ZOO Lešná. Viete poradiť nejaké ubytovanie v okolí?
Ahojte, boli ste niekto v tejto zoologickej zahrade aj tak ze by ste sa tam niekde pobliz ubytovali? Neviete poradit nejake prijemne ubytovanie vhodne aj s drobcom za prijatelnu cenu a hlavne nejake vyletiky po okoli? Chceli by sme tam ist aspon na 3-4 noci, tak nech sa pomotame po krasnych miestach co tam su 😵
Stručné zhrnutie
- ZOO Lešná má vstupné 99 CZK pre dospelých a deti do 2 rokov zdarma, v areáli sú platené atrakcie ako jazda na koníkoch a ťavách za 40 CZK a vláčik za ~40 CZK.
- V okolí ZOO sú viacero ubytovacích možností vhodných pre rodiny s deťmi vrátane Penzionu Slivín (polpenzia 450 CZK/osoba/deň) a Hotela Všemina v Slušoviciach (polpenzia ~490 CZK/noc) s vnútorným bazénom, animátormi a rančom pre pony.
- Pre výlety okolia sa v diskusii odporúčali Luhačovice, zámok Buchlovice, hrad Buchlov, zřícenina Lukov, Kroměříž (Květná a Podzámecká zahrada) a plavba po Baťovom kanáli.
Najčastejšie otázky
Q: Kde nájdem oficiálne informácie o ZOO Lešná?
A: Oficiálna stránka ZOO Lešná je http://www.zoozlin.eu/.
Q: Koľko stojí vstupné a parkovanie pri ZOO Lešná?
A: Vstupné pre dospelých sa v diskusii uvádza 99 CZK a parkovné sa opakovane spomína ako 60 CZK.
Q: Aké atrakcie v areáli ZOO stoja extra a za koľko?
A: Jazda na koníkoch a ťavách stojí 40 CZK, vláčik sa v príspevkoch uvádza za približne 40 CZK, a za Tarzan skok nad jazerom sa spomína 50 CZK.
Q: Ktoré ubytovanie v blízkosti ZOO je vhodné pre rodiny s deťmi?
A: Diskusia odporučila Penzion Slivín (uvádzaná polpenzia 450 CZK/osoba/deň), Hotel Všemina v Slušoviciach (polpenzia 490 CZK/noc, vnútorný bazén so slanou vodou, animátori, ranč Všemina s poníkmi), Pension Hattrick a Penzion Uno.
Q: Je v okolí ZOO pre deti dostupný aquapark alebo zábavný park?
A: Ako alternatívy sa uvádzali Galaxie Zlín (cena spomenutá 50 CZK/hod.) a aquapark vo Vsetíne (spomínaný ako možnosť v okolí).
Q: Aké turistické ciele sú vhodné na výlety s malými deťmi v regióne Zlín?
A: Odporúčané ciele sú Luhačovice (kolonáda a pramene), zámok Buchlovice, hrad Buchlov, zřícenina Lukov, Kroměříž (Květná a Podzámecká zahrada) a plavby po Baťovom kanáli.
Q: Sú pavilóny a vychádzky v ZOO prístupné s kočíkom?
A: Väčšina pavilónov je prístupná s kočíkom; veľký amazonský skleník, pavilón opíc a výbeh klokanov sa dajú prejsť s kočíkom, pri žirafách sú prístupné cesty jedným smerom a pri niektorých miestach sú schody/obchádzky.
Q: Aké doklady potrebujem pre dieťa pri ceste zo SR do ČR?
A: Zákonný cestovný doklad je pas alebo samostatný cestovný doklad dieťaťa; v diskusii niektoré rodičky používali len rodný list alebo zápis v rodičovskom pase, ale aj právne riziko kontroly policajtov a možné sancie bolo zdôraznené.
Závery z diskusie
Zhoda
- ZOO Lešná je v diskusii pravidelne hodnotená ako jedna z najkrajších ZOO v ČR a odporúča sa ako rodinný cieľ s viacerými detskými atrakciami.
Sporné názory
- Doklady pre dieťa: jedna skupina rodičov uvádza, že pravidelne cestuje do ČR len s rodným listom alebo zápisom v pase rodiča bez problémov, druhá skupina varuje pred rizikom policajnej kontroly a odporúča mať platný pas.
Otvorené otázky
- Presné aktuálne ceny niektorých atrakcií a presný cenník ubytovacích zariadení treba overiť priamo na stránkach poskytovateľov, pretože v diskusii sa ceny líšili a menili.
Spomenuté značky a firmy
ZOO Lešná, Penzion Slivín, Penzion Uno, Pension Hattrick, Hotel Všemina, Ranč Všemina, Galaxie Zlín, Penzion Hattrick, Hotel Ambra, Hotel Tusculum, Hotel Selský dvůr, Dinopark, Vsemina.cz, Pensionhattrick.cz, Penzionuno.cz
Spomenuté produkty a metódy
vstupné 99 CZK, parkovné 60 CZK, jazda na koníkoch 40 CZK, jazda na ťavách 40 CZK, vláčik ~40 CZK, Tarzan skok 50 CZK, polpenzia 450 CZK (Penzion Slivín), polpenzia 490 CZK (Hotel Všemina), rodný list, cestovný pas, medzinárodná kartička poistenca, Galaxie Zlín 50 CZK/hod
Miesta a osoby
Zlín, Slušovice, Luhačovice, Buchlovice, Buchlov, Lukov, Kroměříž, Baťov kanál, Vsetín, Vyškov, Praha, Bojnice, Olomouc, Brno
Osobně můžu říct, že Lešná je opravdu nejlepší a nejhezčí ZOO - Brno, Olomouc se nedá srovnávat, kdo nebyl, neuvěří 😀 . Jen v létě tam byl pomalu problém se dostat, plné parkoviště, fronta na vstupenky hoooodně dlouhá, ale stojí to za to.
Ahoj, jak jsou pavilony a průchozí výběhu přístupné s kočárkem? Sice jsem tam byla loni, ale to ještě před těhu, tak jsem takové věci neřešila a jak člověk navštíví za ten rok víc zoo, tak už se mu to trochu plete 😅
@romana29 to je fakt, podle mě taky nej ZOO v ČR, i když ZOO Brno a Olomouc není zrovna žádná sláva, takže bych veřila, i kdybych v Lešné nebyla 😀 😀 🤐
@blanka.k su dobre dostupne. Pavilon-amazonsky prales (ten velky sklennik) prejdes bez problemov, okrem lanoveho mosta a dolne 3 akvarka (schody a maly priestor), pavilon ziraf, pristupny aj s kocarkom, potom sa musis vratit a ist cestou pre kociky (okolo vybehu), pavilon slonov s kocikom pristupny zdola, treba obist, ale o nic neprides (mozno len o pohlad na slony z vrchu 🙂 ), ostatne ako pavilon opic-bez problemov, vybeh klokanov zvladnete s kocikom (len niekto musi pridrzat dvere, nepamatam si presne volieru supov, ale myslim, ze da sa aj s kocikom. Celkovo je to prisposobene aby si stravila pekny den aj s miminkom v kociku v ZOO. 😉
@hannah23, pristupne su kocikom 😉 , ale len jednym smerom (ako som uz pisala), musis ist nie smerom od spodu od slonov, ale vrchom od sezonneho vstupu doprava, okolo restauracie, tych vtakoch, popri stene a vybehu ziraf, nosorozcov a zebier. Potom tym kocikom sa musis vratit okolo toho vybehu a zatocit za vybehom doprava smerom dole ku slonom 🙂 . My sme to absolvovali s kocikom aj s golfacom 🙂
ahojte, vcera sme mali cestu okolo Lesnej, tak sme sa tam zastavili (bolo minimum ludi). Ked sme prisli do arealu, citila som sa ako majitel ZOO, nebolo tam ani nohy. Sice mierne mrholilo, trochu prsalo, aj tak tam bolo krasne. Velmi sa mi paci nova cast Etiopia. Velmi pekne urobene, citlivo napojene na vybeh slonov, s ostrovom Lemurov. Krasa.
ahojte vie mi niekto povedat ake je momentalne počasie v tomto regione kde je ZOO? Chceme tam ist zajtra ale pokial prši tak nebudeme riskovat .Dakujem
Ahojte chcela by som tam ist na vel sviat , neviete nahodou dat nejaku adresu na ubytovanie vhodne pre deti? potrebujem aby to splnilo kriteria 13r a 1,8mes deticky , mozno nejaky bazenik a ihrisko dakujem
JUhuuuuu, zajtra rano odchádzame do ZOO Lešná 🙂 Prespíme jednu noc ,kukneme zámok a možno bude aj 3D kino 🙂 🙂 Dúfam, že všetkodobre dopadne !!!!!!!!
ZOO Lešná je najkrajšia ZOO akú som ja v živote videla 🙂 Boli sme tam s dcérkou minulý rok a chceli by sme si to tento rok zopakovať, naozaj nádhera 🙂
tiež ZOO Zlín odporúčam boli sme tam 3 krát velmi sa nám páčilo naposledy sme boli aj ubytovaní v penzione blízko zoo boli sme spokojní ,len počasie nebolo velmi dobré ,ale nevyberiete si a čo sa tíka Bojnickej ZOO tak so Zlínskou sa to nedá ani porovnať aj ked to máme bližšie do Bojníc
musím se přidat, ZOO Lešná je na vysoké úrovni, přirovnala bych k té Vídeňské ZOO. Doporučuji!!!
Ak by ste sa niekto chystali v blízkej doby do www.vsemina.cz, tak nam tam zosatal jedna rezervacia - teda zaloha 1000,-Ck nakolko jendna mamicka nemohla prist, ak by o nu mal niekto zaujem dajte vedet. Je platna 3 mesiace - teda do do nejakého 15.septembra.
Ahoj, chtěla bych se vás zeptat...chystáme se na celodenní výlet do Lešné a máme malého syna (necelých 15měs.)...na stránkách zoo jsem našla, že tam je několik restaurací...nevíte, jestli je tam k dispozici mikrovlnka nebo jsou tam v nabídce nějaká dětská jídla? Tady v Ostravě v zoo jsou jen stánky s občerstvením a všechno smažené. Tak jsme jeli jen na odpoledne a oběd měl doma...ale Lešná je dál...díky.
Tak dávam do pozornosti znovu, že ak by mal niekto záujem keď pôjde do lešnej niekde aj prespať, tak nám zostala jedna rezervácia v www.vsemina.cz. MY sme tam mali stretnutie mamičiek a jedna rodina bohužiaľ nemohla prísť, no a sami tam ísť nechcú a že ak má niekto záujem tak za polovičnú cenu to venujeme. 😉
ahojte, boli sme v Zlíne predvčerom a je tam naozaj krásne 🙂 Zážitok mali nielen deti, ale aj my veľkáči 🙂
ahojte, my sa tam tiez chystame pozriet ale podla toho co pisete zvolime asi az september a mimo vikendu, ja neznasam masovky 😉 ale mna by zaujimalo co take sa este da v okoli vidiet, kukla by som si rada nieco na styl lednice-valtice tj nejake hrady zamky a ine zaujimavosti, ak mate tipy budem rada 😉
@rainee bydlíme asi 5km od ZOO 😉 Doporučila bych lázně Luhačovice, zámek Buchlovice a hrad Buchlov, zřícenina hradu Lukov..
@pampeliska1 a co by bylo tak dobré na výlet s malým mimčem? Ten zámek a hrad asi ne, což je škoda, ráda jsem vždy chodila na prohlídky...

Dakujem ti krásne Delikates, to je dobrá správa...Mali sme to naplánované aj skor, no to počasie sa vždy nejako zvrtlo, buď dažde, alebo horúčavy. Nejako už neverím tým prepovediam, lebo ani u nás to velakrát nevyjde, hlásia dážd a tu nepadne ani kvapka, no o 30 km je lejak ako hrom. Preto som chcela radu priamo Zlína, nech sa nám ten výlet podarí.