Slez nebadaný. Pomáha pri fimóze?

sweetangel20
7. jan 2010

ahojte maminky.nemáte niektorá skúsenosť so slezom nebadaným? vraj sa to používa u chlapcov pri fimóze. Len chcem vedieť, či to naozaj pomáha. Ďakujem pekne

zuzkapin
11. jan 2010

Ahoj, áno. Mám skúsenosť so slezom. Je lepšie používať kvety, nie rastlinku. A či pomáha, ja múžem povedať, že naozaj je tá koža elastickejšia... ale pozor, aby Ťa to nelákalo moc sťahovať, aby nedošlo k trhlinkám...

sweetangel20
autor
11. jan 2010

jej, ďakujem 🙂 už som to objednala z netu ten kvet. veľa som o tom na nete čítala, len som chcela poznať reakcie niektorých mamičiek. nám sa to nejak na tom pipíkovi zaseklo 😀 a nižšie nejde ani za svet 😀

spantex
9. feb 2010

ahojte, aj ja som o tom počula. Malý bude mať v apríli 3 roky a predkožka sa mu nedá stiahnuť vôbec. Nechcem to riešiť chirurgicky. Skúsim aj ja ten slez. Napíšte ako vám pomohol. Ďakujem za každú dobrú radu.

mia.k
9. feb 2010

zuzkapin a akým spôsobom si to používala?

andrea78
10. feb 2010

ahojte

ja mám 10sáčikov (balení) slezu nebadaného, objednaný cez internetovú lekáreň (plánovala som ho na 10použití, vždy jeden sáčik na kúpeľ, ako som čítala...), no nepoužila som ho, máme za sebou chirurgický zákrok, takže už nie je treba.
ak by ste mali oň niektorá záujem, ozvite sa cez ip

andrea78
10. feb 2010

možno niekomu pomôže toto, ja som objednávala po preštudovaní tohoto odkazu (je ich aj viacej, len treba hľadať)
http://www.nanicmama.sk/lekvaren/fimoza-alebo-a...

mia.k
10. feb 2010

andrea vďaka za super link. 😉

sakura77
10. feb 2010

ahojte,my sme tiez mali fimozu,skusili sme vsetko mozne aj nemozne-aj tento slez-ale nepomohlo ☹ takze skoncili sme na obriezke...tak dufam ze aspon vam pomoze....

berenisse22
13. feb 2010

sweetangel20: a kde si presne objednala na nete tie kvety zo slezu nebadaneho? aj my to ideme vyskusat som zvedava

sweetangel20
autor
13. feb 2010

berenisse, na tejto stránke http://www.agrokarpaty.com/

zuzkapin
17. feb 2010

...sorry, ze az teraz...
no dala som 2 hrste tych kvetov do prevarenej vody, ale pozor, vychladnutej. Ja som to davala do tej najväcsej flase (3,5 litra? ) a nechala som to luhovat 24 hodin (moze sa aj 12). Pred tym, ako som maleho do toho posadila, som to zohriala asi na 37stupnov a maly v tom sedel, minimalne 10 minut a potom sme pomaly stahovali. Bolo vidiet zlepsenie, ale aj tak sa mi to zdalo nenormalne stiahnut cez taky maly otvor, tak som sa vyziadala na urologiu -> caka nas operacia, mame fimozu bez moznosti pretiahnutia :o(

denisocka
16. jún 2010

ja som síce o sleze nepočula a teraz mi to je nanič. my sme mazali triamcinolonom -horm.mastiščkou - to naozaj pomože , len škoda že som nešla na kontrolu o predpísanie viac kusov,nejak som nepostrehla. mastili sme 1x v roku a niečo, maly nemal vobec šancu pretiahnuť pipik,mal len malu dierku a taky prstenec okolo . po týždni mazania 2xdenne sa začala predkožka krásne uvolnovať a za další týžden,ked došla mastička sme už mali asi 5mm zalud vonku 😀 . žial ,viac som nemazala a nejak sa to zužilo . teraz som opäť kupila 3ks mastičky,ale už bolo neskoro,maly mal problem čurať tak sme skončili na urologii a uvolnovali mu prekožku sondou , sice boli 2-3dni s plačom,ale mame to za sebou,pipik nam ide pretiahnuť

takže ja by som šla zas do tej mastičky ,alebo ak nie,tak k dobremu urologovi na sondičku

rozala111
16. jún 2010

denisocka, a to sa ma natrierat len spicka? alebo ako, pises, ze 2x denne, kedy mame zacat pretahovat hned, alebo az po nejakej dobe mastenia? dakujem.

mcoya
24. jan 2011

Nam slez super pomohol. 🙂 Po 4 raze, co som maleho v nom kupala sa podarilo stiahnut celu predkozku. Bolo to bez stresov, placu, bolesti, opuchov a krvicky, takze mamicky ja len doporucujem.

waitinka7
9. jún 2011

ja som tiez kupala v sleze, ale vobec to nepomohlo....mozno je to individualne, nam naozaj pomohla len ta masticka triamcinolon

koniarova
9. jún 2011

Aj my sme kúpali. Nepomohlo, zbytočne vyhodené peniaze. ☹

aneska
14. jún 2011

Aj my máme skúsenosť so slezom nebadaným, len s tým rozdielom, že malému sme to nepreťahovali, ale zhruba keď mal rok, nemohol cikať tak sme skončili na pohotovosti, kde mu to museli pretiahnuť pomocou sondy. No aj tak doktor povedal, že má predkožku veľmi úzku a obriezke sa nevyhneme. To isté skonštatoval neskôr aj urológ. Tak som ho začala kúpať v sleze a po dvoch týždňoch bol urológ veľmi prekvapený, lebo neveril že sa obriezke nevyhneme. Bolo to skoro ako zázrak.Predkožka sa krásne zahojila a dá sa pekne pretiahnuť.

kapu47
7. sep 2012

@andrea78 dobry vecer ,citala som ze ste boli zo syncekom na chirurgicky zakrok ja som tiez objednana so synom teraz na stredu na stiahnutie predkozky,ale mam strach,chcu ho trosku niecim uspat ,ked mozte napiste ako to asi prebiehalo,ci to trvalo dlhu ,ci moze papat pred zakrokom atd,dakujem za odpoved

lucia29
8. okt 2012

dnes som si ho obj. potom napisem ci pomohol (verim tomu ze pomoze). drzte palce

katkaagabko
16. okt 2012

Mojmu synovi sa tiez neda vobec pretiahnut, dierka ako spendlikova hlavicka. Nema ziadne problemi s cikanim, ziadne zapaly, nic. Tak to neriesim. Manzel mal takyto pripad a predkozka sa mu uvolnila az sama na ZS.

katkaagabko
16. okt 2012

Mojmu synovi sa tiez neda vobec pretiahnut, dierka ako spendlikova hlavicka. Nema ziadne problemi s cikanim, ziadne zapaly, nic. Tak to neriesim. Manzel mal takyto pripad a predkozka sa mu uvolnila az sama na ZS.

ivett55
9. jan 2013

@lucia29 a pomohlo to?

lucia29
10. jan 2013

@ivett55 trocha pomohlo. boli sme, a len trosicku dr. potiahol nasilu. islo to bez krvi ale bez placu sa to neobislo. a teraz uz je to fajn. dufam ze keed to budete ouzivat, tak vam to pomoze 🙂

ivett55
10. jan 2013

@lucia29 dúfam aj ja že to pomôže dala som to kupit svokre hádam to kúpi .ked nie budem musieť ja hľadať

lenkaa222
7. feb 2013

ahoojte kočky..chcem sa opýtať slez nebadaný a slez lesný je to istéé?? mame aj my problém
@ivett55 @lucia29

ivett55
7. feb 2013

@lenkaa222 zevraj to je to iste...mala som kupit slez nebadany a v lekarni mi povedala ze to je to iste ako slez lesny 🙂

lenkaa222
7. feb 2013

@ivett55 dakujem..aa pomohlo too??

ivett55
7. feb 2013

@lenkaa222 tak trosku pomohlo ma to o trosku lepsie tak neviem ako to je do akeho veku to ma ist uplne dole stiahnut :D

lenkaa222
7. feb 2013

@ivett55 noo väčšinou píšu, že do 3-4 roka