Antikoncepcia kvôli akné

10. feb 2022

Ahojte rozmýšľam nad antikoncepciou, hlavne kvôli akne. Ake mate skusenosti? Tie co ste mali napr akne, pomohlo? Ďalej len tak pre zaujímavosť zväčšili sa vám prsia? Nikdy som moc nechcela uzivat antikoncepciu ale akne ma uz naozaj trápi dlho (mám 22).

andrea140219
10. feb 2022

Ja som použivala hormonalnu antikoncepciu 5 rokov, najmä kvoli pleti a áno ,pomohla .Pleť som mala bez jednej vyrážky.
Ale čo nastalo po jej vysadení,tak nato ma doktorka neupozornila . Pleť som mala takú hroznú ,že som sa hambila íst medzi ľudí.
Akné som mala na tvari,chrbate ,na pleciach a aj na dekolte + problem s nabehnutím menštruácie a s otehotnením . Trvalo presne 2 roky kým sa telo dalo do poriadku . Takže ja neodporúčam ,ale každá sme iná.
🙂

autor
10. feb 2022

Toho sa obavam, lebo som počula že sa to potom zvykne dosť zhoršiť no chcela by som aspoň nejaký čas mať pleť bez vyrážok..

zuz_ka
10. feb 2022

Tiež som mala antikoncepciu kvôli pleti najprv super konečne mám peknú pleť a aj keď som ju užívala neskôr sa my znova robili vyrážky takže pomohlo my to iba na chvíľu

piece
10. feb 2022

Mne to nepomohlo vôbec a ešte som ju mala aj zle nastavenú, keď tak skús nehormonálnu.

macko_usko222
10. feb 2022

na antikoncepciu by som sa nespoliehala.Je to o type pleti, ak ju mas mastnejsiu so sklonom k nedokonalostiam a nevies sa o nu starat, akne budes mat aj tak..
antikoncepcia ano, ale doplnit o vhodnu kozmetiku naj z lekarne, hlavne cistit plet rano a vecer

luna379
10. feb 2022

Ak máš naozaj veľmi zlé akné skús sa u kožnej popýtať na Roaccutane, je to síce dosť silný liek a užíva sa asi 8 mesiacov, ale je to zázrak. Ak nežiješ sexuálne aktívnym životom prípadne nemáš rozhádzaný cyklus a jediné čo ťa trápi je akné, vykašli sa na antikoncepciu, tá tvoj problém nevylieči, iba potlačí + po jej vysadení ešte môžeš zažiť peklo.

fiafia
10. feb 2022

Antikoncepcia mi na akné pomohla pred tehotenstvom. Dlhé roky som mala pleť dovolím si povedať dokonalu. Po vysadení nenastalo dáke zhoršenie. Po tehotenstve pleť hrozna, 3druhy atk som vyskúšala a jedna lepsia ako druhá 🤦 ten výsledok ako predtým neprichádza a pleť mi zhorsuje

autor
10. feb 2022

@macko_usko222 ja si poctivo čistím pleť, chodím aj ku (súkromnej) kožnej lekárke, čiže používam vyslovene aj veci z lekárne na predpis..

autor
10. feb 2022

@luna379 ako ja mam priateľa, takže ako aj kvôli tomu by som rada antikoncepciu, ale ako to je druhoradé, ide mi teda hlavne o to akne...

luna379
10. feb 2022

Naozaj skus popozerať o tom Roaccutane! Má veľmi dobre výsledky, sestra mala akné, fakt otrasné, na celej tvári aj dekolte aj chrbte a po liečení týmto liekom je bez akné a ani sa jej nikdy nevrátilo

lubienka39
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elly23
10. feb 2022

Ak chceš vedieť, čo na pleť napíš mi správu, poradím ;) Nebudeš ľutovať

milivanilka
10. feb 2022

Natierať CBD olejom alebo collagen nápoj 👍

kris_tin257
10. feb 2022

Pomôže ti dokým nevysadis, ja keď som vysadila vyhodili sa mi dva vredy na tvári z jedného sa stal nejakým sposobom nezhubný nádor a musel byť chirurgický odstránený, odvtedy mám jazvu na tvári... Takže radšej kvalitná kozmetika ako HA 😊

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz