Môj pes neje, hnačkuje a grcá

natalia939
3. jún 2018

Môj psík nič neje, len čo ho donutim spapat tak vygrca.
A k tomu má aj hnačku. Prosím vás poraďte mi lebo je naozaj slabá a k veterinarovi sa dá ísť len zajtra,a bojím sa že to už bude neskoro. 😭😥
Tak vás prosím poraďte.

1mina
3. jún 2018

U nas vzdy sa da v okoli najst nejaky pohotovostny veterinar alebo skusit proste zavolat na nejake cisla v okoli prinajhorsom nedvihnu...ja son to tak robila ked bolo nieco akutne sice som musela ist o dve mesta dalej k drahemu veterinarovi ale hlavne ze som sa niekam dostala

evka64
3. jún 2018

@natalia939 v dnesnej dobe ma uz skoro kazdy veterinar pohotovost...treba zavolat

natalia939
autor
3. jún 2018

@evka64 lenže ja mám 15 rokov a som sama doma a k tomu bývam na dedine a nemám sa ako dostať do mesta tak preto prosím o radu

1mina
3. jún 2018

@natalia939 jaaj tak to je horsie...ale aj tak kludne skus zavolat a popis priznaky on ti aspon poradi liecbu co s nim mas dona spravit...a keby povedal ze je moc zle a treba prist tak uz len treba rychlo zhanat ktoby vas odviezol nejaky znamy rodina...

evka64
3. jún 2018

@natalia939 aha tak...a vsetko vyvracia? Ryzu s kuracim masom alebo uvarenou mrkvou by nezjedol? Cierne uhlie nemas doma?

natalia939
autor
3. jún 2018

@evka64 varím kuraciu polievku tak jej dám mäso a dávala som jej ryžu a ani sa jej nedotkla. A dnes vyvracala aj trávu čo zjedla

natalia939
autor
3. jún 2018

A čierne uhlie nemám

evka64
3. jún 2018

@natalia939 trava v pohode, tym si cistila zaludok...skus jej pomiesat kusok vyvaru s tou ryzou a masom...kludne moze mat gastroenteritidu, ked aj zvracia aj hnackuje...tazko takto povedat...najlepsie by bolo ist ku doktorovi, a on uz da lieky na zvracanie a hnacku a ak bude treba aj infuziu...kedy pridu rodicia? Odkedy ma take problemy?

jessica83
3. jún 2018

zbytocne varis. pes je chory. musi ho vidiet lekar. moze mat parvovirozu, kopec moznosti je. kosti mu nedavate nahodou? zaklad su tekutiny. den bez jedla zvladne. takze cistu vodu a cierny caj. aky ma nos?

jessica83
3. jún 2018

kde pes spava, co zerie obvykle, kam chodi na prechadzky? je zaockovany a odcerveny? kedy a proti comu?

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 má 10 mesiacov je zaockovana aj odcervena

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 býva vonku v búde

natalia939
autor
3. jún 2018

@evka64 od piatku ale včera sa to zdalo lepšie lebo papala trávu Pamlsky aj chlebík tak som myslela ze ju to prejde no večer prišla hnačka a ráno zase vracala väčšinou vždy vracia ráno

jessica83
3. jún 2018

vonku v bude? zaockovana na co? len psinky a besnota, alebo aj parvoviroza a leptospiroza? pozri preukaz ockovaci! bola burka teraz u vas a pes bol vonku ci vnutri?

jessica83
3. jún 2018

pozri si dogforum na googli. modry konik, tu moc necakaj rady pre psa 🤔

natalia939
autor
3. jún 2018

Vonku ale len pršalo, nebola ani zima

jessica83
3. jún 2018

ach jaj. ta hnacka mi moc nesedi. aky ma nos? chod pozriet! studeny, vrely, suchy, vlhky, supe sa? ako pes dycha?

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 není zaockovana som si všimla ale bola už 2 krát odcervena

minnie55
3. jún 2018

Moze to byt aj otrava. Mala by si ist urychlene na veterinu, zajtra moze byt neskoro. Nenajde sa nikto, kto by ta odviezol ?

jessica83
3. jún 2018

pes ma 10 mesiacov a nie je vobec ockovany????? hrava sa aj s inymi psami? beries ho aj do lesa?

mirien22
3. jún 2018

@natalia939 ak máš 15, tak sama doma asi nebývaš, povedz mamine alebo ocinovi, čo sa deje, sama to nevyriešiš na koniku. Psik môže byt dehydrovaný, keďže vracia a ešte aj hnackuje, potrebuje veterinára.

jessica83
3. jún 2018

@minnie55 otrava to nebude. keby bola vracia krv aj serie krv

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 má ho studený a vlhký, dýcha troska zrýchlené

jessica83
3. jún 2018

stale neviem ten nos. ci ma pes teplotu... podla toho sa to definuje. a cim ho zvycajne krmite. pomyje, kosti, granule ci mlieko, syry? najskor to bude parvoviroza. prenosna na cloveka. poskodzujuca peceb

natalia939
autor
3. jún 2018

@mirien22 mama s ocom sú na svadbe asi 150 km odtiaľ a prídu až večer

jessica83
3. jún 2018

poskodzujuca pecen... zavolaj akemukolvek veterinarovi najblizsie k tvojmu bydlisku. poradit sa. alebo vezmi psa na ruky a chod teraz k vasmu. na kazdej dedine je veterinar, ktory ta neodmietne

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 má studený nos a aj vlhký nemá teplotu zrychlene dýcha krmivo ju pomyjami a aj kosťami

jessica83
3. jún 2018

zavolaj veterinarovi. za to sa neplati... pokus sa mu dat vodu. musi pit. do zajtra neskape. neboj sa. do budy mu daj nejaky uterak. este 1 vec. nemoze mat upal? sice prsalo. budu ma v tieni, na bude je drevo ci aj nejaky plech. treba ho dat do chladku a nech nelezi na holej zemi/hline/dreve. skus poprosit susedov, znamych ci by ta neodviezli k veterinarovi, ktory ordinuje. mas 15 rokov, musis to vybavit. das to. dories aj tie ockovania. nam tak pes skoro skapal na psinku. asi pol roka ho zachranovali tazkymi liekmi

jessica83
3. jún 2018

pes kosti nema zrat. to ti povie aj veterinar. moze mat aj nejaku vzpriecenu a nevie ju dostat von.alebo mu moze kost rozrezat creva. a pes ti za ziva uhynie. ak si kupila papieroveho psa ako si kedysi pisala na diskusiach tak tebe pes do ruk ani nepatri. prepac, ale nevies sa o psa postarat. nie je ockovany. zere kosti. kebyze ja v 15tich mam problem, tak volam rodicom a pridu aj z tramtarie, aby pomohli. snad ti pes neskape

natalia939
autor
3. jún 2018

@jessica83 ďakujem ti za rady idem to vyriešiť, ešte raz ďakujem 😉