Vnútromaternicové teliesko-áno alebo nie?

mirkabav
26. jún 2018

Ahojte. Beriem hormonálnu antikoncepciu už niekoľko mesiacov ale nakoľko každá vieme aký bordel to je pre telo, rozmýšľala som nad inou alternatívou- vnútromaternicové teliesko. Chcela by som vedieť vaše (pokiaľ máte) skúsenosti, poprípade názory na tento druh antikoncepcie. Mám 19 (o 2 mesiace) 20 rokov, a nepáči sa mi myšlienka že by som sa mala pchať týmito liekmi od mlada keď v podstate nemusím. Budem rada za každý váš názor 🙂

ivaana789
26. jún 2018

@mirkabav Ja mám Mirenu už druhý krát a som max.spokojná...menzes sa mi stratil asi po 2 týždňoch od vloženia prvej...takže komfort...žiadny menzes, žiadne problémy...ja odporúčam...

janulka2811
26. jún 2018

A máš už aspoň po jednom pôrode?
Keď áno,tak odporúčam nehormonalnu DANU je úplne super keďže viem porovnať s hormonálnu MIRENU čo nikdy c živote.
Ak nemáš po pôrode,teliesko ti určite nezavedu.

ewhita
26. jún 2018

Som proti. Ma to účinok ako bežná antikoncepcia-zabraňuje otehotneniu. ALE ak sa predsa len oplodni vajíčko, posobi tak, že ho zabije. Je to ako keby si šla na potrat úplne na začiatku :( a ešte aj - https://www.hlavnespravy.sk/maly-bojovnik-dieta...

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 ja mám švagrinú, ktorej museli Danu vyberať operatívne, čo sa týka Mireny, ja som už absolvovala výmenu a absolútna pohoda, bežný úkon v ambulancii...spolu s vložením novej som bola v ambulancii pol hodinu

janulka2811
26. jún 2018

@ewhita niekto je proti telieskam,no určite lepšie mať teliesko ako 10 nechcenych detí či potraty v 12.tt. alebo mŕtve deti atď čo sa deje denne.
Ja som mala 10 rokov telieska a teraz som tehotná,keďže sme plánovali a je to určite pohodlnejšie ako tabletky 😊

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 a pri Dane býva vraj silný menzes..

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita tak toto je asi len vecou názoru...o tom potrate

janulka2811
26. jún 2018

@ivaana789 áno počula som o tom,že sa to zrostne akosi,no mne zavadzali hneď po 6- nedeli Mirenu a von išla po 5rokoch a úplne v poriadku.
Každá sme iná 👍

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita a k tomu príspevku...vždy sa najde nejaká výnimka

ivaana789
26. jún 2018

...a mám kamarátky,ktoré majú Mirenu a takisto žiadne problémy

janulka2811
26. jún 2018

@ivaana789 Nie je pravda,úplne normálny som mala MS,no pri MIRENE som mala velke problemy i keď som MS nemala,zasa v období som mala také bolesti ako kontrakcie čo som chodila po pohotovosti keďže som nevedela čo sa deje,no mne jednoducho hormóny nesadli,pri DANE úplne pohoda všetko.

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 ...nie každému sadne to idté...ja o Dane viem len z počutia...s Mirenou mám zasa ja výbornú skúsenosť ale je samozrejme pravdou že nemusí každému sadnúť

ewhita
26. jún 2018

@ivaana789 oplodnenie vajíčko to zabije, to je fakt, nie názor...
@janulka2811 tak pre mňa je to to iste ci je to úplne na začiatku alebo v 12tt. Ja v tom vidím malý život už keď sa to spojí 🙂 a keď sa to zničí, vidím v tom zabitie. Tak ak antika-som za, ak to je taka, ktorá bráni oplodneniu, ale neznici už pripadne oplodnenie. No nejdem si s nikým vymieňať názory a hádať sa co a ako je, toto je len môj názor, a na názor sa autorka pytala🙂

janulka2811
26. jún 2018

@ewhita veď tvoj názor je tvoj a ja mám zasa svoj ...

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkabav
autor
26. jún 2018

@janulka2811 nie nie ešte som nerodila

pininka
26. jún 2018

Moja kamoska ma teliesko a odvtedy ma dookola mykozy a zapal co nikdy predtym nemala a dokonca jej doktor teliesko ani nevedel vybray, kazal jej prist ked bude mat menzes, ale ten nema v podstate skoro vobec. Ich sexualny zivot je na bode mrazu.

katharines
26. jún 2018

@ewhita suhlasim s tebou. Mechanicky pri moznom oplodneni bud zabrani uhniezdeniu, alebo ho zoskrabe.

myjusiatko
26. jún 2018

@mirkabav za mna nie. Funguje na baze zapalu v maternici, nic, co chces mat trvale v tele. A naviac brani uhniezdeniu uz oplodnenemu vajicku. Takze taky mikropotrat. Co je pre mna neeticke.

ninusa7
26. jún 2018

@mirkabav Ja by som tuna tie blbosti necitala.Kazda je ina a kazda to znasa inac.Aj ked si este nerodila,zavedu.Radsej sa porad s gynekologickou,ta ti lepsie poradi.Ja mam Danu od 18 a spokojnost.Co mne vyhovuje,nemusi druhym

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita ak by sme sa na to mali ale pozerať takto, potom napr. podľa istého náboženstva by mal byť každý sexuálny styk vykonaný iba s úmyslom počatia...a koľko je takých???? a myslím, že naozaj radšej 10 minipotratov ako 10 nechcených detí...ale rešpektujem každého názor...tiež nechcem nikoho presviedčať 🙂...myslím ale, že autorka sa pýtala skôr na iné veci...ak zvažuje teliesko,mala by vedieť ako v tele funguje...

myjusiatko
26. jún 2018

@ivaana789 a toto je sucast toho, ako to funguje.

katharines
26. jún 2018

@ivaana789 a podla akeho nabozenstva? Pretoze zena je plodna cca 12 h a spermie mozu prezit cca 5 dni. V neplodnych dnoch sa mozu manzelia zblizovat kolko chcu.
Rozdiel je vsak byt napriek tomu otvoreny zivotu a nie ho nicit chemicky, alebo mechanicky.

ewhita
27. jún 2018

@ivaana789 pýtala sa v príspevku na názor vseobecne+skúsenosti. Skúsenosti nemám, ale názor píšem 🙂
Myslím, že to k tomu patrí, také veci ženy často nevedia a dajú si to..
A čo sa týka náboženstva, ak myslíš kresťanstvo, tak styk ma byt len v manželstve a bez ochrany, je jedno ci u úmyslom nového života alebo potešiť sa🙂 hlavne je aby boli manželia otvorení životu. Ale to neriešim tieto "hriechy", to ma každý svoje svedomie a kina podľa seba. No myslím, že dat si teliesko je už rozhodovanie o inom živote, nie svojom. To ze to niekto nazval Mini potrat, nazval len kvôli lepšiemu svedomiu , ale je to zabitie ako zabitie. (to sa tiež nehadam, len je to zaujímavá diskusia ;) )

janulka2811
27. jún 2018

@mirkabav tak to ti žiadny gynekológ nezavedie,až po pôrode.

iwaneta256
28. jún 2018

@mirkabav ahoj ja mam skusenost s PHARMATEXOM existuje bud mast alebo cipky. https://www.pilulka.sk/pharmatex-vaginalny-krem... nie je az tak draha a vydrzi dlhsie (asi desat pouziti) otazne je ako casto by si ju chcela pouzivat ? ja som ju pouzivala menej casto no🙂 ale tak ukazujem ti ze aj takato moznost existuje pokial by si nevedela 🙂 a ak ta to zaujalo tak ti prikladam este kupony mozno vyuzijes a usetris par love https://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ 🙂

anielicek009
2. júl 2018

Ono kazda sme ina a kazdej sadne nieco ine :

dorotelka
16. dec 2018

Jednoznačne teliesko NIE!!!

dijka123
30. jún 2021

@dorotelka preco nie teliesko porism vas

dorotelka
3. júl 2021

Teleso funguje ako kartáč. Ak sa uhniezdi vajíčko v maternici, tak ho jednoducho vyskrabe. Nechcem ani pomyslieť na to, koľko oplodnenych vajíčok takto skončí. Pokiaľ sa bavíme v rovine, že život vzniká počatím, tak je to obludné. @dijka123