Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vnútromaternicové teliesko-áno alebo nie?

mirkabav
26. jún 2018

Ahojte. Beriem hormonálnu antikoncepciu už niekoľko mesiacov ale nakoľko každá vieme aký bordel to je pre telo, rozmýšľala som nad inou alternatívou- vnútromaternicové teliesko. Chcela by som vedieť vaše (pokiaľ máte) skúsenosti, poprípade názory na tento druh antikoncepcie. Mám 19 (o 2 mesiace) 20 rokov, a nepáči sa mi myšlienka že by som sa mala pchať týmito liekmi od mlada keď v podstate nemusím. Budem rada za každý váš názor 🙂

ivaana789
26. jún 2018

@mirkabav Ja mám Mirenu už druhý krát a som max.spokojná...menzes sa mi stratil asi po 2 týždňoch od vloženia prvej...takže komfort...žiadny menzes, žiadne problémy...ja odporúčam...

janulka2811
26. jún 2018

A máš už aspoň po jednom pôrode?
Keď áno,tak odporúčam nehormonalnu DANU je úplne super keďže viem porovnať s hormonálnu MIRENU čo nikdy c živote.
Ak nemáš po pôrode,teliesko ti určite nezavedu.

ewhita
26. jún 2018

Som proti. Ma to účinok ako bežná antikoncepcia-zabraňuje otehotneniu. ALE ak sa predsa len oplodni vajíčko, posobi tak, že ho zabije. Je to ako keby si šla na potrat úplne na začiatku :( a ešte aj - https://www.hlavnespravy.sk/maly-bojovnik-dieta...

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 ja mám švagrinú, ktorej museli Danu vyberať operatívne, čo sa týka Mireny, ja som už absolvovala výmenu a absolútna pohoda, bežný úkon v ambulancii...spolu s vložením novej som bola v ambulancii pol hodinu

janulka2811
26. jún 2018

@ewhita niekto je proti telieskam,no určite lepšie mať teliesko ako 10 nechcenych detí či potraty v 12.tt. alebo mŕtve deti atď čo sa deje denne.
Ja som mala 10 rokov telieska a teraz som tehotná,keďže sme plánovali a je to určite pohodlnejšie ako tabletky 😊

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 a pri Dane býva vraj silný menzes..

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita tak toto je asi len vecou názoru...o tom potrate

janulka2811
26. jún 2018

@ivaana789 áno počula som o tom,že sa to zrostne akosi,no mne zavadzali hneď po 6- nedeli Mirenu a von išla po 5rokoch a úplne v poriadku.
Každá sme iná 👍

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita a k tomu príspevku...vždy sa najde nejaká výnimka

ivaana789
26. jún 2018

...a mám kamarátky,ktoré majú Mirenu a takisto žiadne problémy

janulka2811
26. jún 2018

@ivaana789 Nie je pravda,úplne normálny som mala MS,no pri MIRENE som mala velke problemy i keď som MS nemala,zasa v období som mala také bolesti ako kontrakcie čo som chodila po pohotovosti keďže som nevedela čo sa deje,no mne jednoducho hormóny nesadli,pri DANE úplne pohoda všetko.

ivaana789
26. jún 2018

@janulka2811 ...nie každému sadne to idté...ja o Dane viem len z počutia...s Mirenou mám zasa ja výbornú skúsenosť ale je samozrejme pravdou že nemusí každému sadnúť

ewhita
26. jún 2018

@ivaana789 oplodnenie vajíčko to zabije, to je fakt, nie názor...
@janulka2811 tak pre mňa je to to iste ci je to úplne na začiatku alebo v 12tt. Ja v tom vidím malý život už keď sa to spojí 🙂 a keď sa to zničí, vidím v tom zabitie. Tak ak antika-som za, ak to je taka, ktorá bráni oplodneniu, ale neznici už pripadne oplodnenie. No nejdem si s nikým vymieňať názory a hádať sa co a ako je, toto je len môj názor, a na názor sa autorka pytala🙂

janulka2811
26. jún 2018

@ewhita veď tvoj názor je tvoj a ja mám zasa svoj ...

hettinka
26. jún 2018

@mirkabav mala som Mirenu, ale až po deťoch. Kým si nerodila, tak by som to neriskla. Hoci lekári hovoria, že to môže každá, však chcú predať... je to biznis, teliesko vyjde 200€.

mirkabav
autor
26. jún 2018

@janulka2811 nie nie ešte som nerodila

pininka
26. jún 2018

Moja kamoska ma teliesko a odvtedy ma dookola mykozy a zapal co nikdy predtym nemala a dokonca jej doktor teliesko ani nevedel vybray, kazal jej prist ked bude mat menzes, ale ten nema v podstate skoro vobec. Ich sexualny zivot je na bode mrazu.

katharines
26. jún 2018

@ewhita suhlasim s tebou. Mechanicky pri moznom oplodneni bud zabrani uhniezdeniu, alebo ho zoskrabe.

myjusiatko
26. jún 2018

@mirkabav za mna nie. Funguje na baze zapalu v maternici, nic, co chces mat trvale v tele. A naviac brani uhniezdeniu uz oplodnenemu vajicku. Takze taky mikropotrat. Co je pre mna neeticke.

ninusa7
26. jún 2018

@mirkabav Ja by som tuna tie blbosti necitala.Kazda je ina a kazda to znasa inac.Aj ked si este nerodila,zavedu.Radsej sa porad s gynekologickou,ta ti lepsie poradi.Ja mam Danu od 18 a spokojnost.Co mne vyhovuje,nemusi druhym

ivaana789
26. jún 2018

@ewhita ak by sme sa na to mali ale pozerať takto, potom napr. podľa istého náboženstva by mal byť každý sexuálny styk vykonaný iba s úmyslom počatia...a koľko je takých???? a myslím, že naozaj radšej 10 minipotratov ako 10 nechcených detí...ale rešpektujem každého názor...tiež nechcem nikoho presviedčať 🙂...myslím ale, že autorka sa pýtala skôr na iné veci...ak zvažuje teliesko,mala by vedieť ako v tele funguje...

myjusiatko
26. jún 2018

@ivaana789 a toto je sucast toho, ako to funguje.

katharines
26. jún 2018

@ivaana789 a podla akeho nabozenstva? Pretoze zena je plodna cca 12 h a spermie mozu prezit cca 5 dni. V neplodnych dnoch sa mozu manzelia zblizovat kolko chcu.
Rozdiel je vsak byt napriek tomu otvoreny zivotu a nie ho nicit chemicky, alebo mechanicky.

ewhita
27. jún 2018

@ivaana789 pýtala sa v príspevku na názor vseobecne+skúsenosti. Skúsenosti nemám, ale názor píšem 🙂
Myslím, že to k tomu patrí, také veci ženy často nevedia a dajú si to..
A čo sa týka náboženstva, ak myslíš kresťanstvo, tak styk ma byt len v manželstve a bez ochrany, je jedno ci u úmyslom nového života alebo potešiť sa🙂 hlavne je aby boli manželia otvorení životu. Ale to neriešim tieto "hriechy", to ma každý svoje svedomie a kina podľa seba. No myslím, že dat si teliesko je už rozhodovanie o inom živote, nie svojom. To ze to niekto nazval Mini potrat, nazval len kvôli lepšiemu svedomiu , ale je to zabitie ako zabitie. (to sa tiež nehadam, len je to zaujímavá diskusia ;) )

janulka2811
27. jún 2018

@mirkabav tak to ti žiadny gynekológ nezavedie,až po pôrode.

iwaneta256
28. jún 2018

@mirkabav ahoj ja mam skusenost s PHARMATEXOM existuje bud mast alebo cipky. https://www.pilulka.sk/pharmatex-vaginalny-krem... nie je az tak draha a vydrzi dlhsie (asi desat pouziti) otazne je ako casto by si ju chcela pouzivat ? ja som ju pouzivala menej casto no🙂 ale tak ukazujem ti ze aj takato moznost existuje pokial by si nevedela 🙂 a ak ta to zaujalo tak ti prikladam este kupony mozno vyuzijes a usetris par love https://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/ 🙂

anielicek009
2. júl 2018

Ono kazda sme ina a kazdej sadne nieco ine :

dorotelka
16. dec 2018

Jednoznačne teliesko NIE!!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli