Ako sa chrániť počas kojenia?

vevinaaa
14. dec 2012

Ahojte maminky, velmi by ma zaujimalo ako sa chranite pred dalsim otehotnenim, tie ktore kojite, alebo ste uz kojili... Rozmyslala som uz aj nad tabletkami (ani neviem ci by som ich mohla uzivat, pred tehotenstvom som bola na pecenove testy a mala som zvyseny bilirubin, o antike bola rec len ohladne toho aby som si dala tie hodnoty bilirubinu do poriadku, a uvidi sa potom. Mali sme s gyn aj diskutovat o moznostiach antikoncepcie, ale kvoli zlemu vysledku sme sa k tomu nedostali..), no skor mam s toho husiu kozu nez prijemny pocit, pchat do seba kazdy den tabletky, a fungovat ako tester, ktora mi sadne, ktora nie. Ani vnutromaternicove teliesko u mna nehrozi, tiez to ma dost negativ, a desi ma to. Ani pocitanie plodnych a neplodnych dni, mi nevyhovuje, kojim uz 4.mesacneho synceka, a menzes som este nedostala, a kym by bol pravidelny,... Citala som viac toho aj na internete, no stale som tam, kde som bola, neviem sa rozhodnut, neviem ktora moznost je lepsia.. menej skodlivejsia..
Mate niektora skusenosti s pesarom?
Budem vam velmi vdacna za kadzy prispevok, dakujem 🙂

fazulka_mala
16. dec 2012

@vevinaaa ok, chapem, ale ja som nemyslela kondom. nemusela by si riesit ziadnu ochranu, keby to mal on pod kontrolou. a co ja viem, okolo plodnych dni by ste mohli pre istotu pouzivat aj ten kondom

vevinaaa
autor
17. dec 2012

@fazulka_mala Aj som si myslela ze chapem dobre ako to myslis, ale aj keby si dava pozor, tam mas tiez nejake rizika, to 100%neni... 🙂