Ako sa dá neplánovane otehotnieť?
Ahojte, neberte moju otázku ako útok ani podrypovanie. Len jedna vec mi nejde do hlavy (možno mi chýbajú nejaké info z biológie, budem rada ak mi to vysvetlíte).
Ako sa dá neplánovane/nechcene otehotnieť? Rozumiem len jednému dôvodu, a to že muž "nestihne vytiahnúť". Ale okrem toho? Môže sa reálne stať, že spermie sa dostanú dnu bez toho, aby o tom ten muž vedel? Že to necíti? Alebo je to tými kvapôčkami lásky? Ak áno, ako je možné, že niekto takto otehotnie aj trikrát, a niekto za celý život ani raz?
Je veľa spôsobov ako napr znížiť účinnosť HAK. Napr čierne uhlie, antibiotiká a podobne.
@anonym_autor príbehy zo života - muž mal vazektómiu, dodržiavali pokyny do kedy sexovať s ochranou a kedy už môžu ísť naplno, a holt aj tak zamiesili. Druhá kamoška mala teliesko, aj tak otehotnela, že sa jej to nejak posunulo/uvoľnilo či čo to, necítila nič, až u gynekológa zistila čo sa deje, keď nedošla menštruácia. Takže stávajú sa veci 🤷. Ako tu vyššie písali, žiadna antikoncepcia nie je na 100%.
Napríklad tak ze lekár tvrdí jednému z paru že nemôže mať deti 😊 tak si nedávajú pozor a zrazu bum žena je tehotná
Ja som mala pesar, fungoval par mesiacov skvelo, raz sa mi posunul, co som zistila az rano. Este som si pomyslela, ze snad z toho nic nebude. To "nic" ma teraz 5,5 roka.
@anonym_autor Po rekanalizacii (samovolnom spojení) semenovodov je možné otehotnenie.
@anonym_autor príbehy zo života - muž mal vazektómiu, dodržiavali pokyny do kedy sexovať s ochranou a kedy už môžu ísť naplno, a holt aj tak zamiesili. Druhá kamoška mala teliesko, aj tak otehotnela, že sa jej to nejak posunulo/uvoľnilo či čo to, necítila nič, až u gynekológa zistila čo sa deje, keď nedošla menštruácia. Takže stávajú sa veci 🤷. Ako tu vyššie písali, žiadna antikoncepcia nie je na 100%.
@anonym_63953a To po tej vazektomii je bežné (až sa smejem, ako tu všetky radíte, aby muži šli na vazektomiu a potom hop a je tu tehotenstvo). To posunutie telieska však žena (a aj muž) musia pri sexe cítiť, nie? Veď , keď sa teliesko posunie, tak muž to pri sexe cíti (počula som, teliesko nemám, chránime sa inak).
@anonym_218dbc presne takto mame 2 deti, tretie je niekde tak pol na pol - aj sme chceli, aj nie, prislo, je tu. Stvrte a piate dieta je take tiez neplanovane, ale nie ze by boli nechcene. My sme vyuzivali PPR, stacilo, ze sa mi posunula ovu na skor, nez xy cyklov predtym a bolo. Mozno, keby sme boli menej plodni (takych problemov dnes maju ludia az az), tak by sa ani nic nestalo.
@anonym_39443d Bude aj šieste?
My 5deti,ale ani jedno,och boze ako sa to len stalo??4deti planovane,5te vedeli sme,co robime.Sme spolu 20r.
Moja kamoska ma jedno dievcatko. Teraz je tehotna. Po prvom porode mala zdrav.problemy,nejake mala uz predtym ale po porode sa jej zhorsilo. Plus stitna zlaza a ine. Dr,ze zial dalsie dieta mat nebude,preto s terajsim si nedavali pozor a po 4r co su spolu ostala neplanovane tehotna....druhy susedia. Bolo im povedane,ze mala pravdepodobnost otehotniet prirodzene. Podarilo sa,po 7r druhe a potom tretie,to tretie tajili a hovorili,ze nechceli dalsie,len si nemysleli,ze sa podari,aj ked teda po 2detoch im to mohlo dojst 🫣
mne sa podarilo po 18 rokoch sexu v 42 doteraz mam z toho traumu, u mna musela prist skor ovulacia, lebo davat pozor vedel 18 rokov, uz sa zvazuje o vazektomii, plodna mozem byt dalsich 10 rokov
@anonym_be7d08 Aj s vazektomiou sa dá otehotnieť. Nič nie je 100 %.
@anonym_autor tak je to o šťastí, my sme vyťahovali a tehotenstvo nikdy neprišlo.
Iba cielene a plánovane
Po dvoch deťoch , ktoré bolo naše maximum , išiel manžel na vazektomiu. Je 100percentna?ani diva sviňa nevie..
@anonym_autor "nestihne vytiahnuť" znamená, že nepoužívajú žiadnu antikoncepciu ale spoliehajú sa na zázrak. Ostatné typy ochrany sa blížia k 100% ochrane ale žiadna nie je 100%.
@januska12323 no ja som uživala antiku ..ziadne prehananie..vracanie..alkohol..ine lieky...muzovi uslo ked si dal pohar vína...otehotnela som.....druhý krat teliesko...hadaj kto ostal tehotny? Ja...ako nestazujem sa ale neni to nahoda🤣
@anonym_be7d08 Aj s vazektomiou sa dá otehotnieť. Nič nie je 100 %.
@anonym_4210d4 tak toto hadam nedobabru v dnesnej dobe
@anonym_4210d4 tak toto hadam nedobabru v dnesnej dobe
@anonym_be7d08 Nemusia to dobabrat, ale ľudské telo má neskutočne regeneračné schopnosti. Rekanalizacia (znovuspojenie) semenovodov nie je nič nezvyčajné. Preto je vhodné dať si po vykonanej vazektomiu spraviť z času na čas spermiogram, či všetko funguje tak, ako ma.
@anonym_be7d08 Nemusia to dobabrat, ale ľudské telo má neskutočne regeneračné schopnosti. Rekanalizacia (znovuspojenie) semenovodov nie je nič nezvyčajné. Preto je vhodné dať si po vykonanej vazektomiu spraviť z času na čas spermiogram, či všetko funguje tak, ako ma.
@anonym_4210d4snad snad po 50tke uz by to mal ok, zatial len zvazujeme, mam pocit, ze cim som starsia tym som viac plodnejsia
Ty si dobrá "kvapôčka lásky", normálne sa to volá predejakulačná tekutina, čo máš 15 rokov??? 🤦🏻♀️
@anonym_4210d4snad snad po 50tke uz by to mal ok, zatial len zvazujeme, mam pocit, ze cim som starsia tym som viac plodnejsia
@anonym_be7d08 On je už po 50tke? A kolko rokov máš ty?
@anonym_be7d08 On je už po 50tke? A kolko rokov máš ty?
@anonym_4210d4 ja mam 43, mame dospele dieta, ktore bolo na na prvy sup, sme velmi kompatibilni
@anonym_63953a To po tej vazektomii je bežné (až sa smejem, ako tu všetky radíte, aby muži šli na vazektomiu a potom hop a je tu tehotenstvo). To posunutie telieska však žena (a aj muž) musia pri sexe cítiť, nie? Veď , keď sa teliesko posunie, tak muž to pri sexe cíti (počula som, teliesko nemám, chránime sa inak).
@anonym_4210d4 netuším. Ona o ničom nevedela a jej muž, keď aj niečo cítil, tak nič neprezradil 😁. Otehotnieť po vazektomii asi nie je úplne bežné, ak dodržíš nariadenia lekára (kedysi keď som si to študovala, tak bolo odporúčanie, že rok po zákroku sexovať s ochranou).
@anonym_4210d4 netuším. Ona o ničom nevedela a jej muž, keď aj niečo cítil, tak nič neprezradil 😁. Otehotnieť po vazektomii asi nie je úplne bežné, ak dodržíš nariadenia lekára (kedysi keď som si to študovala, tak bolo odporúčanie, že rok po zákroku sexovať s ochranou).
@anonym_63953a S tou vazektómiou je potrebne mať 20 ejakulácii s ochranou a potom isť na spermiogram. Ten rok je prehnaný. Máš s ňou ty respektíve muž skúsenosti?
@anonym_63953a S tou vazektómiou je potrebne mať 20 ejakulácii s ochranou a potom isť na spermiogram. Ten rok je prehnaný. Máš s ňou ty respektíve muž skúsenosti?
@anonym_4210d4 nemám, len som si to študovala, keď sme rozmýšľali či vazektómia alebo sterilizácia. Asi to bol nejaký štatistický priemer, ten rok 🤭.
@anonym_4210d4 nemám, len som si to študovala, keď sme rozmýšľali či vazektómia alebo sterilizácia. Asi to bol nejaký štatistický priemer, ten rok 🤭.
@anonym_63953a A ako ste sa nakoniec rozhodli?
@anonym_63953a A ako ste sa nakoniec rozhodli?
@anonym_4210d4 sterilizácia
@anonym_autor Niekto vie čo robí a niekto nie. Antikoncepcia nie je 100%, taktiež prerušovaná súlož. Niekde hrá rolu aj neznalosť biológie.
Tiež ma to vždy udivuje. Ja som z mužom 18 rokov a ideme len cez prerušovanú a okrem chcených tehotenstiev sa nám nikdy nestala "nehoda". A to mám možno 3 meisace z 12-tich kedy presne viem kedy mám ovuláciu, ostatné netuším.
Beriem HAK, ale ak sa ma niekto opyta, tak nie. Prerusovana suloz je risk, ktory nemienim podstupit a ak na tom muz trva, budis. Ja sa chranim aj sama. Nedovolim, aby som doplatila na to, ze muz nestihne vytiahnut, lebo nasledky si ponesiem hlavne ja. Takze je v mojom zaujme sa ochranit.
@anonym_4210d4 sterilizácia
@anonym_63953a Ak chceš 100 % ochranu pri sterilizácii, tak jedine bilaterálna salpingektómia (bisalp - vybratie vajíčkovodov). Znížiš si šancu rakoviny o 30 % (u vazektómie mužovi riziko rakoviny prostaty narastá) a máš 100 % šancu, že neotehotnieš.
Tiež poznám prípad otočená maternica, že nemože otehotneniet, že ak raz bude chcieť bude musieť podstúpiť zákrok. tak vysadila antikoncepciu a ďalšia menštruácia už neprišla😁

@anonym_autor kvapôčky lásky, prasknutý kondóm, zlyhanie antikoncepcie.. možnosti je mrte 😊