Prosim vas kto sleduje za sklom a navstevnikov, kedy boli tento tyzden nove casti, pokracovanie, podla programu neviem najst?

a máme 1 ročik.....takto rýchlo ubehlo 12 mesiacov😍

(2 fotky)

11 mesiac

10 mesiac

8 mesiac

7 meisac

Streda, súťažiť nám treba, aby sme rozhýbali aj rozum 🙂
Ešte zostanem pri oslavách a použijem túto vynikajúcu bonboniéru. Sem sa všetci milovníci čokolády 🙂 Jednoduchá súťaž, jedna otázka, správna odpoveď za 50 srdiečok a účasť za 10 🙂
Keďže boli oslavy, deti dostali aj sladkosti ... Dnes sme otvorili jednu bonboniéru.
Otázka : Kto zo šiestich členov našej rodiny nemal ani jeden kúsok z nej? 😀
#sutaz #srdiecka #cokolada
https://i.modrykonik.sk/skupina_hera #hera ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

avatar
qidko
5. okt 2016    

Ahojte dievcata neviete prosim poradit ako udrziavat chirurgicku ocel co som nasla na nete nezabralo DAKUJEM😉

moja krásna , 6 rokov stará spomienka ...❤

prosim dajte Tip na darcek pre 11R slecnu❤

Dievcence davam do pozornosti stranku cestakdietatu.sk Mozno niekomu pomoze...

#eset #ecsm
Viete, že október nie je len mesiac úcty k starším, ale aj Európsky mesiac počítačovej bezpečnosti (European cyber security month - ECSM)?
ESET je partnerom a zároveň aj aktívnym účastníkom tohto podujatia. Všetky aktivity, ktoré sa v rámci tohto podujatia uskutočnia nájdete tu:
https://cybersecuritymonth.eu/activities#c5=sta...

#udrz_mozgove_bunky aj na materskej 😀 ✌

Koľkokrát musíme zameniť koľajnice v uzloch križovatiek, aby sa všetky lokomotívy dostali do farebne správneho depa? #bavime_sa 🙂 #o2_dorka

#o2_srdiecka * krát počet správnych odpovedí ! 😉

Ahojte. Uzzzzz, uz uz 🙂 behali sme po lekaroch, vysetreniach..ale uz sme doma v teplucku, zubrienka spi, tak o chvilocku cakajte sutaz 🙂 zatial preddavok... Bez braceka ani na krok 🙂

(2 fotky)

Ked sa nam cnie za domovom 🙂

avatar
plamienokOverená organizácia
5. okt 2016    

TERAPEUTICKÉ SKUPINY PRE DETI A MLADÝCH, PRIHLÁSTE SA 📝
Púšte a oázy - patria k sebe, rovnako ako smútok a radosť, deň a noc...
Po roku opäť pozývame deti a mladých po strate blízkeho na skupinové stretnutia v našom Poradenskom centre. Spolu budeme prostredníctvom rozhovorov, pohybu a tvorby objavovať naše vlastné oázy a zdroje.
Budeme vďační, ak prepošlete toto pozvanie deťom a mladým, ktorým by naše stretnutia mohli pomôcť.
Prihlášky a informácie na: stasova@plamienok.sk

Tak mi prišiel na chuť, že som ho dnes musela uvariť .. 👌😉😊

vzdelávací charakter :D

Vitamín D a tehotenstvo

Tehotné ženy si každodenne predstavujú okamih, keď po prvý raz uzrú svoje dieťatko. Neustále si kladú otázku, ako sa postarať o jeho úspešný štart do života, čo mu dopriať, aby mu zabezpečili dobré zdravie. Lekári radia, slnečný vitamín D!

Nízky príjem vitamínu D v perinatálnom období (v čase od predtehotenstva do ukončenia 24. mesiaca veku dieťaťa) sa tradične spája s poruchami kostného systému. Hromadia sa však dôkazy, že dlhodobá porucha kostného systému (rachitída, osteomalácia) tvorí len zlomok dôsledkov nedostatočného príjmu vitamínu D. V skutočnosti je jeho absencia rizikovým faktorom vzniku mnohých chronických chorôb – srdcových a onkologických ochorení, schizofrénie, cukrovky, psoriázy, reumatoidnej artritídy i ďalších autoimunitných ochorení.

Zlepšuje kvalitu vnútromaternicového prostredia

Vitamín D sa zaraďuje k látkam, ktoré modulujú dlhodobé programovanie ľudského zdravia. Podľa záverov pozorovaní uskutočnených komisiou OSN pre výživu (FAO), výžive matky a dieťaťa je potrebné venovať osobitnú pozornosť najmä v čase od predtehotenstva až do ukončenia 24. mesiaca veku dieťaťa! Práve vtedy je výživa schopná obzvlášť ovplyvniť štruktúrny a funkčný vývoj organizmu! Potvrdilo sa, že práve tieto štruktúrne a funkčné zmeny môžu mať dlhodobé následky pre ľudské zdravie. Biologické mechanizmy si môžu nadlho zapamätať metabolické účinky raného výživového prostredia plodu a novorodenca. Nedostatočný príjem vitamínu D počas perinatálneho obdobia môže takto vytvoriť základ dlhodobého neskorého poškodenia zdravia.

Absenciu vitamínu D v tehotenstve si odnáša nielen kostný systém detí – majú nižší obsah minerálov v lumbálnych stavcoch a plochých kostiach, čo zvyšuje riziko osteoporózy v ich neskoršom veku. Výskum uskutočnený na základe pozorovaní FAO ukázal, že nedostatok vitamínu D u tehotných žien vyvoláva poruchu transportu vápnika v placente. A nielen. Práve kvalita vnútromaternicového prostredia môže niesť zodpovednosť za vznik mnohých ďalších chronických ochorení v neskoršom živote dieťaťa.

Chráni pred preeklampsiou a predčasným pôrodom

1...2...3... Skúšam príjem... 🙂 Ako to tu funguje? A kto všetko to uvidí?
Mám pocit, že som sa tu pridala trošku oneskorene. Väčšina z vás tu funguje od prvých dvoch čiarok na teste, teda pardon // čiarok na teste. (Niektoré aj skôr, napr. v skupine Snažilky som sa dozvedela, že čo je DC, DPO atď.) Ja som čaro tohto miesta objavila len pár týždňov dozadu, keď ma môj zamestnávateľ vyvrhol z mora pracovných povinností a kolotoča na pláž menom MD (aj túto skratku som vyčítala tu). Som doma. Cítim sa ako povaľač. Ak sa snažím niečo urobiť, po polhodine odpadnem od únavy na gauč, kde sa zase cítim ako povaľač. Takto to trvá od zhruba pol deviatej do pol desiatej večer. Môj MM ma presviedča, že je to v poriadku, no ja to tak vôbec necítim. Cítim sa však sama a často sa už neviem dočkať, kedy príde z práce. Tak si čítam vaše príspevky, skupinu Októbrovky 2016, kde už polovica porodila. Len ja porodím asi až v novembri, tak sa možno premiestnim do Novembrovky 2016. 🙂

No ale nie toto som chcela. Som v 37týždni tehotenstva. Som prvorodička. Nič neviem. Všetky ženy tu mi prídu hrozne informované, sčítané, každá si tu vieme poradiť a neustále sa zaujímame. O seba, svoje dieťa, kamarátky, o novinky, o to, ako to čo najlepšie zvládnuť. Aj ja. Ale cítim sa ešte viac zmätená a ešte viac sa bojím. Pôrodu, toho, čo príde... Že moje dieťa bude škaredé. Že bude plakať. Že nebude piť. Že mi budú krvácať bradavky. Že nebudem spať, že sa už nikdy nedostanem von s kamoškami, s mužom, že nebudeme mať sex (čo už teraz veľmi nemáme, keďže to vonkoncom nie je romantické 😀). Bojím sa ako dieťa oblečiem, či mu nebude zima, že mu nebudem dobre variť... Že nespoznám, kedy prichádza pôrod, že nespoznám, že mi odtiekla plodová voda, že to bude bolieť a nezvládnem to, že tam budem kričať, nebudem chcieť tlačiť, že na mňa budú kričiať a ja si spravím hanbu na pol mesta. Že aha, to je tá, čo kričala a nerodila a teraz ostane za trest navždy tehotná! Navždy bude mať svoje dieťa v bruchu, za trest! Navždy ju už bude bolieť chrbát, navždy bude spať s tehotenským vankúšom medzi nohami a už nikdy si sama nezaviaže šnúrky na topánkach! Lebo nič nevedela a všetkého sa bála....

Čítala som skvelý článok a ... zrodil sa NÁPAD! 🙂 Bude to 💣💃😎👍👏💣! Buď pri tom 😉 Pozývam Ťa do skupinky 😉

https://i.modrykonik.sk/O2_skupina

avatar
zuzio
5. okt 2016    

Keď prídem raz na dedovom Ferrari.. 🚗

avatar
luciazet
Správa bola zmenená    5. okt 2016    

Zaujíma vás pohľad zvonku na výchovu? Tu je pár tipov o spôsoboch výchovy, kedy nechtiac môžme demotivovať naše deti v ich nadšení objavovať svet a rásť. Nikdy nie je neskoro zmeniť svoj prístup! Aspoň ja sa o to denne snažím 🙂

avatar
zuzio
5. okt 2016    

Keď nie je spolah ani na zábranu s Ikei. Tak mamička to vymyslela po svojom.
Knižky nesklamali a Marcus sa neskotúlal. 👍