024
avatar
zuzuzu3
autor

@nyusika ale on mi to nezaokruhlil. Tak ja si mám sama zaokrúhliť? Ja som mu dala 38,97 EUR. S platbou s kartou, tam je to jasné, ale podľa zákona platba v hotovosti by mala byť zaokruhlená. Ale môžem si ju sama zaokrúhliť a tak zaúčtovať ?

22. okt 2024
avatar
zuzuzu3
autor

@mk1111111111 prečo nie, 1 aj 2 cestovky sú stále platné. Napr cestovné náhrady sa nezaokrúhľujú.

22. okt 2024
avatar
zuzuzu3
autor

@zuzulienka03 to je v obchode platbou cez pokladňu, ktoré musia zaokrúhovať automaticky. Ale kuriér dáva doklad písaný rukou.

22. okt 2024
avatar
zuzuzu3
autor

@zojazoja v hotovosti

22. okt 2024
avatar

@zuzuzu3 áno sama reálne zaúčtuješ koľko si dala z pokladne, 2 centy si v pluse

22. okt 2024
avatar
zuzuzu3
autor

@anjelicek4 Ďakujem veľmi pekne 🙂

22. okt 2024
avatar

@zuzuzu3 nemohla si v hotovosti platiť 38,97

Doklad od kuriéra ti ale nestačí - potrebuješ doklad za tovar.
To nie je potrebný účtovný doklad.... takých ti napíšem koľko len chceš.

Proste účtuješ sumu za tovar plus náklady na doručenie - ak sú

22. okt 2024
avatar
Autor komentár zmazal
avatar
zuzuzu3
autor

@nyusika Ja mám normálne faktúru na tú sumu, len som tovar platila na dobierku.

22. okt 2024
avatar

@zuzuzu3 tak uctuj faktúru -.úhrada fa v hotovosti

22. okt 2024
avatar

@zuzuzu3 tak ako ti píšem, nemôžeš si to sama zaokrúhliť keď máš na faktúre cenu 38,97 a rovnakú sumu si aj reálne zaplatila.

22. okt 2024