Antikoncepcia Jay Dess - skúsenosti

misinka08
14. jan 2014

Ahojte. Máte niektorá skúsenosť s JAY DESS? Na internete som našla veľmi málo info... Ďakujem za každú odpoved 🙂

elenka1989
13. feb 2014

Ja mam Jaydees uz treti tyzden a super.

elenka1989
13. feb 2014

Zavadzania som sa bala,ale ani som necitila,perfektne.stalo ma to 142euro.na tri roky klud a financne sa to oplati,tolko a mozno viac som dala za jeden rok pri tabletkach.

mishell23
13. feb 2014

tiez si ju planujem zaviest o nejaky mesiac- dva. info je o tom zatial malo lebo dr mi povedala ze toto je novinka. obsahuje menej hormonov. a vraj menzes by mal byt slabsi alebo aj ziadny. ale co som citala o mirene tak tam boli aj prave opacne reakcie ze bolo silne krvacanie a velke bolesti. tak som zvedava.

dominika503
13. mar 2014

Ahojte, chcem sa opýtať na tú cenu, tiež o tom uvažujem.. čo som pozerala české stránky, baby tam písali, že ich to vyšlo drahšie... nie sú tu nejaké ďalšie, ktoré majú s tým skúsenosť ? 🙂

mamsarada
15. mar 2014

ahojte, pozajtra ma caka zavedenie, tiez este vaham, kedze je to novinka...doktorka mi povedala,ze ma to vyjde na 172 eur...potom napisem ako som spokojna 🙂

22121987
24. mar 2014

@elenka1989 Ahoj, mozem sa opytat, ze ci sa ti nezhorsila plet? (akne) alebo ci si nepostrehla nejake vedlajsie ucinky, ci uz pozityvne alevo negatyvne... Dakujem velmi pekne

bubatinko
10. apr 2014

je to vlastne zmenšenina Mireny... toto nove teliesko je podstatne mensie a tak je vhodne aj pre zeny ktore este nerodili ... obsahuje presne ten isty hormon ako Mirena... ale doba posobnosti telieska je skrátena na 3 roky, je to tým, že je malé.

Ja osobne mám Mirenu uz 3roky, ale lekar ma informoval aj o tomto teliesku.... urcite dobra volba namiesto tabletiek ....

dominika503
11. apr 2014

Nikto nepridava žiadne nové info, tak som sa odhodlala a o mesiac idem na to, tak potom sám vedieť ako a co😊 cena v lekárni je 158 € , ale ževraj sa to dá kúpiť aj lacnejšie, len sa treba informovať o tom v lekárni, či sú ochtni dat zlavu 😊

mamsarada
13. apr 2014

takze mam ho mesiac a zatial ziadne komplikacie...pri zavadzani to bolo trochu neprijemne, ale nic hrozne...potom som mala slabe bolesti v podbrusku, ale na druhy den uz nic...co sa tyka ceny, informujte sa v lekarni, pretoze ma to stalo 172+zavedenie 15 eur..cize celkom dost, ale po prepocitani na tri roky sa to stale oplati 🙂

nikusik_niki
21. apr 2014

ja som si dávala zaviest jaydess asi pred mesiacom a pol, z dovodu ze nemozem brat HAk ktore som uzivala predtym asi 2roky, lekar mi to odporucil ze to vylucuje podstatne menej hormonov ako HAK a je to mozne zaviest aj napriek tomu ze som nerodila este ( mam 21rokov ), zavedenie bolelo ale lekar bol velmi sikovny takze to bola 2minutova zalezitost ( dalo sa to prezit ) , potom som mala dalsi tyzden chvilami bolesti v podbrusku, a skoro presne po mesiaci som dostala menstuaciu ktoru vsak nemozno nazvat menstuaciu iba slabym spinenim...takze si to aj s partnerom velmi chvalime , a vrelo odporucam vsetkym 🙂 netreba mysliet na tabletky kazdy den, slaba menstuacia a okrem toho aj financne to lepsie vychadza ( myslim ze tych 170€ teliesko + 20€zavedenie )

kornelia33
4. jún 2014

Ahojte,
ja mam jaydess zavedeny prvy tyzden, pri zavadzanu ma to bolelo, pretoze Dr musi hacikom pootvorit krcok maternice - pre mna bolestive, krvacas....samotne zavedenie necitis, pocitis len to ze je to uz vnutri, jednoducho pocit. Odo dna zavedenia mam citlivejsie podbrusko...Fazit : divne...:(

dominika503
6. jún 2014

Takže ja už mám mesiac po zavedení, teliesko ma vyšlo 140€ + zavádzanie 20€. Zavádzanie bolelo, ale bola to rýchlovka. Odo dňa zavedenia mám bolesti brucha,síce je to už lepšie, ako ten prvý týždeň po zavedení, to bolo neznesiteľné, ale stále mám kŕče, krvácam, aj keď len málo, nechutí mi jesť, schudla som už asi štyri kg. Pani doktorka mi povedala, že je to alebo teda malo by to byť normálne tak tri mesiace, ale ja neviem. Pokiaľ sa to nezlepší, dám si to vybrať.

gutka1212
12. jún 2014

Ahojte, takže jaydess mám už mesiac. Zavádzanie bolelo chvíľku dosť veľmi ale dá sa to prežiť. Ďalšie dva dni som bola na panadole pretože bolesti boli dosť silné ako pred menštruáciou. Od kedy mi ju vložili neustále špiním a menzes mi trvá už 7 deň a to som pred zavedením telieska mávala najviac 4 dni. Brucho ma zvykne hocikedy pobolievať ale tiež to nieje nič hrozné. Doktorka mi povedala, že bolesti môžu pretrvávať aj 3mesiace tak dúfam, že sa to potom už dá do poriadku a nebudem ani vedieť, že ho mám zavedené. Budem rada ak napíšete ďalšie skúsenosti s jaydess aby som to vedela porovnať. Taktiež ak bolesti neustúpia pôjde von.

avery36
19. jún 2014

Ahojte, mne dnes doktor navrhol túto antikoncepciu a povedal mi sumu 225€, to sa mi zdá akosi veľa, keď tu čítam, koľko ste za ňu dali vy. Alebo ste niektorá platila aj viac? Ale aj tak nad tým uvažujem, stále sa to oplatí viac ako tabletky

ninullkaa
20. jún 2014

Ahojte dnes som bola u doktorky a tak isto mi navrhla tuto moznost. cenu mi povedala 142€, ze viac si pytat nemozu v lekarni. so zavedenim by ma to vyslo 150€. uvazujem nad tym ale chcela by som to maximalne na rok tak neviem ci sa mi to oplati.

nocoment
14. júl 2014

Takze ja mam tento super vynalez uz mesiac a zatial vam poviem cele zle. zo zaciatku to zacalo v celku fajn, cenovo a to vyslo do 200 eur aj so vsetkymi vysetreniami..zavedenie bolelo (som rada ze osm si nezistila ziadne podrobnosti) ale trvalo to kratko takze bolesti hned prestali..nasledoval len taky neprijemny pocit a krce ale to do dvoch dni preslo. do par dni mi skoncila menstruacia no hned na to zacala znova trva az do teraz takze je to uz presne mesiac v zahranici bez doktora som trosku bezradna.obcas este mavam krce ale tie rychlo prejdu...len to krvacanie its never ending story.:(

avery36
6. aug 2014

ahojte, tak som sa odhodlala a zajtra idem na zavedenie..pomaly začínam stresovať 😀 ale väčšiu dilemu mám z toho, či mu tam nespravím moc "bordel" keďže sa zavádza ešte počas menštruácie, ako z toho, ako moc to bude bolieť 😀 potom napíšem čo a ako 🙂

kikaasofi
7. aug 2014

Ahojte baby..mate s jaydessom niekto skusenosti aj viac ako mesiac?? Ja som po zavedeni skoro 5mesiacov prve tri boli vseliake..krvacanie..spinenie atd a potom sa to uplne ustalilo teraz som uz uplne v poriadku a je to super vobec necitim ze ho tam mam..len ma trapi to ze menstruaciu uz nemam vobec druhy mesiac..je to v poriadku?? Ci by som sa mala bat tehotenstva?? Som rada ak niekto poradi..🙂

elenka1989
21. aug 2014

Ja už mám JAYDESS pól roka,som s ním veľmi spokojná ! Prvý mesiac som špinila až po menzes,potom super a už posledné dva mesiace menzes ani nedosla, čo je super, komfort maximálny . Moja doktorka povedala že toto teliesko pôsobí v maternici tak že vôbec nevznika tá sliznica ktorá sa vylučuje menštruáciou a kedže nevznika ,nemá sa čo ani vylučovať.pokial viem že mi teliesko nevypadlo som si na 100% istá že otehotnieť nemôžem.
Ak niektorá vahate či si ho dať ,vrele odporúčam , s napchavanim tabletiek sa to nedá porovnať a cenovo je to tiež neporovnateľne , keď si to prepocitate je to 4€ na mesiac! Inak, baby prečo ste tak draho niektoré kúpili to teliesko?
Treba si obvolat pár lekárni a nie kúpiť v prvej a draho.

simonkaz
19. sep 2014

Ahojte. Pred týždňom som sa odhodlala na zavedenie telieska JAYDESS. Pridáva sem svoju skúsenosť s telieskom. Pre teliesko som sa rozhodla tak preto, lebo inú hormonálnu antikoncepciu nemôžem užívať z dôvodu zrážanlivosti mojej krvi. Mala som na výber už len prezervatívy alebo teliesko. Prezervatívy ma dráždia, tak som sa rozhodla vyskúšať teliesko. Predtým som už vyskúšala snáď všetko: tabletky, implanon, vaginálny krúžok...do počtu chýba už len náplasť 🙂 Pred samotným zavedením som mala celkom obavy. O to väčšie, keď som si bola teliesko vyzdvihnúť v lekárni a videla som to obrovské balenie 😀 Ešte horšie vtedy, keď som si začala čítať diskusie o zavádzaní. Teliesko ma vyšlo 180 Eur (40 eur zavedenie, 140 Eur teliesko). Ako som pozerala, celkové ceny sú u viacerých odlišné, avšak stále si myslím, že je to cenovo prístupné, nakoľko, keď som si prepočítala, čo som za 3 roky dala za krúžok (cez 500 eur), tak zaplatiť 180 Eur na tri roky je oveľa lepšie 🙂 Samotné zavádzanie nebolo príjemné, ale dalo sa to vydržať. Doktor ma najprv vyšetril sonom, zmeral veľkosť maternice. Potom mi všetko vydezinfikoval a vložil teliesko do pošvy. Nepríjemné to začalo byť vo chvíli, keď sa teliesko dotklo vrchu maternice. Nečakala som to a musela som preto predýchavať 😀 Bol to však naozaj iba okamih, 30 sekúnd maximálne. Doktor mi všetko po celý čas vysvetľoval. Po zavedení ma začala pobolievať podbruško ako pri klasickej menštruácii. Bola som poučená, aby som sa na štyri dni vyvarovala pohlavného styku a kúpania sa vo vani (iba sprchovanie), aby som náhodou nedostala infekciu. Prešiel týždeň a bolesť je preč. Sem tam pocítim jemné pobolievanie, ale ani to nevnímam. Špinenie veľmi slabé, nepravidelné. Napríklad dnes som mala jemné špinenie, ale to nič nie je. Pri pohlavnom styku taktiež všetko dobré. Kontrola o mesiac, ale zatiaľ spokojnosť a dúfam, že to tak bude po tri nasledujúce roky. 🙂

avery36
24. sep 2014

Ahojte, tak už to budú takmer dva mesiace, čo som bola na zavedení. Zavádzanie ma bolelo určite viac, ako som čakala. A to som sa toho ani nejako extra nebála. Doktor mi povedal, že keď to bude mať viac zabolieť, tak mi povie. Povedal raz a odvtedy ma to bolelo až do konca a poriadne. Až na mňa sestrička pozerala, že čo tak fučím 😀 Bolo mi povedané, že môžem robiť všetko úplne bežne. Len že aby partner neťahal za tie šnúrky 😀 V ten deň som mala teda poriadne bolesti, ja, čo som mávala absolútne bezbolestnú menštruáciu, som také bolesti nikdy nezažila. Odvtedy ma pár krát zabolelo v podbrušku, ale nič strašné. Tuto som to nikde nenašla, ale na českých fórach písali, že na špinenie je dobrý ascorutin a keďže ja ho užívam, myslím, že mi to pomohlo a špinila som úplne minimálne, možno dva-tri dni po zavedení. Menštruácia prišla tak, ako mala, možno dva dni neskôr a trvala takmer dva týždne 😔 Ale aj napriek tomu som naozaj spokojná a určite odporúčam 🙂

dominika503
8. okt 2014

Ascorutin som užívala aj ja, ale nemala som pocit, že by to zaberalo. Teliesko už mám piaty mesiac a ešte sa stane, že mávam kŕče, aj špinenie, ale dá sa to prežiť.. oproti tomu, čo som si prežila vďaka tomuto vynálezu prvé dva mesiace, je to nič.. :D

colucci
10. jan 2015

Ahojte,

Jaydess mam zavedene uz 5 tyzdnov..Prve tri tyzdne boli ok, ale posledne dva tyzdne mi to nerobi dobre..nechuti mi jest, mam bolesti hlavy, raz za den bolesti v podbrusku, niekedy su fakt neznesitelne..menzes som mala normalne, ale s hroznymi bolestami.. Bolia ma stale prsia, respektive ich mam velmi citlive.

Co je vsak najhorsie...Citim sa slaba, mam zhorsene videnie a mavam horucky..

Zrejme to moje telo neprijma, uvidim co povie doktorka.. Ak by malo toto pokracovat, urcite si ho dam vybrat.
Nie som schopna normalne fungovat.

colucci
10. jan 2015

@dominika503 co si si prezila prve dva mesiace?

Ja uz mam 5 tyzdnov a citim sa katastrofalne..Ale vsetko sa zacalo az po troch tyzdnoch od zavedenia

janulkam21
22. feb 2015

Ahojte chcem sa opýtať tych co maju jaydess a migreny mavate ich castejsie ako pred tym ?

zuzana1003
9. mar 2015

@elenka1989 ahoj. Ako myslis ze moze vypadnut? A zbadam to? napriklad pri nejakom sporte naprmpri skakani??? 😀 😀 😀 ja ho mam par dni no bojim sa ked si napisala ze moze aj vypadnut 😀

elenka1989
10. mar 2015

@zuzana1003 ahoj.no neviem,nemalo by vypadnut,ale myslim ze tou rovnakou cestou ako bolo zavedene,tak ak si to citila ako naklada,budes citit aj ked bude vychadzat. 🙂 pri sporte urcite nie,lebo maternica je zahnuta do hora,tak by to nemalo vyskocit.
To čo spomina Colucci by nemalo suvisiet s Jaydesom,mne doktorka povedala ze je tam najmenej hormonov zo vsetkej antikoncepcie,vraj asi 10x menej ako v tabletke a navise posobi to len na maternicu.

zuzana1003
10. mar 2015

@elenka1989 dakujem 🙂

lucifer85
12. jún 2015

ahojte chcem sa spýtat na vedlajšie účinky jaydessu?..po dlhšej dobe.cca:3-6 mesiacou.ďakujem

zuzana1003
12. jún 2015

Ja nemam ziadne vedlajsie ucinky. Kramy 2-4 dni pravidelne.