Ako vaše telo reaguje na hormonálnu antikoncepciu?

lenka1454
25. apr 2022

Ahoj. Neviem nájsť aktuálnu diskusiu na túto tému. S priateľom pouzivam pharmatex. No popravde už ma to nebavi ako stále musím riešiť to vytekanie a zložitú aplikáciu. Gynekológ mi vnucuje hak, tak o tom začínam rozmýšľať. Priateľ by bol tiež za lebo si to robenie do vnútra vraj celkom obľúbil :D (A aj ja :D) Takže zaujímali by má vaše skúsenosti. Ako vaše telo reaguje na hormonálnu antikoncepciu? Od akého veku ju užívate, užívali ste? Strieka partner do vás pravidelne? Vytečie to von pomerne rýchlo oproti Pharme? Poznáte niekoho kto aj napriek poctivemu braniu otehotnel?Je hak v poriadku pre 17 ročnú? Ďakujem vopred.

melanta
25. apr 2022

Ak nechceš byť tehotná, nech to do teba nedáva. Ani pri hak a ani pri Pharmatexe. Jeho účinnosť nie je 100%. Tak ako ani účinnosť hak. Každý rok otehotnie kopec žien z hak aj pharmatexu. Aj osobne ich poznám dosť. Toto by malo byť pre teba dôležitejšie ako to, že priateľovi je dobre keď to môže pustiť dovnútra.

lenka1454
autor
25. apr 2022

@melanta Ďakujem za reakciu. Sám gynekológ mi hak odporúča aj s urobenim sa. Že nevie o nikom kto nepodcenil správne užívanie a otehotnel.

melanta
25. apr 2022

@lenka1454 juh moja, zlého gynekológa máš. Každý normálny lekár pacientke povie, že aj pri správnom užívaní nie je účinnosť hak ani pharmatexu na 100%. Je to dokonca aj v pribalovom letáku napísané. Ale z tvojej reakcie usudzujem, že blaho tvojho priateľa že sa môže urobiť dovnútra je pre teba dôležitejšie ako tvoje telo a tvoj život. A takým ľuďom sa vždy ťažko radí.

lenka1454
autor
25. apr 2022

@melanta Však nebuďte nepríjemná hneď. Len to spomínam keď to hovorí on ako autorita. A áno, predstavte si, mladí ľudia dnes myslia na blaho svojho partnera a samozrejme aj svoje.

elizabet173
25. apr 2022

@lenka1454 v tvojom veku by som volila kondóm v kombinácii s Pharmatexom a bolo by mi ukradnuté, čo si obľúbil tvoj priateľ, pretože ide o tvoje telo. A @melanta vôbec nie je nepríjemná, ale to otvára oči. Ty síce myslíš na blaho svojho partnera, ale užívanie hormonálnej antikoncepcie tvoje blaho rozhodne nie je. Viem, užívajú ju milióny žien a zároveň milióny žien to považujú za najhoršie rozhodnutie svojho života. Napadlo ťa, že lekár ti ponúka možno to, z predpisovania čoho môže mať províziu?

melanta
25. apr 2022

@lenka1454 aj my čo nemáme 17 myslíme na blaho partnera. Ale žena by mala myslieť v prvom rade na to, aby nebola tehotná pokiaľ v danej chvíli tehotná nechce byť. A toto by mala byť prvá vec, ktorá by mala byť najdôležitejšia aj pre tvojho partnera. V tomto vždy žena ťahá za kratší koniec. A k autorite lekára len toľko, sú aj zlí lekári. Apropo, ty myslíš na blaho partnera, on na tvoje vôbec. Inak by si naštudoval, ale svinstvo je hak a nechcel by, aby jeho partnerka také niečo brala.

jane1987
25. apr 2022

@lenka1454 ahoj, rovno Ti poviem, ze co to s uzivanim HAK mam preskakane a uz nikdy viac. Bolesti hlavy, depresie, naladovost a pod si uz nikdy nechcem zazit. A hej, mozno sa Ti zdaju baby neprijemne, ale maju pravdu. Je super mat sex s vyvrcholenim ale riesit potom nasledky nespolahlivej antikoncepcie nie je sranda. Lebo aj tbl ,,PO" Ta rozhadze resp otehotnenie a neskorsie vychovavanie dietata je tiez riadny zahul 😄
Takze je namieste sa nejako inteligentne pobavit aj s partnerom, ci si je vedomy pripadnych nasledkov 🙄

elizabet173
25. apr 2022

@lenka1454 predstav si, že aj ľudia zrelom veku myslia na blaho partnera, aj žena na mužove blaho, ale aj muž na ženine, v tvojom prípade akosi nevidím, že by tvojmu priateľovi išlo o tvoje blaho, skôr len o jeho.

lenka1454
autor
25. apr 2022

@jane1987 Ďakujem za milý koment. Tak ale ono to nie je len o ňom, mne sa to dovnútra tiež páči.

elizabet173
25. apr 2022

@lenka1454 veď to sa páči všetkým, len treba myslieť aj na následky. Je tu téma, kde ženy píšu, ako pri používaní Pharmatexu otehotneli, daj si tu do vyhľadávača, nájdeš

lienka.7
25. apr 2022

@lenka1454 chyba c.1 nútiť niekomu HAK, chyba c. 2: tvrdiť niekomu ze je to 100%. Asi by som zmenila doktora na tvojom mieste...
A ked chces vedieť aj co dokáže spôsobiť HAK, tak kamoška pribrala asi 20 kg, naladovost, zavodnena, problemy s opuchom nôh, total rozhadzane telo... , ale povedané tvojou rečou, partner si aspoň užil. Podotýkam bývalý.

ninka99865
25. apr 2022

Ja keď som mala 17 a brala som HAK nikdy som nedovolila partnerovi aby to pustil domna.. proste som sa bála a teraz by som to nespravila inak. Veď stačí jedna zabudnutá tabletka (alebo vyzvracana, hnačka) a už je pruser.
Čo sa týka samotného HAK v tom čase som netušila aké svinstvo do seba pcham a keď sa nato pozriem spätne určite by som ju už nebrala a chránila sa inak.

lenka1454
autor
25. apr 2022

@elizabet173 Dik. Pharmatex kombinujeme s neplodnymi dňami, aby bolo menšie riziko.

ninka99865
25. apr 2022

A k tým nepodlodnym dnom, ak ukazuje appka že sú neplodné a poslať toho sa riadis tak tiež tomu netreba veriť na 100 percent. Je to len približný výpočet a je xy žien ktoré otehotneli tesne pred menzesom napríklad lebo sa im ovulacia posunula. Tiež som už mala ovulaciu aj na 27 deň cyklu.

janinah
25. apr 2022

Hak nie je v poriadku pre nikoho a pre mladý 17 r. Organizmus už vôbec nie.je to neprirodzene pre telo a následky po rokoch nik nepripisuje hak.farmafirmy sa pre biznis tvária.ze nič lepšie neexistuje.

ninka99865
25. apr 2022

presne tak a gynekológ ma z každej predpísanej antikoncepcie tiež nejaké percento preto to tak chvália.. ale presne ako píšeš až po rokoch zistíš čo to bolo

roztlieskavacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1454
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka99865
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka99865
25. apr 2022

A ja by som bola rada mať v tvojom veku skúsenosti starších žien s týmto.. možno by som teraz neriešila xy zdravotných problémov

didi2102
25. apr 2022

@lenka1454 máš neplodne dni potvrdené gynekológom,máš absolvovanu folikumetriu alebo sa spodliehas na neake tabuľky? Ja som brala hák od 17-18, všetko ok no partner sa do mňa nikdy neurobil,nikdy nemáš záruku, v 17by som to vôbec neriskovala,mentálne som po 2detoch,beriem znovu hák , všetko ok ale znovu dvojitá ochrana , uz.tilko boli žien čo otehotneli

roztlieskavacka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
melanta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1454
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mell27
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka1454
autor
25. apr 2022

@mell27 každý kto má iný názor je troll? Ok končím tu nech ste spokojne dovy 😊

ika11123
25. apr 2022

@lenka1454 no tak čo nevidieť budete mamička keď sa do vás stále urobí nikde vám nerucia 100% ochranu...príde mi čudné že vám to Gynekológ povedal 🤷

janinah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pallacinka
25. apr 2022

@lenka1454 Nechápem tie reakcie. HAK je pri správnom užívaní jednou z najúčinnejších foriem antikoncepcie, je bezpečná a dokonca znižuje riziko výskytu niektorých druhov rakoviny. Je to liek ako každý iný, môže mať vedľajšie účinky, o ktorých sa nejlepšie dozvieš z príbalového letáka. Treba vyhodnotiť benefity a riziká, ktoré sú v každom prípade individuálne, a podľa toho sa rozhodnúť. Ja ťa naopak chválim za zodpovedný prístup, len skús prosím dať viac na svojho lekára ako na miestne "odborníčky" na farmakológiu a morálku 😉