Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Aká antikoncepcia je podľa vás najlepšia?

mamcucha
6. júl 2014

Ja som brala Diane 35 a bola som moc spokojna, ale teraz sa k nej uz neda dostat. S ktorou HAK mate dobre, alebo aj negativne skusenosti? Najlepsie taku, ktora zlepsi plet a zmierni ochlpenie.

seahorse27
6. júl 2014

Toto nie je dobre polozena otazka. Kazdej zene vyhovuje nieco ine, kazda mam inu hladinu hormonov a preto niekomu bude vyhovovat nizkohormonalna a niekomu ako tebe zasa s vyssou davkou hormonov. Mne tie uplne nizkohormonalne vobec neudrzali cyklus, spinila som cely mesiac a stale som vratila k mojej osvedcenej Yadine. Ale ako som pisala vyssie, treba len skusat na sebe...

mamcucha
autor
6. júl 2014

@seahorse27 toho som si vedoma, ale chcela som vediet ake existuju a vyhovuju, nech si viem vybrat. 🙂 Takze tebe vyhovovala Yadine? Mala podla teba aj nejake nevyhody?
A potrebujem s vysokou hladinou hormonov, aby mi upravila moje hormony, tak ti budem vdacna za kazdy dalsi priklad a skusenosti s HAK. 🙂

seahorse27
6. júl 2014

Yadine bola fajn, mala som z nej peknu plet, plne prsia a nezadrziavala vodu, cize som nepribrala. Cyklus ako hodinky, kratka a slaba MS. Nevyhoda bola ta, ze pocas 7-dnovej pauzy ma bolievala hlava a bola som strasne podrazdena, chcela som sa hadat. S pribudajucim vekom sa mi zhorsila celula a vyskocili pigmentove skvrny. Neviem, ci to suviselo s ATK, ale upodozrievam ju z toho.

niki101988
6. júl 2014

@mamcucha Ja som tiež brala Yadine, krásna pleť, prsia pekné a bonus k tomu, že som schudla

zdena12345
6. júl 2014

najlepsia antikoncepcia je "NIE" 😀

culia1
6. júl 2014

Moja kamoska vravi, ze najlepsia antikoncepcia je chrbtom k sebe a každý sám 🙂)

kikushka2386
6. júl 2014

@mamcucha kazdej zene vyhovujeina hak.ja som bralajeden cas yasminelle.ale musela som vysadit kvoli tlaku.aleplet ako babetko.dokonca som schudla.ale zial nemohla som ju brat.momentalne uzivam pharmatex krema idem si dat nuvaring kruzok tak uvidime aky bude

emma_932
6. júl 2014

acylpyrin. len ho musis silno drzat medzi kolenami 😀 😉

hocico len nie hormonalna 😠 🙄

mamcucha
autor
6. júl 2014

@seahorse27
@niki101988 takze asi si dam predpisat tu Yadine.

@kikushka2386 ani o jednej co pises, som nepocula. 🙂

mamcucha
autor
6. júl 2014

@culia1
@zdena12345
@emma_932 na co su dobre tieto vase odpovede?
Moj chlap vam odkazuje, ze vasi partneri/ manzelia musia mat z vas radost. 😀 A ja vam odkazujem, aby ste chytili handru do ruky a robili nieco uzitocne, na tieto nazory nie som zvedava. ;)

timuska26
6. júl 2014

@mamcucha ahoj, ja mam endometriozu a bez hak neviem zit, brala som uz viacej druhov, ale najmenej zle mi je od Lunyti, to je na nom najlepsie, ze nevyvolava zaludocnu nevolnost. Brala som ho aj bez prestavky par mesiacov a nebolo mi nic od neho, ale kazda zena si musi najst svoje hak, co mne je dobre nemusi byt tebe dobre. 🙂

mamcucha
autor
6. júl 2014

@timuska26 ja mam problemy s hormonmi a teraz si ich chcem trosku upravit po dlhej pauze, takze chcem uzivat kratkodobo. 🙂
Zvazujem aku, ale neviem sa rozhodout. 😀

timuska26
6. júl 2014

@mamcucha no vyskusat mozes aj lunytu, za skusku nic nedas, naozaj ziadna zaludocna nevolnost. najvacsiu nevolnost som mala pri Yadine.

mamcucha
autor
6. júl 2014

@timuska26 ja som skusala len diane- ta sa uz nepredava, potom belaru- s nou to bol horor a teraz jeanine- z nich mam strasne bolesti. Chcela som Yadine, ale ked pises, o nevolnostiach, zacinam vahat. Tak hadam sa rozhodnem spravne...

timuska26
6. júl 2014

@mamcucha Yadine som brala viac nez pol roka, no ale to bolo hrozne, napinalo ma, som bola nervozna, hlava bolela a az nakoniec som musela prestat, potom som skusila aj Dienorette, to na zaciatku som vyzvracala.

mamcucha
autor
6. júl 2014

@timuska26 mne dal gyndr na vyber len tie 3 druhy, ktore som mala. Tak hadam mi predpise aj ine.
A ty mas problemy so zaludkom alebo ti robi len antika zle?

timuska26
6. júl 2014

@mamcucha iba antiko mi robi zle a to uz roky nepijem ani kavu, iba meltu, aby mi nebolo zle, bo kava mi bola tazka na zaludok

arthemiis
6. júl 2014

Moje zlatko ale HAK si nedávaš predpísať TY ale vyberá ti ju doktor tak neviem čo riešiš 😀

mamcucha
autor
6. júl 2014

@timuska26 tak mne hadam nebude robit zlotu. Dakujem. 🙂

timuska26
6. júl 2014

@mamcucha 🙂

mamcucha
autor
6. júl 2014

@arthemiis krasne oslovenie, dakujem. Nechces zajtra prist na kavu? Ako kamaratky od malicka...😀
A teraz k veci, lekar ich sice predpisuje, ale JA som ta, ktora ich bude brat a chcem sa preto JA rozhodnut, preto nechapem, preco to TY riesis... 🙂

arthemiis
6. júl 2014

@mamcucha tak keďže asi nemáš potrebné vzdelanie na praktikovanie medicíny, tak ti garantujem že ty si lieky vyberať nemôžeš. Keď ideš za srdciarom tiež si nepýtaš taký a taký liek lebo Betka z druhého ho berie už 2 roky a nič jej nie je.. pri výbere HAK musí lekár zvážiť faktory podľa ktorých ti vyberie správny druh. Existujú aj takí ktorí to nerobia ale to potom nie je vôbec správne.

timuska26
6. júl 2014

@arthemiis A preco by ona nemohla povedat lekarovi, ze citala o hentakej antiko a opytat sa co si doktor o tom mysli, prave to sa paci lekarom, ked s nimi komunikujeme a nie ich za chbtom ohovarame, bo sa bojime otvorit pred nimi usta.

babulina
6. júl 2014

U mna vedie nuvaring, oproti tabletkam je to uplna pohodicka, ziadne denne branie tabletiek, menzes ako hodinky, velmi slaby a kratky, priberanie , znizenie libida som nebadala

seahorse27
6. júl 2014

@arthemiis No mne dal dokotor vzdy na vyber, ci skusime nizkohormonalnu alebo ostaneme pri povodnej, taktiez mi ponukol rozne cenove kategorie, ATK s roznymi benefitmi (pre pokozku, nepriberanie a pod.). Ja som tiez vzdy k nemu prisla s uz nastudovanymi vecami a v podstate uz s vybranou ATK a vzdy sme sa zhodli 🙂 Takze nemalo by to byt len vecou lekara. Keby mi chcel napr. predpisat nejake generikum z jeho vlastnej vole, nesuhlasila by som. Ja som chcela vzdy len original...vsetko je to o vzajomnej komunikacii a nie je odveci prist k nemu informovana.

arthemiis
6. júl 2014

@seahorse27 jasné takto to je super, ja som si skôr predstavovala naštvanú ženu ako stojí pre lekárom a kričí ja chcem YADINE! :D

mamcucha
autor
6. júl 2014

@arthemiis a ja ti garantujem, ze si lieky vyberat mozem, na trhu je X moznosti a mam pravo si vybrat. Nebudem hltat prvy hnoj, ktory mi ponukne. Konecne slovo mam vzdy ja a ja sa rozhodnem, kedy zacnem HAK brat, kedy ju vysadim a ci ju vobec chcem, nie su to "povinne" lieky ako napr. na srdce.
Reagujes, aj ked si neodpovedala na to, co som sa tu pytala. Tvoje odpovede su kontraproduktivne a len tu zaberaju miesto slusnym maminam, ktore sa snazia fakt poradit.
Tak si prosim ta najdi inu zabavku alebo obet v inej diskusii, je ich tu viac ako dost. 😉

tanusenka
6. júl 2014

nesulozit :D ale nie....kazdej vyhovuje ina a dokonca kamoska aj antiku mala a dost drahu a aj tak ma krasneho synceka aj ked ju pravidelne brala 🙂

mamcucha
autor
6. júl 2014

Baby, prosim vas, nerieste preco ju chcem brat, ked o tom nic neviete. :( Nechcem brat HAK, aby som neotehotnela, prave naopak. Potrebujem si dat aspon na chvilu do poriadku hormony. Zial, nic ine mi nezabera!

@tanusenka

tanusenka
6. júl 2014

ja som mala problem s cyklusom mala som nepravidelny ale stacilo pol roka brat antiku a upravilo sa mi. ale takto ktora antika je dobra musis zistit na vlastnej kozi treba odskusat mne sadla az na treti krat antika

Tu začni písať odpoveď...

Odošli