foxylady13
    25. mar 2019    Čítané 276x

    Letná motivácia ako byť fit do plaviek

    Pokiaľ ešte stále bojujete s nejakými kilami navyše a nepripadáte si v plavkách práve sexi, možno pre vás máme riešenie. Vieme, ako si môžete pomôcť k vysnívanej postavičke. A paradoxne je to celkom jednoduché! A stále máte do leta ešte nejaký ten mesiac.

    Ak chcete mať naozaj krásnu postavu, žiaľ len túžba stačiť nebude. Potrebujete motiváciu. Silnú motiváciu. Takú, ktorá vás po troch dňoch driny a vystúpenia z vlastnej zóny komfortu neprejde. Pozrite sa ako dosiahnuť váš vytúžený cieľ!

    1. Musíte mať plán 

    Bez plánu to jednoducho nepôjde. Takého, ktorý si nastavíte dlhodobo. Ak by ste sa totiž strikne držali len toho, že vám stačí zhodiť 5 - 6 kíl na ”plavkové obdobie”, veľký efekt to veru mať nebude. Aj keď je to prirodzene tá jednoduchšia cesta. Zostavte si v kalendári zoznam aktivít, ktoré budete robiť na dennej báze. Napríklad v pondelok plávanie, v utorok beh, v stredu spinning a tak ďalej. Rovnako to urobte aj s jedálničkom. Na každý deň si naplánujete, čo chcete jesť. A držte sa toho. Vždy funguje lepšie všetko, čo je čierne na bielom. A nezabudnite si to dať niekde na viditeľné miesto. Najlepšie na chladničku. 

    2. Strava, ktorá nepustí

    Strava je pri chudnutí kľúčová, to vieme všetky. Ťažko sa však zhadzujú kilá navyše, ak máte doma sladkosti a všetko, čo viete, že by ste si nemali dopriať. Lebo to uvidíte aj ako bonus na vlastnom zadku. Teda časom určite. Práve preto by ste mali kupovať len potraviny a jedlá, ktoré sú pre vás nutrične vhodné. Ak doma nenájdete to, na čo máte aktuálne chuť, časom na to aj tak zabudnete. Tým pádom si to nedoprajete. Rovnica je celkom jednoduchá. Nuž hor sa do nákupov s rozumom, plných ovocia a zeleniny!
    Môžete si zvoliť aj cestu s proteínovou diétou KetoDiet. Všetky potrebné info nájdete tu:

    https://www.ketodiet.sk/stranky/ako-ketodiet-funguje/

    3. Pripomínajte si váš cieľ

    Toto je nesmierne dôležité. Ak totiž zabudnete, prečo to vlastne robíte, veľmi rýchlo zídete z naplánovanej cesty. Ak máte napríklad fotku niekoho, kto je pre vás inšpiráciou, dajte si ju na viditeľné miesto a každý deň sa na ňu pozrite. Povedzte si: ”Áno, toto chcem a aj to dosiahnem.” Vždy je dobré mať nejakú vlastnú mantru. Skvele však funguje aj opačný princíp. Ak máte svoju fotografiu, kde si nepripadáte najatraktívnejšie a máte na nej kilá navyše, majte ju na očiach rovnako denne. Budete presne vedieť, prečo a pre koho to robíte. Tak čo idete na to? 

    ZDROJ: www.feminity.zoznam.sk

    foxylady13
    9. aug 2018    Čítané 694x

    5 mobilných aplikácií, s ktorými schudnete ľahšie

    V dnešnej uponáhľanej dobe si už asi ťažko predstavíme niekoho bez mobilného telefónu alebo iného inteligentného zariadenia.

    Všetci ich máme neustále poruke a trávime s nimi niekedy až príliš veľa času, ktorý by sme mohli radšej venovať nejakej prínosnejšej aktivite. Ruku na srdce, kto z nás to nepozná? Každá minca má našťastie dve strany, a tak aj mobilné telefóny, tablety a smart hodinky dokážu zastať pozíciu dobrého sluhu a pomôcť nám v snahe zhodiť nejaké to kilo, nabrať svalovú hmotu, sledovať výsledky a, predovšetkým, hľadať neustále potrebnú inšpiráciu. A ktoré aplikácie vám pomôžu na ceste za lepšou postavou a aktívnejším životným štýlom?

    Volume doprava, ide sa športovať!

    Nikto z nás nemusí byť práve raketový vedec, aby sa dovtípil, že pohyb neodmysliteľne patrí k zdravému životnému štýlu. Chcete vyzerať lepšie, byť štíhlejší a cítiť sa skvele? Bez športu a úpravy jedálneho lístka úspech zrejme nedosiahnete. Veľkým benefitom pravidelného pohybu je vyplavovanie hormónu šťastia a s ním aj skvelá nálada, ktorá vás potom bude sprevádzať každý deň. Vydesilo vás spojenie šport a každý deň? Niet sa čoho báť! Pohyb je našťastie návykový a postupne, niekedy aj cez ťažké začiatky, si ho zamiluje naozaj každý.

    Populárne appky, ktoré KetoDiet otestovalo za vás☝🏻💪🏻

    NTC – Nike + Training Club

    Chceli by ste vydareného osobného trénera do vrecka s viac ako 175 tréningmi od profesionálov a športových celebrít úplne zadarmo? Ak áno, NTC Club je presne to, čo potrebujete. Pripravené tréningy sa hodia hlavne na domáce cvičenie. Sami si vyberiete, či sa chcete zlepšovať v silovom tréningu, vytrvalosti a kondícii, mobilite alebo dokonca po novom tiež v joge. Veľkou výhodou je aj voľba lekcií podľa zdatnosti a intenzity. Navyše si môžete vybrať cvičenie s vybavením alebo bez.

    Či už začínate, alebo už skúsenosti s cvičením máte, každý si v tejto aplikácii nájde to svoje a cvičenie hravo zvládne. Čerešničkou na torte je hudba, ktorá každý tréning oživí. Slovenčinu táto aplikácia nepodporuje, všetky informácie sú v angličtine, ale nebojte sa, v NTC Clube sú cviky tak skvele znázornené, že cvičenie zvládnete aj bez komentára predcvičujúceho. Aj malý pohyb je vždy lepší ako žiadny, preto je aplikácia šikovná pre všetkých, ktorí chcú cvičenie voliť podľa svojej aktuálnej nálady, kondície alebo únavy. Funguje spoľahlivo, ľahko sa ovláda, je zábavná, núti vás zlepšovať sa takým tempom, aké sami zvládate a zároveň poskytuje takmer neobmedzené možnosti pre váš tréning.   

    Je dostupná zadarmo pre ios aj android.

    7 Minute Workout App

    Seven Minute Workout je záchranou pre všetkých, ktorí majú pocit, že denne nenájdu viac než pár minút na cvičenie, a to bez potreby dochádzať do fitka. V aplikácii nájdete niekoľko 7-minutových tréningov na dôkladné precvičenie celého tela vrátane kardio tréningu. Zdá sa vám 7 minút málo? Cvičenie si môžete v rámci aplikácie aj niekoľkokrát po sebe zopakovať. Tieto základné malé výzvy s komplexnými cviky sú zadarmo. Ak chcete v rámci aplikácie odomknúť cvičenia jednotlivých partií tela, prípadne náročnejšie cvičenie, môžete to urobiť po zaplatení a upgrade aplikácie na 7 Club. Základná verzia zostáva po celý čas zadarmo.

    Základná aplikácia je dostupná pre ios aj android.

    Vyskúšajte tiež...

    JEFIT Workout Planner / Tracker

    Aplikácií z okruhu fitnes tréningov a domáceho cvičenia je nespočetné množstvo. Na doplnenie môžeme uviesť JEFIT Workout Planner, pre Android Tracker, ktorý je okrem domáceho cvičenia vhodný aj ako inšpirácia do posilňovne.

    Je dostupná zadarmo pre ios aj android.

    Sweat: Kayla Itsines Fitness

    Veľmi moderná, komplexná a populárna aplikácia je Kayla Itsines Fitness. Zvlášť na sociálnych sieťach na ňu nájdete doslova oslavné ódy. Pravdou však je, že je to jedna z drahších športových aplikácií. Vyskúšať si ju však môžete aj v trial verzii zadarmo. Štíhla vyšportovaná Austrálčanka Kayla je modlou mnohých žien a len na Instagrame má takmer 10 miliónov followerov.

    Je dostupná pre ios aj android.

    Praktický TIP

    Používate smart hodinky alebo športtester na sledovanie športovej aktivity? Alebo chcete cez telefón zadávať svoje pokroky, spálené kalórie, nachodené kilometre a motivujete sa zdieľaním svojich úspechov s priateľmi? Nezabúdajte ani na aplikácie vytvorené práve pre nich. Príkladom sú Endomondo Šport Tracker, ktorý môžete používať bez inteligentných hodiniek, TomTom Sports, ak máte športtestery od spoločnosti TomTom, Fitbit pre rovnomenné športtestery, Garmin Connect pre športtestery Garmin a mnoho ďalších, ktoré vám pomôžu mať aktivitu pod dohľadom.

    Naštartujte chuťové poháriky, ide sa jesť!        

    Ako sme už spomenuli vyššie, šport a správna výživa idú ruka v ruke a jeden bez druhého nemôžu existovať. Pokiaľ o zmene stravovania len začínate premýšľať, stačí zmeniť pár základných vecí, maličkostí, napríklad vynechať zo stravy skryté cukry v nápojoch a začať piť dostatočné množstvo obyčajnej vody. Aj to sa počíta! Postupom času sa dopracujete do fázy, keď budete chcieť sledovať detailnejšie zloženie svojho jedálneho lístka tak, aby vaša snaha dosiahnuť cieľ a schudnúť bola efektívna, zdravá a pokiaľ možno rýchla. Na využívanie nižšie popísaných aplikácií potrebujete poznať svoj približný kalorický výdaj a odporúčaný príjem, ktorý upravíte v aplikácii podľa toho, či chcete schudnúť alebo napríklad naberať svaly. Niektoré z aplikácií ho dokonca pomôžu vypočítať. Jednoduché, však?

    Ak sa nebojíte detailov a chcete vedieť viac, teóriu príjmu -  https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/rovnovaha-medzi-prijmom-a-vydajom-energie/ a výdaja energie - https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/energeticky-vydaj-odvratena-strana-rovnice/ si môžete naštudovať v článkoch odbornej konzultantky z KetoDiet Pavly Staňkovej.

    Kalorické tabuľky

    Sú priateľom pre všetkých, ktorí chcú mať skutočne dobrý prehľad o tom, koľko kalóriía predovšetkým makroživín (t. j. bielkovín, tukov a sacharidov) v rámci celého dňa v strave prijmú. Aby diéta fungovala a tešili vás reálne výsledky, je dobré tieto informácie poznať. S čím je potrebné počítať? Používanie kalorických tabuliek je časovo náročnejšie a vyžaduje si od vás pravidelné zadávanie informácií do aplikácie. Venovaný čas sa však skutočne oplatí.

    Aplikácia funguje na základe nastavenia celkového denného príjmu kalórií korešpondujúceho s nastavením vášho vlastného cieľa. Príjem je následne rozdelený aj do jednotlivých makroživín. S každým jedlom do aplikácie zadávate gramáž a druh potraviny, na ktorej ste si práve pochutnali. Aplikácia všetko zapíše do denného prehľadu a odpočíta hodnoty od nastaveného cieľa. Jednoducho potom uvidíte, koľko kalórií a makroživín máte ešte zjesť, aby ste sa nedostali pod hodnotu svojho bazálneho metabolizmu a základné funkcie tela mohli správne fungovať. Aplikácia zároveň postráži, aby bol kalorický výdaj o niečo vyšší než príjem a dochádzalo tak k žiaducemu úbytku neobľúbené tukového tkaniva.

    Skvelé je, že aplikácia je v slovenčine zadarmoa väčšinu potravín z našich obchodov možno ľahko naskenovať pomocou čiarového kódu. Ak v zozname konzumovanú potravinu alebo výrobok nenájdete, jednoducho zadajte hodnoty z obalu ručne. Aplikácia vás týmto krokom prevedie. Uvítate aj sledovanie pitného režimu, čo je predovšetkým v lete nadmieru dôležité. Aj v prípade, že nebudete chcieť používať Kalorické tabuľky dlhodobo, stojí za to ich vyskúšať aspoň na pár dní alebo týždňov.

    A prečo? Aplikácia sa pre vás stane napríklad práve po skončení diétneho plánu KetoDiet ďalšou pomocnou barličkou na ceste k štíhlej línii. Naučíte sa odhadnúť množstvo jedla, ktoré by ste mali pri snahe schudnúť zjesť. Výsledok vás potom môžete skutočne prekvapiť. Dozviete sa totiž, ako málo alebo moc jete, tým sa vám razom objasní, prečo možno práve vy trpíte problémami s nadváhou.

    Je dostupná zadarmo pre ios, android, windows.

    S chuťou do toho!

    Či už sa rozhodnete stiahnuť športové appky, alebo sa pustíte do stráženia makroživín, v kombinácii s rozumným prístupom a pevnou vôľou vám uľahčia cestu k vášmu cieľu. Verte tomu, a hlavne verte sami sebe, pretože potom dokážete veci, o ktorých ste si mysleli, že sú nemožné.

    ZDROJ: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    21. júl 2018    Čítané 158x

    Sezónny jedálny lístok II: Diétne letné grilovanie

    K teplým letným večerom neodmysliteľne patrí grilovanie. Jedni sa ho nemôžu dočkať, iných zožiera obava z kilogramov navyše. Ako si grilovačku užiť, aj keď práve teraz diétujete alebo len holdujete zdravému životnému štýlu? Vyskúšajte naše skvelé diétne recepty, s ktorými vašej štíhlej línii žiadna ujma nehrozí.

    Jednoduché recepty sme postavili na dostupných a hlavne sezónnych potravinách. Dôvody, prečo si v obchodoch a na trhoch vyberať potraviny podľa aktuálnej sezóny, sme si vymenovali už v minulom článku, podľa ktorého ste si mohli pripraviť hneď tri druhy jarných nátierok - https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/sezonny-jedalnicek-i-jarne-natierky/ . Ako sa však hovorí, opakovanie je „matkou múdrosti“. Sezónne potraviny sú teda kvalitnejšie, zaručene čerstvé, plné chuti, vitamínov a minerálnych látok. Navyše ich nákupom podporíte miestnych farmárov a ešte ušetríte.

    Podľa sezóny si vyberajte hlavne základ svojho zdravého jedálneho lístka, a to zeleninu. Práve dostatok zeleniny vám pomôže ľahšie stráviť porcie mäsa, ktoré si nielen na grilovačkách doprajete. Najmä hovädzí steak vaše trávenie dosť potrápi, takže ak grilujete večer, siahnite radšej po inom mäse, ľahším hydinovým alebo jemnejšej rybe.

    3 diétne recepty na letné grilovanie

    Všetky recepty si môžete dopriať už od 2. kroku diétneho plánu KetoDiet.

    Grilovaný pstruh s cesnakom a listami zeleru

    Namiesto klasického steaku si z čas na čas ugrilujte rybu. Nie je nič jednoduchšie, ako svoj obľúbený druh zabaliť do alobalu a pridať dostatok čerstvej zeleniny alebo byliniek. Vyskúšajte ľahkého pstruha, ktorého stačí „naplniť“ cesnakom a listami zeleru.

    Ako na to?

    Pripravte si alobal a položte si naň umytú, osušenú a vypitvanú rybu. Celú ju potrite kvalitným olivovým olejom a citrónovou šťavou. Okolo ryby i dovnútra pridajte nakrájaný cesnak, odvážni pokojne celé strúčiky, a pár zelených listov zeleru. Dochuťte soľou, korením a obľúbenými bylinkami. Skvele sem pasujú napríklad tymia

    n alebo rozmarín. Rybu potom do alobalu zabaľte a položte na rozpálený gril. V polovici grilovania, t. j. po 10 minútach, ju obráťte a za približne ďalších 10 minút ju máte hotovú.

    K rybe podávajte akékoľvek druhy grilovanej zeleniny, prípadne si dajte celozrnné pečivo, ktorému sa nemusíte vyhnúť ani počas diéty. Ak si strážite obsah sacharidov v strave, siahnite po tmavom proteínovom chlebe.

    Prečo cesnak?

    Cesnak sa odjakživa používa ako dezinfekcia. Obsahuje však aj veľa vitamínu C a skupiny B, z minerálov potom jód a selén. Poznáte ho ako silný a účinný prírodný antioxidant aj antibiotikum, ktorý súčasne posilňuje imunitu, pomáha vyrovnať hladinu cholesterolu a pozitívne pôsobí na trávenie. Svoje až liečivé účinky, hlavne vysoký obsah sírnej zlúčeniny alicín, si však zachováva hlavne pri konzumácii za surova. Tepelnou úpravou ich mnoho stratí. Takže komu nevadí nepekná vôňa, vyhráva.

    Prečo zeler?

    Vedeli ste, že zelerové listy obsahujú veľkú dávku vitamínu A? A keď si okrem listov dáte aj buľvu zeleru, dostanete do svojho tela vitamín C aj vitamíny zo skupiny B, z minerálnych látok potom horčík, draslík, vápnik, železo, sodík aj kyselinu listovú. Zeler na rozdiel od cesnaku pri tepelnej úprave obsah dôležitých živín nestráca. Navyše pomôže vaše telo zbaviť škodlivín a znížiť hladinu cholesterolu i krvného tlaku, podporí chudnutie a môže byť nápomocný pri prevencii rakoviny žalúdka.

    Grilovaný syr HALLOUMI s baklažánom, cuketou a paradajkami

    Ako ste si možno už všimli, KetoDiet výživová poradkyňa Martina Dvořáková na svojom Instagrame @ketomartinahttps://www.instagram.com/ketomartina/ odporúčala na grilovanie Halloumi Cheese. Syr pôvodom z Cypru má pre keto a low carb stravovanie úplne skvelé nutričné hodnoty. V 100 g je totiž 25 g bielkovín a iba 0,5 g sacharidov.

    Ako na to?

    Jednoduchšie to už byť nemôže. Halloumi totiž najlepšie chutí len tak na sucho ugrilovaný a na rozdiel od väčšiny syrov si aj pri tepelnej úprave zachová svoj tvar, preto nie je nutné ho do ničoho baliť. Porciovaný ho teda položte rovno na gril a nechajte z každej strany pár minút dozlatista opiecť.

    Ako príloha k nemu výborne ladí práve sezónna zelenina, a to cuketa, baklažán alebo paradajky. Zeleninu stačí pred samotným grilovaním pokvapkať kvalitným olivovým olejom a pridať obľúbené korenie a bylinky. Vyskúšajte tymian, rozmarín, oregano alebo lisovaný cesnak.

    Prečo cuketu?

    Cuketa obsahuje minimum kalórií, zato však veľkú dávku minerálov, napríklad horčíka aj sodíka, a vitamíny skupiny B. Preto sa skvele hodí do redukčnej diéty. Z cukety alebo cukiny pripravíte skvelé polievky, nátierky, „cestoviny“ - https://www.ketodiet.sk/recepty/detail/cuketove-spagety-s-restovanou-hlivou-a-proteinovymi-medailonikmi/, placky, len tak ju ugrilujete alebo upečiete vláčny múčnik. Pozitívne pôsobí na trávenie, imunitu a vďaka vysokému obsahu vody prečisťuje obličky.

    Prečo baklažán?

    Baklažán sa právom radí medzi superpotraviny. Je totiž nabitý vitamínmi a minerálmi. Obsahuje betakarotén a vitamíny skupiny B na posilnenie imunity a zníženie hladiny cholesterolu. Z minerálov nám dodá dôležitý draslík, horčík, zinok aj železo. Baklažán má rovnako ako cuketa nízku kalorickú hodnotu, v tele pôsobí protizápalovo, posilňuje imunitu a navyše pomáha mozgu odolávať starnutiu.

    Prečo paradajka?

    Paradajka sa dá v kuchyni využiť na mnoho spôsobov a zároveň je jedným z najsilnejších antioxidantov. Vďaka červenému farbivu, tzv. lykopénu pochytá veľké množstvo tzv. voľných radikálov v tele. Pozitívne pôsobí na trávenie, imunitu, znižuje hladinu cholesterolu a krvného cukru. Okrem toho má pozitívne účinky na pokožku, ktorú pomáha vyhladzovať. Vyskúšajte raz miesto uhorky na unavené oči položiť plátky paradajok.

    Osviežujúca bomba! Letný šalát s melónom, uhorkou a fetou

    Nemáte radi mäso? Nevadí. Pre vás mám výborný recept na svieži sezónny šalát, po ktorom sa na každej grilovacej párty len zapráši. Jeho príprava navyše nezaberie viac ako 15 minút.

    Ako na to:

    Vodný melón, šalátovú uhorku a syr feta si nakrájajte na kocky. Vo veľkej mise premiešajte a prihoďte natrhané lístky čerstvej mäty a bazalky. Šalát na záver premiešajte s domácou zálievkou vinaigrette a je hotový.

    Na zálievku vinaigrette použite:

    • 2 polievkové lyžice olivového oleja,
    • 2 polievkové lyžice limetkovej šťavy,
    • 1 polievkovú lyžica medu (tú v diétnom pláne vynechajte),
    • soľ a korenie podľa chuti.

    TIP! Pre výraznejšiu chuť zálievky si ju pripravte, než začnete krájať zeleninu, aby si chute stihli „sadnúť“.

    Prečo vodný melón a uhorku?

    Okrem dôležitých vitamínov a minerálov, vlákniny v melóne a bielkovín v prípade uhorky tvorí oba druhy zeleniny z veľkej časti voda – pri melóne je to 93 % a uhorky dokonca 96 %. Vedeli ste, že práve jedlá s vysokým obsahom vody vás rýchlejšie zasýtia, takže ich dokážete zjesť menšie množstvo na posedenie? Preto sa skvele hodia do diéty. Z osviežujúceho šalátu sa teda nielen najete, ale podporíte aj svoj pitný režim a pomôžete tak predísť dehydratácii organizmu.

    Letné menu vôbec nie je nuda, čo poviete? A variácií zdravých šalátov existuje neúrekom. Vykúzlite si zakaždým iný a dochuťte ho jednoduchými domácimi diétnymi zálievkami - https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/dietne-zalievky-na-salat-do-5-minut/

    Dobrú chuť!

    ZDROJ: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    19. júl 2018    Čítané 238x

    Ktoré proteínové jedlá patria do akého kroku?

    Ak ste pri výbere skladby proteínových jedál nesiahli rovno po vopred pripravených výhodných balíčkoch alebo po praktickom nápojovom variante, keď si v 1. kroku proteínovej diéty doprajete 5 proteínových nápojov v ľubovoľných príchutiach denne a dopĺňate ich len povolenou zeleninou a zdravými tukmi, určite sa držte odporúčaní do svojho jedálneho lístka zaradiť minimálne 2 proteínové nápoje za deň. Tieto nápoje potom doplňte ďalšími proteínovými jedlami zo širokej ponuky KetoDiet. Aby bol výber pre vás ľahší a vy ste mali jasný prehľad, ktoré jedlá do akého kroku patria, tu máte jednoduchý prehľad.

    Čo sa oplatí si postrážiť?

    1. Ktoré proteínové jedlá v jednom dni nekombinovať?

    Proteínová paradajková polievka, všetky KetoDiet proteínové kaše aj proteínové tyčinky obsahujú o niečo viac sacharidov, a preto by ste ich v rámci diétneho plánu nemali medzi sebou v jednom dni kombinovať. Každý deň si teda môžete dopriať buď paradajkovú polievku, alebo proteínovú kašu, alebo 2 ks proteínových tyčiniek.

    2. Matcha Tea 1x za deň

    Proteínový nápoj Matcha Tea si dávajte len raz za deň, ideálne ako dopoludňajšiu desiatu. Obsah 100 % bio zeleného čaju vás síce „nakopne“, nie je však vhodné piť ho nalačno, pretože ľahko znižuje krvný cukor a mohla by vás potom chytiť slabosť.

    3. V čom je lepok?

    Napriek tomu, že vo väčšine proteínových jedál KetoDiet lepok nenájdete, existuje pár výnimiek. Ak zo zdravotných dôvodov lepok nesmiete, vyhnite sa proteínovým cestovinám FUSILLI, proteínovým tyčinkám s príchuťou jahody, cereálnym s figami aj limitovaným edíciám s arašidmi a red berries. Stopy lepku sa vyskytujú tiež v proteínovom croissante, proteínovom chlebe a v proteínových čipsoch oboch príchutí.

    4. Sušené mäso a proteínové čipsy poctivoso zeleninou

    Pokiaľ si počas diéty namiesto jedného proteínového jedla alebo nápoja dáte sušené mäso alebo čipsy, postrážte si, aby ste v ten deň zjedli naozaj celých 500 g povolenej zeleniny. Prečo? Pre obsah vlákniny, ktorá vám pomôže mäso alebo čipsy lepšie stráviť a navyše vám doplní potrebné vitamíny.

    5. 1 proteínové jedlo = 2 proteínové croissanty

    Určite ste už ochutnali našu novinku, proteínový croissant. Pečivo so zníženým obsahom sacharidov, zvýšeným obsahom vlákniny a bielkovín si môžete dopriať hneď od 1. kroku diétneho plánu. Myslite však na to, že jedno proteínové jedlo nahradí až 2 ks croissantov. Jeden proteínový croissant totiž obsahuje približne polovičné množstvo bielkovín než ostatné proteínové jedlá. V rámci poradne ich však doporúčame skôr v pokročilejšom štádiu diétneho plánu, pretože aj správny psychologický návyk je na udržanie stabilnej hmotnosti dôležitý a v tom vám sladké pečivo práve nepomôže. Od 2. kroku môžete bielkoviny doplniť aj tak, že si ku croissantu dáte niektorý z povolených mliečnych výrobkov a plnohodnotná, na bielkoviny bohatá porcia je na svete.

    6. Spaľovač tukov HEAT a vitamín C až po redukcii

    Keďže proteínové jedlá obsahujú potrebné množstvo vitamínov a minerálov, odporúča sa začať dopĺňať vitamín C až po skončení diétneho plánu. Spaľovač tukov HEAT zaraďte tiež až po skončení diéty, je však pri ňom možné urobiť výnimku. Pokiaľ si budete v úvodných dňoch diéty pripadať veľmi unavene, dajte si v priebehu 1. týždňa diétneho plánu jednu tabletu spaľovača denne.

    Zdá sa vám to zložité? Nie je nič jednoduchšie, než sa držať vzorových jedálnych lístkov, ktoré vás celým diétnym plánom prevedú – tie majú členovia klubu Moja KetoDiet zadarmo k dispozícii v zákazníckej sekcii - https://www.ketodiet.sk/stranky/moja-ketodiet/

    Alebo sa obráťte na KetoDiet skúsené výživové poradkyne, ktoré sa vám budú ochotne (a zadarmo) venovať.

    ZDROJ: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    16. júl 2018    Čítané 161x

    UŽ žiadne zhrešila som! Ako schudnúť v pohode a bez výčitiek?

    „Jedlo by pre nás nemalo predstavovať stres alebov nás vyvolávať negatívne pocity. Naopak. Jedlo bynám malo prinášať radosť,“ hovorí hlavná výživová poradkyňa KetoDiet Martina Dvořáková. Aj preto by ste sa mali pri svojej snahe schudnúť zamerať na celý proces, nielen na výsledok. Začnite si chudnutie a nový zdravý životný štýl užívať."

    Pozitívny prístup môže ovplyvniť celý výsledok.

    Ručička na váhe stojí, centimetre neubúdajú. Kontrolujete to poctivo každý deň, ale už niekoľko dní nič. Ako je to možné? Veď predsa jete vyvážene a pravidelne po asi 3 hodinách, pijete 2 až 3 litre vody denne a dokonca ste sa začali aj hýbať... Prečo sa výsledky nedostavujú? Ako to, že aj keď pri proteínovej diéte dodržiavate vzorový jedálny lístok, indikačný prúžok ukazuje len bledoružovú? Nemal by byť tmavší? Alebo dokonca fialový? Stále myslíte na tortu vo výklade obľúbenej kaviarne a vopred sa za svoje „hriešne“ myšlienky trestáte?

    DOSŤ! Skoncujte s čiernymi myšlienkami a negatívnym postojom.

    Pokiaľ nebudete psychicky v pohode, vaše telo to spozná. „Psychické rozpoloženie má na úspešné chudnutie zásadný vplyv a pozitívny prístup môže ovplyvniť celý výsledok. Každý z nás prechádza v živote rôznymi obdobiami. Asi sa zhodneme, že niekedy sa nám darí chudnúť hladko, inokedy sa trápime a výsledok sa nie a nie dostaviť. Áno, je to o našom psychickom rozpoložení. Už len to, že sa rozhodnem začať, by mi malo prinášať radosť. Tešiť sa na každý ďalší deň a radovať sa z každého malého úspechu. Užívajme si už celý proces zmeny. Výsledky na seba nenechajú dlho čakať a určite si aj naše okolie všimne našu dobrú náladu,“ dodávaMartina Dvořáková.

    5 TIPOV na pohodové CHUDNUTIE

    1. Dajte sebe a svojmu telu čas

    Osloboďte sa od predstavy, že sa svojej nadváhy musíte zbaviť ihneď. Netlačte na pílu. Kilogramy navyšeste iste tiež nezískali cez noc, nie je to tak? Buďte realista a počítajte s tým, že žiadny čarovný prútik, ktorý vás nadváhy zbaví, neexistuje.

    2. Neporovnávajte svoje výsledky s ostatnými

    Každé telo je iné. Váš metabolizmus a s ním spojené spaľovanie tukov, priebeh ketózy či trávenia. Všetky tieto premenné sú veľmi individuálne a záleží aj na množstve ďalších faktorov, napríklad od veľkosti vašej nadváhy, predchádzajúcom spôsobe stravovaniaa diétnej minulosti, fyzickej aktivity/neaktivity, od vášho veku i pohlavia. Zabudnite na to, že Maruš od vedľa schudla za mesiac už 7 kilogramov, zatiaľ čo vy máte dole „obyčajné“ 3 kilogramy.

    3. Merajte sa/vážte sa pravidelne, nie však denne

    Nevážte sa ani nemerajte každý deň. Vaše telo chudne vo vlnách. Je úplne bežné, že aj niekoľko dní posebe nemusíte prísť ani o jediný gram alebo centimeter. Vyberte si jeden deň v týždni, napr. pondelok ,a každý pondelok sa potom obyčajným krajčírskym metrom premerajte na obvodoch a zvážte. Svoje miery si starostlivo zapisujte, nech máte o výsledkoch prehľad.

    4. Zamerajte sa na celý proces chudnutia,nielen na výsledok

    Ako sa spieva v jednej pesničke z roku 1995 „aj cesta môže byť cieľ“, tak si svoju zmenu životného štýlu užívajte. Uvidíte, že len čo zhodíte prvých pár kilogramov, začnete sa na svoje doterajšie stravovacie návyky pozerať inak. Sami si teraz budete s nadšením hľadať či vymýšľať nové a nové diétne receptya na pravidelný pohyb sa budete dokonca tešiť.

    5. Keď sa pošmyknete, hoďte to za hlavu a pokračujte ďalej

    Nedovoľte svojmu čiernemu svedomiu, aby vás psychicky rozhodilo a zbytočne sa pre výnimočný prešľap nestresujte. Snažte sa vyvarovať vety "Keď som to už porušil/-a raz, je všetko stratené a nič sa nestane,keď si dám ešte kúsok torty." Chybičku môže urobiť každý, ak sa však z nej nestane zvyk, nič sa nedeje. Jednoducho v pokoji pokračujte vo svojom snažení ďalej a nič si nevyčítaj.

    ZDROJ: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    15. júl 2018    Čítané 508x

    Čo jesť pred a po cvičení pri chudnutí podľa fitnes trénerky

    Sezóna plaviek je v plnom prúde, mnohí z nás sa však začali poctivo hýbať až teraz. Ako je to možné? Všetky doteraz skryté nedostatky totiž práve „vyšli na obdiv“. Ak začínate s úplne novou fyzickou aktivitou, viete, čo by vo vašej strave nemalo chýbať? A čo by ste mali zjesť asi 20 minút po skončení tréningu či lekcie? Aby ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete, KetoDiet pre vás vyspovedalo profesionálnu fitnes trénerku Lenku Berouskovú.

    Lenka je zástancom zvýšeného obsahu bielkovín a zdravých tukov v strave. Aj svojim klientom odporúča množstvo sacharidov vrátane cukrov v strave znížiť. Sama je zvyknutá fungovať v ketóze, v ktorej sa cíti oveľa lepšie, než keď svojmu telu dodáva príliš veľa sacharidov. „Je skvelé, keď sa telo naučí brať energiu z tukov – orechov, avokáda, olív alebo kokosového oleja. Nejaké obdobie síce trvá, než sa telo so zmenou vyrovná (asi 3 týždne), počkať si sa však oplatí. Potom už totiž ani pred cvičením sacharidy nepotrebujeme. Po vytvorení tohto návyku stačí pred fyzickou aktivitou zjesť napr. hrsť orechov alebo semienok, alebo malý listový šalát zaliaty olivovým olejom. Ak sa chceme povzbudiť ešte viac, môžeme si ako prírodný „nakopávač“ dopriať vyššiu dávku vitamínu C alebo napríklad šálku kávy.“

    Tipy a odporúčania Lenky sa týkajú prevažne bežného zdravého životného štýlu. Ak ste práve teraz v diétnom pláne KetoDiet - https://www.ketodiet.sk/stranky/dietne-plany/, môžete sa nimi inšpirovať tiež, praktizovať ich však začnite až v pokročilejšom štádiu diéty, teda nie hneď v 1. kroku, keď si vaše telo na nový spôsob stravovania ešte len zvyká.

    Čo jesť pred a po cvičení pri chudnutí

    So začiatkom leta sa veľa ľudí začalo aj viac hýbať. Je nutné stravu po zaradení pohybovej aktivity upravovať?

    Veľa záleží na aktivite a druhu športu a aj na tom, či si svoju hmotnosť chcete udržať, alebo chcete schudnúť. Vytrvalostné cvičenia, čiže kardio (t. j. napríklad beh či plávanie) je pre telo náročnejšie než napríklad silový tréning, kde sa robia pauzy. Preto by som sa pridania malého množstva sacharidov nebála. Zabudnite však na jednoduché cukry, voľte napríklad ryžové sucháre, celozrnné pečivo alebo ovsené vločky. Ak sa nezvyknete pravidelne hýbať, odrazil by sa nedostatok sacharidov na vašom výkone, a to únavou, nedostatkom energie a v krajnom prípade až hypoglykémiou (nízkou hladinou cukru v krvi).U človeka, ktorý je napríklad v proteínovej diéte dlhšiu dobu, je to, samozrejme, iné. Telo sa novému spôsobu stravovania už prispôsobilo (pozn. autora: aj preto je vhodné s pohybovou aktivitou začínať až v 2. kroku diétneho plánu KetoDiet, keď si vaše telo na nový spôsob stravovania zvykne). Aj preto by som sa však snažila voliť čas aktivity napríklad hodinu po desiatovej prestávke. Potom nie je potrebné pred tréningom nič dopĺňať. Ak navyše jete pravidelne každé tri hodiny, vždy vám to krásne vyjde.

    Čo si mám dať pred cvičením, aby som mala dostatok energie, nie však „ťažké brucho“?

    Pred tréningom je dobré dať si pozor na malé jedlá, ktoré sú síce diétne, zle sa však trávia, ako napríklad tvaroh alebo cottage. Voľte radšej ryžové sucháre, hrsť orieškov, malé množstvo nízkosacharidového ovocia ako čučoriedky, jahody, mrazená lesná zmes alebo proteínový nápoj. 

    A ako je to s jedlom po cvičení?

    Po tréningu odporúčam sacharidy zaradiť vždy. Či už má človek nadváhu alebo nie. Ak ste v ketóze alebo sa stravujete v štýle  „Low Carb“, malé množstvo sacharidov denne by som volila práve po pohybe na doplnenie glykogénu a celkovo na vyživenie svalov i mozgu, aby sa nám lepšie premýšľalo (smiech). Takže odporúčam vypiť proteínový nápoj - https://www.ketodiet.sk/c/proteinove-napoje/ - asi do 20 minút po tréningu a následne si dať do jednej hodiny jedlo, ktoré máte v poradí podľa jedálneho lístka. To by však najlepšie malo obsahovať aj malé množstvo sacharidov.

    Platí to, aj keď s cvičením skončím až neskoro večer?

    Keď cvičíte večer, veľa záleží na tom, o koľkej pôjdete spať. Hodinku pred spaním by mala prísť druhá večera, a to proteínový nápoj, tvaroh alebo cottage. Cottage je rovnako ako proteínový nápoj na noc vhodnejší ako tvaroh, pretože obsahuje viac kazeínu. To znamená, že telo dlhšie zásobuje pomaly sa uvoľňujúcim proteínom. Ak teda so športom skončíte napríklad o 20.00 a o 22.00 idete spať, bude vám stačiť proteínový nápoj po tréningu a potom už len tvaroh alebo cottage. Pokiaľ však chodíte spať až okolo polnoci, pridajte ešte jedno na bielkoviny bohaté jedlo. Ja si večer dávam rada vajcia, mozzarellu, čistého šmakouna, tresku a malý listový šalátik. Mäso nie je na noc úplne vhodné, pretože sa horšie trávi.

    Inokedy, naopak, stíham cvičiť len ráno pred raňajkami. Je vôbec vhodné cvičiť „nalačno“?

    Opäť záleží na tom, ako dlho po prebudení začnete. Ak pôjdete cvičiť hneď, ako vstanete, som pre to ísť nalačno. Tréning nalačno je ideálny na spaľovanie tukových zásob. „Nepália“ sa len raňajky. Celkovo som zástancom ranných tréningov, pretože telo ešte nie je zaťažené celodenné stravou a môže si tak naozaj siahnuť do uložených tukových vankúšov. Hneď po cvičení sa však naraňajkujte. Skvelá bude kaša z ovsených vločiek s proteínom. Ak sa chystáte cvičiť až zhruba hodinu po prebudení, dajte si pred tréningom ešte ľahšie raňajky. Siahla by som po hydinovej šunke, vajciach alebo suchári. Zo suchárov si vyberte ryžový. Existujú aj ďalšie druhy, napríklad pšeničné a kukuričné, tie však viac dráždia trávenie.

    NEZABÚDAJTE PIŤ!

    Pravidelné dopĺňanie tekutín je v horúcom počasí ešte dôležitejšie. V priebehu celého dňa pite čistú vodu po menších dávkach. V závislosti od fyzickej aktivity vypite 2 – 3 litre, výnimočne aj o trochu viac. Pre sviežu chuť prihoďte do džbánika s vodou plátok citróna, uhorky alebo vetvičku mäty.

    Ako je to s cvičením a kávou? Je vhodná pred alebo po aktivite?

    Káva je prírodný stimulátor a spaľovač, takže by som ju v priebehu diéty určite nevynechávala. Ideálne je dopriať si ju pred tréningom. A čo sa týka množstva, odporúčala by som minimálne jednu šálku denne.

    (Pozn. autora: O káve v spojení s chudnutím sa viac dočítate v jednom z našich predchádzajúcich článkov -https://www.ketodiet.sk/clanky/blog/kava-vam-chudnutie-neprekazi/ .)

    Predovšetkým ženám počas diéty často chýba víno. Vieme, že alkohol do diéty nepatrí, pokazí sa však niečo, keď si dám po tréningu pohárik?

    Alkohol? Človek, ktorý si stanovuje cieľ, že schudne a zmení svoj životný štýl, alkohol úplne vyradí. Minimálne aspoň na začiatku redukcie. Pokiaľ už bez toho nemôžete byť, voľte suché biele víno a zrieďte ho vodou. Alkohol obsahuje veľa skrytých cukrov, ktoré narúšajú celý proces chudnutia, ale aj osobnú disciplínu. Keď si výnimočne doprajete pohár vína, napr. pri príležitosti oslavy s rodinou, nič hrozné sa nestane. Potom však ďalej pokračujte vo svojom novom režime.

    O fitnes trénerke Lenke

    So zveličením sa dá povedať, že Lenka Berousková v posilňovni vyrástla. K cvičeniu ju už odmalička viedla rodina. Svoj koníček však pred 5 rokmi premenila na hlavnú pracovnú náplň. Okrem osobných tréningov sa venovala aj skupinovým lekciám piloxing knockoutu a tabaty alebo kruhovému tréningu. Ako však sama hovorí, radšej má stroje. Okrem fyzickej aktivity svojich klientov im dohliada aj na stravu. O zdravé stravovanie, športovú výživu a zostavovanie redukčných jedálnych lístkov sa zaujíma v posledných rokoch čoraz viac. Hlavne nízkosacharidová strava i čiastočné hladovky jej nie sú cudzie.

    ZDROJ: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    22. máj 2018    Čítané 381x

    Diétne zálievky na šalát. Skvelé a do 5 minút hotové

    Dať si ako olovrant alebo ľahkú večeru čerstvý zeleninový šalát? Super nápad. Vedeli ste však, že keď si do neho pridáte bežný dresing z obchodu, ktorý obsahuje skryté cukry, alebo zálievku s nivou či iným tučným syrom a ešte prihodíte vyprážané krutóny z bieleho pečiva, o diétnom jedle môžete iba snívať?

    Nielen v rámci diétneho plánu proteínovej diéty si každý deň doprajete veľkú porciu zeleniny. A ak nie, teraz sa to určite zmení. Spestrite si svoj zdravý jedálny lístok tak, že si pripravíte šalát, na ktorom si naozaj pochutnáte. Tu je pre vás hneď 6 tipov na jednoduché diétne zálievky, vďaka ktorým sa vaše zdravé zeleninové šaláty stanú gurmánskym zážitkom.

    Šalátové zálievky od 1. kroku diétneho plánu 

    Balzamová

    • 1 čajová lyžička červeného alebo bieleho balzamového octu alebo ďalšej príchuti (na etikete si však postrážte, aby neobsahoval žiadny pridaný cukor)
    • 1 polievková lyžica olivového alebo tekvicového oleja (nemusíte pridávať)
    • soľ a korenie podľa chuti

    Zázvorová

    • 1 polievková lyžica čerstvého nastrúhaného zázvoru
    • 1 čajová lyžička vínneho octu
    • 1 polievková lyžica citrónovej šťavy
    • 1 polievková lyžica repkového oleja
    • soľ a korenie podľa chuti

    Šalátové zálievky od 2. kroku diétneho plánu

    Francúzska „light“

    • 1 polievková lyžica olivového oleja
    • 1 čajová lyžička dijonskej horčice
    • 1 polievková lyžice vínneho octu
    • soľ a korenie podľa chuti

    S príchuťou Ázie

    • 1 polievková lyžica sezamového oleja
    • ½ čajovej lyžičky vínneho octu
    • ½ čajovej lyžičky sójovej omáčky
    • 1 čajová lyžička citrónovej šťavy
    • štipka čili
    • soľ a korenie podľa chuti

    Jogurtové šalátové dresingy od 3. kroku diétneho plánu

    Cesnaková

    • 1 polievková lyžica bieleho jogurtu
    • 1 polievková lyžica olivového oleja
    • 1 prelisovaný strúčik cesnaku
    • 1 čajová lyžička vínneho octu
    • soľ a korenie podľa chuti

    Bylinková

    • pažítka
    • kôpor
    • pamajorán (čerstvé oregano)
    • alebo iné čerstvé bylinky podľa vlastnej chuti
    • 1 polievková lyžica olivového oleja
    • 1 polievková lyžica bieleho jogurtu
    • 1 čajová lyžička balzamového oleja alebo vínneho octu či citrónovej šťavy
    • ½ prelisovaného strúčika cesnaku
    • soľ a korenie podľa chuti

    Uvedené množstvo zálievky je počítané vždy na 1 porciu.

    Teraz už na zeleninu nalákate celú rodinu! Je to tak? 

    Zdroj: www.ketodiet.sk

    foxylady13
    20. mar 2018    Čítané 682x

    Kam putuje tuk, ktorý stratíme počas chudnutia?

    Ako iste viete, ak chcete schudnúť, musíte prestať jesť po 18.00 ho... no dobre, žarty bokom! Každý predsa vie, že je to otázka kalorického príjmu a aktivity. Jedna vec však žart nie je, práve naopak, ide o čistý fakt. Ak sa snažíme chudnúť, strácame tuk. Premýšľali ste však niekedy nad otázkou, kam putuje všetok ten tuk, ktorý stratíme? Či už ste nad tým uvažovali alebo vám to prišlo na myseľ až teraz, prečítajte si zaujímavú štúdiu, ktorá riešila práve to, ako to s tým tukom v skutočnosti je a kam putuje.

    Tím UNSW Science in Sydney zistil to, čo sa stane s tukom, keď zhodíme nejaké kilá. Ukázalo sa, že teórie lekárov boli chybné. Nedokážame premeniť stratenú hmotu na teplo alebo energiu, vydýchame ju. Výsledky, ktoré boli zverejnené v British Medical Journalukazujú, že 10 kg tuku sa zmení na 8,4 kg oxidu uhličitého, ktorý vydychujeme, keď dýchame a 1,6 kg vody, ktorú vylučujeme prostredníctvom moču, sĺz, potom a ďalšími telesnými tekutinami. "Správna odpoveď je, že väčšinu hmoty vydychujeme ako oxid uhličitý. Ide to jednoducho do vzduchu," povedal autor výskumu, R. Meerman. 

    Ten sa prvýkrát začal zaujímať o biochémiu v rámci chudnutia po tom, keď schudol 15 kg a keď sa pýtal lekárov, kam táto stratená váha putuje, nevedeli mu povedať. Po prieskume u 150 lekárov, diétológov a osobných trénerov zistil, že vyše polovica z nich si myslí, že tuk bol premenený na teplo alebo energiu. 

    Ale ako fyzik, Meerman vedel, že by to bolo v rozpore so zákonom zachovania hmoty. Aby zistil, ako to celé presne funguje, spolupracoval s A. Brownom, vedúcimUNSW školy biomolekulárnych vied a s tímom začali počítať biomolekulárne reakcie, ktoré viedli ku chudnutiu. Prebytok sacharidov, bielkovín sú prevedené na triglyceridy (zlúčeniny, vyrobené z uhlíka, vodíka a kyslíka) a potom sú uložené v lipidových kvapkách vnútri tukových buniek. Ak sa chudne, je potrebné rozobrať tieto triglyceridy, aby mali prístup k uhlíku. Výsledky ukázali, že pri úplnom rozložení 10 kg ľudského tuku, potrebujeme inhalovať 29 kg kyslíka. Táto reakcia produkuje 28kg CO2 a 11kg vody. "Naše výpočty ukazujú, že pľúca sú primárnym vylučovacím orgánom pre tuk," tvrdia.

    Avšak, nemohli prísť presne na to, čo sa deje s tukovými bunkami v tejto reakcii. Po mesiacoch výskumu objavili vzorec, publikovaný v štúdii z roku 1949, ktorá ich problém vyriešila - zistili, že atómy kyslíka sú zdieľané medzi uhlíkom a vodíkom v tuku v pomere 2:1 (tvoriaci oxid uhličitý a vodu). To im umožnilo prísť s konečným sumárom, že 84 percent z molekúl tuku je vylúčených v podobe oxidu uhličitého a zvyšných 16 percent skončí ako voda.

    Bohužiaľ to ale neznamená, že sa niekoľkokrát zhlboka nadýchneme a to nám pomôže schudnúť prebytočné kilogramy. Je potrebné cvičiť, kvôli reakciám uhlíka a rozpadu tukov.

    "Počas dňa môžete dýchať určitý počet krát. Počas dňoch keď odpočívame, dýchame približne 12-krát za minútu, takže 17280-krát za deň a každé jedno z nich berie 10 miligramov uhlíka. To znamená, že máte určitý limit, ktorý hovorí o tom, ako veľmi budete strácať hmotnosť počas jedného dňa bez cvičenia," hovorí Meerman.

    Srandovná vec na tom všetkom je, že by sme podľa nasledujúceho videa nielen strácali tuk keď dýchame, ale ak by z nás bol uzavretý systém, v skutočnosti by sa z nás stali stromy. I'm Groot. V každom prípade, veľmi zaujímavá téma, s ktorou sme sa s vami chceli podeliť. 

    https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=2KZb2_

    ZDROJ: www.fitclan.sk