Mám kojiť 5 mesačné dieťa?

11hviezdicka11
25. apr 2018

Mamicky poprosim o radu. Babo ma 5 mesiacov doteraz bolo len kojene, no za posledny tyzden pribral len 40 g, lekarka vravi, ze nemam dost mlieka, ze mam prejst na umele. Laktacna zase, ze uz je dost velky, ze uz mu netreba umele ale prikrmovat ho pestrou vyzivnou a zvysit tvorbu mlieka. No robim vsetko aj ho casto prikladam, beriem bylinky a mliecka nie je viac aj je noseny stale. Bola zistena aj nizka mocovina, ze moze ist o dehydrataciu. Ma len 4 prepisane plienky co by ich mal mat 6 az 8. Ma niektora mamicka nejaku podobnu skusenost? Dakujem

zuzadula
2. máj 2018

Je skvelé, že sa nevzdávate. Úplne vás chápem, že spolupracujete s laktačnou poradkyňou. Umelé mlieko, ako prvá voľba pri riešení problému s dojčením nie je určite najlepšia!!! Samozrejme súhlasím s tým, aby ste sa riadili vlastnými pocitmi a motiváciou a rozhodli sa sama, kedy už nechcete bojovať!!! Držím moc prsty.🙂 Keď som prečítala diskusiu, jediné čo mi chýbalo, bola informácia o nočnom dojčení. To je totiž veľmi dôležité pre výdatnosť laktácie. Dojčíte v noci ? A plienky nemusíte počítať, ak chcete vedieť koľko vypil, tak ju odvážte. Ak by ste chceli a máte dôveru v alternatívu, je možné použiť homeopatiká. Píšte do IP. 🙂

zenaajmama
2. máj 2018

Skús kombinovať kojenie a UM.Ja od kedy sa malá narodila kojim len doma, resp kde mame súkromie.Vonku dostava bebu alebo vody.Teraz uz má 2 roky,a kojim stále.Od 10 M chodi na 2-3 dni aj do jasli, aj tam mala bebu, neodsavala som jej.Uplne v pohode takto fungujeme.Teraz už ma stravu+ doma kojim, vonku len vodu.

thoughtfulweirdo
2. máj 2018

@11hviezdicka11 skús kojiť koľko ide a potom domŕmiť cez cievku, ak ho nechceš naučiť na fľašu. Tiež som nechcela riešiť problém umelým mliekom, ale keď to nejde, predsa nenecháme dieťa hladné.

angelina15
2. máj 2018

@11hviezdicka11 prosím ťa. Začni mu dávať umelé. Nieje to hrozné mlieko ako tu opisujú nejaké mamičky. Môj syn vyrastal len na umelom. Ešte sme nemali antibiotiká. Moja švagriná tak hrozne nechcela dávať umelé mlieko svojmu synovi. Teraz má 2 roky. Brutálne podviziveny. Chuducky. Je ešte aj chudokrvny. Nemá jednoducho návyk jesť. Nečakaj. Mas to vo svojich rukách.

andisko
2. máj 2018

Ja som kojila obe deti, prveho 2 a 1/4 roka a dceru ca 10 mes. Jeho som musela oducat, ona sa sama prestala kojit, lebo jej zachutila strava viac nez mlieko. Tiez boli problemy, ze som sa musela viac snazit, ale nikdy by som nesla za hranicu, ze dieta zacina byt podvyzivene/dehydrovane. Ked to ide, tak to ide, ked to nejde, sa netreba zblaznit. Ja som mala 3 tyzdne, ked ma mama musela prestat kojit. Takze v podstate na umelom som odchovana. A som zdrava ako buk, klopklop, snad mi to vydrzi este dalsich par desatroci :D Netrap sa ak to nejde, uzivaj si babatko kym sa da, nie je to koniec sveta.

ada309
2. máj 2018

a skúšala si odsávať? ja som tak robila pri druhej dcére,dojčila + odsávačka a dokrmovala odsatym.. vydržala som tak pol roka... potom som dala UM ..

pravdou je,že ona je slabý jedák doteraz, všetko (vrátane UM) musím do nej doslova tlačiť .. všemožne ju zabávať aby aspoň 5lyzic zjedla.. musím však povedať,že my napriek tomu problém s váhou nemáme ani sme nikdy nemali,priberá pekne... na tvojom mieste by som asi dokrmovala UM, pretože ak začneš s prikrmamy,ideš po trošičku (z tých troch lyžíc mrkvičky co ti na začiatok spapa asi moc nepriberie)..
ale je to na tebe,ty si najlepšie poznáš dieťa,riad sa svojim pocitom.. (možno mu idú zúbky,preto papa menej,možno dojčenských štrajk,...) a tiež by som sa skôr riadila tým,čo mi odporúča pediatrčka a nie nejaká laktačná ,ktorá nenesie absolútne žiadnu zodpovednosť ... (som zvedavá,či by ona svoje dieťa, ktoré jej stagnuje na váhe,nechala hladovat)..

adkalu
2. máj 2018

@11hviezdicka11 riaďte sa podľa dieťatka, ak je mrzute,malo cika, dajte mu UM. Som veľkým zástancom dojcenia (mam 15 mesačne dieťa a ešte dojčím), ale nie za každú cenu. Dieťa potrebuje zasýtit. Týmto som si prešla s kamoškami, robili možné, nemozne(cievka, telo na telo, žiadne cumle, nosenie, senovka, benedikt, lakťa ne poradkyne) a nešlo to. Netreba trápiť dieťatko a váš, ak ste skúsili všetky možnosti, tak dajte UM. Držím vám palce.

11hviezdicka11
autor
2. máj 2018

Dakujem za vase skusenosti, uz som zacala davat umele, ale! Odmieta ho, aj flasu. Je to boj, nechce, vypluva aj to krmim ako mozem, z flase pit nevie a nechce

zuzka102
2. máj 2018

@11hviezdicka11 A aky mas prietok na flaske? Ci to drobcovi nahodou prilis netecie?

janickacrazy
2. máj 2018

@11hviezdicka11 môžeš skúsiť rozne fľaše a cumle, lebo je ich viac, moj malý má rád značku Mam a iné nechce

annamivo
2. máj 2018

@11hviezdicka11 ahoj kľudne prejdi na prikrmy aj náš odmietal všetky Um aj fľašky, kojim doteraz 2r. A to už papáme že všetko, ale moje mlieko si pýta len večer .. a doplňuj čaj/ voda a kojenie..

11hviezdicka11
autor
2. máj 2018

@zuzka102 2 dierky tam su

veronikazoja
2. máj 2018

@11hviezdicka11 ak sú tam dve dierky, tak to asi veľa tečie, skús vyskúšať iné, síce máš už väčšie bábätko ale kedžde až teraz si začal prikrmovať s flaškou, tak mu skús dať cumlík s čo najmenšou dierkou. Dcérka bola prikrmovaná od začiatku ale cca do jej 7 mesiacov som používala cumlík určený pre bábätká od 0-3 mesicov, keď mala s väčšou dierkou, tak nechcela z neho piť. Alebo ak sa nehnevá na konejenie, tak použi laktačnú cievku a nemusíš skúšať, ktorý cumlík mu sadne

11hviezdicka11
autor
2. máj 2018

@veronikazoja No cez cievku sme to uz skusali ale on to citi, potom mi prsnik vypluje, a ked dam cievku prec uz zase pekne prsnik zoberie. Ale hej skusim s 1 dierkou. Dakujem.

renatka100
2. máj 2018

@11hviezdicka11 skus v noci um a cez den tvoje, moj jedine tak vypije um, deti v tomto veku to uz citia

11hviezdicka11
autor
2. máj 2018

@renatka100 No skusit to mozem, ale on nevie pit z flase.

luxikate
2. máj 2018

zacni prikrmovat, umele netreba,a davaj mu aj vodu pit,ak je teda dehydrovany ale ozaj umele naco? sak uz mozes prikrmovat a mliecko ti vystaci.

renatka100
2. máj 2018

@11hviezdicka11 nauci sa predsa neboj

ivangeline
2. júl 2020

Ako to dopadlo?

rubinka
2. júl 2020

@11hviezdicka11 - dala by som UM, duet evidentne slabo prispieva. Nebudeš ani prvá ani posledná

dominka63
2. júl 2020

Keď malo cika treba dat aby ste neskončili v nemocnici

11hviezdicka11
autor
2. júl 2020

@ivangeline Dopadlo to tak, že umelé sme nedávali vôbec, malý má 2 r 7 m a stále kojený.

11hviezdicka11
autor
2. júl 2020

@dominka63 Ďakujem, to je príspevok z roku 2018 🙂

11hviezdicka11
autor
2. júl 2020

@rubinka Ďakujem, ale to je príspevok z roku 2018.

dominka63
3. júl 2020

@11hviezdicka11 aha😅pardon

lucinkab
3. júl 2020

@11hviezdicka11 dopln vodu a zeleninku naobed,vahou sa netrap moje obe mali v roku 7kg a nic im nechyba...starsia ma 6r a 16kg 😂😂 mladsia 2r a 10kg 😂😂😂👍

lucinkab
3. júl 2020

@11hviezdicka11 kukam ze stary prispevok...ako si to poriesila?

11hviezdicka11
autor
3. júl 2020

@lucinkab Tak nakoniec sme umelé nedali. Teraz má drobec 2 r 7 m a stále kojený 🙂

11hviezdicka11
autor
3. júl 2020

@lucinkab Ďakujem krásne, no je to príspevok z roku 2018. Teraz už má drobec 2 r 7 m, 11 kg a stále kojený

lucinkab
3. júl 2020

@11hviezdicka11 ja som obe v 2rokoch odstavila...bol to boj ale dali sme to 🙂