Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

sorciera24
16. dec 2012

@mima4 kdesi som to citala....aby som nezavadzala mozno to bolo v podlnych dnoch, nie priamo pri ovulke.....ale ked sa nad tym zamyslim, tak je to tak.....lebo ked treba idealne podmienky na spoldenie, tak dieta je fakt zazrak🙂

lusie9
19. dec 2012

ahoj holky, mám dotaz, je možné používat pharmatex spolu s FemCapem??http://www.pesarfemcap.cz/obchod/antikoncepce
chtěla jsem původně používat jen Pharmatex, ale na ten samotný si fakt raději netroufnu, tak si říkám že v kombinaci s FemCapem by to nemuselo být až tak hloupé řešení. Co myslíte?? děkuji za odpověď 🙂

27adrianka72
21. dec 2012

Ahojte....v prvom rade by som hned chcela zazelat pokojne sviatky plne lasky.....a teraz mala otazocka pre tie, ktore uz cakali Babo 🙂 ako ste to pocitovali v prvom mesiaci?...bola by som rada, keby mi odpisalo co najviac zien 🙂 vopred velmi pekne dakujem 🙂

fleurrebelle
27. dec 2012

čaute, potvrdzujem, že pharmatex funguje, už mám svoje dni ... 🙂

klaudika123
8. jan 2013

@fleurrebelle jasne ze funguje,u nas uz pol roka...

4gubka
5. feb 2013

Baby a asi na kolko pouziti vystaci jedna tuba toho kremu?

snezenka123
11. feb 2013

Ahojte tak jsme dneska byla na gyndě domluvit se s ním na nějaké antikoncepci, HA brát nemůžu. ptala jsem se ho na pharmatex, a že prý co to je, tak jsem mu řekla, že něco jako spermicidní gel, krém...no a že jako doplňková metoda je to ok,ale samostatně jí nedoporučuje, že podle něj není úplně taková, že by jí mohl z klidným vědomým důvěřovat 😒
tak já nevím, jestli z něj mluví statistiky, nebo zkušenosti pacientek a nebo jestli všeobecně gynekologové těmto metodám moc nefandí??? 😕

co vy na to? a co na to váš gyndař??díky

lizatko1009
11. feb 2013

pouzivali sme jeden cas gel, ale bolo do dost mazlave, takze aj sme to zrusili

sorciera24
11. feb 2013

@snezenka123 ako jej moze fandit, ked ani nevedel o co sa jedna? (tak ti ju jasne, ze neodporuci)...aj ked ja by som skor povedala, ze ajsne, ze jej nefandi, ekd mu z toho nic nekapne;) ....a co ti teda doporucil, ak smiem vediet? 😀

snezenka123
11. feb 2013

@sorcierka24 prave,ze nevedel,ja mu rekla,ze je to neco jako spermicidni krem,co zabiji spermie. doporucil telisko,pro me spis nehormonalni,ktere prodava za tisicovku ..ale ja mam strach,ze po telisku budu trpet na zanety,uz takhle mivam casto mykozy a kamaradka co ho mela,pak dost trpela na spodek:-/tak nevim no. ale zkusim ten pharmat.a uvidime

sorciera24
11. feb 2013

@snezenka123 ved prave...inak s telieskom sa velmi lahko otehotnie....ono sa totiz dost casto pousunie (moje 2 kamosky cezen otehotneli....).....cize vacsi risk ako ten Pharmatex to isto nebude (jedine, ze za telisko vyvalis penaize a nemusi ti sadnut a moze sposobovat uz tebou spominane problemy...).......vsak aksli na gynekologa a riad sa podla seba....prip. skombinujte ten pharamtex s niecim ( kondom, prerusenie) a to uz pojdes fakt na istotu...

snezenka123
11. feb 2013

@sorciera24 no prave,do teliska se mi nechce,co kdyz mi nesedne,co pak,zejo. a ty zanety me desi,a to se da s telískem otehotnet?!ja myslela,ze je to jako HA,spolehliva..no tak to uz se mi do ni moc nechce,nam kondom nevyhovuje-tak praktikujeme''vcas ven'' chranime se takhle uz 3 roky a je to ok,jen se ten muj boji,3 dite zatim nechceme. tak ze kombinace s pharmatexem by byla idealni

maroskoo
14. feb 2013

ahojte s priatelkou sme si kupili pharmatex gel a dnes sme ho prvy krat pouzili, naplnili sme aplikator do plna a aplikoval som jej ho no po 15-20 minutach sexu zacal gel vytekat z vaginy, je to tak normalne alebo sme ho zle aplikovali??za odpoved vopred dakujem 🙂

snezenka123
19. feb 2013

ahoj,dnes jsem koupila pharmatex gel- JAK JE TO S TÍM MÝDLEM?? může se sprcháčem před milováním umýt chlap? já používám jen intimní mycí emulzi, po mýdle bych měla okamžitě problémy 😖 raději zvolím vodu,pro jistotu,ale jak je to u chlapa? jaké jsou zkušenosti? vy co pužívátě, myjí se vaše drahé polovičky normálně mýdlem/sprcháčem? Díky moc.

majuska72
20. feb 2013

@maroskoo ahoj, ja sice nepouzivam gel ale cipky a to ze vyteka je normalne. aj tie cipky vytekaju po case 😀 takze nemusis sa nicoho bat.
@snezenka123 my pre istotu robime tak, ze tiez len cistou vodou sa umyvame, lebo cert nikdy nespi.
a moj nazor na pharmatex je zatial pozitivny, pouzivame ho uz cca 3 roky, aj ked nie stale, nakolko dost "smrdi" ale nikdy nebol problem 🙂

hildus
24. mar 2013

Ahoj, chcem sa spýtať, že či pri používani kapsúle Phar nevadí ak ju už mam zavedenú a priatel ma oralne uspokojí ? Má niektorá s tým skúsenosti ? Ďakuejm za odpovede 🙂

leoa
24. mar 2013

može ma chalan hned po zavedeni kapsuly pharm aj palcovat ??

amerikapaprika
11. apr 2013

ahojte žienky, moja skúsenost s globulami je fajn, no partner sa stažuje že ho zakaždým páli a velmi štípe penis...je to tak u niekoho alebo je to tou dezinfekciou?

amerikapaprika
11. apr 2013

@leoa samozrejme,bez problémov, len ak neni citlivka

amerikapaprika
11. apr 2013

@hildus ked moj partner vedel že mán v sebe,nejakú chémiu ,či globule alebo krém ....tak jednoducho odmietol ma oralne uspokojovať....musel ma najprv ..a potom som si zaviedla čipok...

aisha2110
19. apr 2013

No ja som si raz kúpila pharmatex krém no použili sme ho len 2-krát. Aplikácia nebola až tak zložitá len nám prekážala vôňa je dosť výrazná pripomínala levandulu a tú neznášam ale inak to bolo v pohode. No druhykrát neviem či to bola alergická reakcia ale partnera to začalo páliť a štípať, no mohlo to spôsobiť aj to že na druhý deň som dostala MS.

rulexnone
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienkafoj
2. jún 2013

@majuska72 ahoj, mozem sa spytat, robite to napriamo, alebo ste zastancami prerusovanej suloze? Citala som na Pharmatex vselico a keby sa to dalo napriamo bez moznosti otehotnenia, bolo by to fajn. Muzovi vadi kondom, ja nemozem HAK, tak hladame inu alternativu.....

majuska72
4. jún 2013

@lienkafoj no my radsej prerusovanu, nechceme riskovat kedze chodim este na vysku. ale nevadi to ani jednemu z nas 😀 takze nemozem poradit, ci sa nic nestane napriamo. ale ja si myslim ze ked sa tam dodrzi 2 hod. pred a 2 hod. po sulozi ziadne umyvanie s mydlom, tak by to malo fungovat ako ma.

kleopatris
4. jún 2013

@lienkafoj my sme tiez pouzivali Pharmatex, len po case sa mi zdalo, ze som nan alergicka...
aj ja som hladala alternativu a nasla som, len neviem ako sa to na Slovensku vola a ci sa to da vobec zohnat..Je to diafragma Lea, je dost draha, ale ked sa to rozrata na mesiaca tak pohoda 🙂 vyzera sice desivo, ale my sme boli spokojni, ja som nic necitila a ani mm ;) Tak skus popozerat.

orchidie
4. jún 2013

3 nebo 4 roky nas vyborne chranila, ale po 1.tehotenstvi, kdy jsme ji opet zacali uzivat, jsem neplanovane pres pharmatex otehotnela 4mesice po porodu prvni dcerky... Dneska jsme za to radi a smejem se tomu, ale tehdy to teda moc srandovni nebylo 😀 😀 😀

lienkafoj
4. jún 2013

@orchidie tak to si nemozeme dovolit zostat znova tehu ....ja fakt uz neviem....

froschka
4. jún 2013

Aj ja sa zaujimam o tento druh antikoncepcie ale docitala som sa na nemeckych a rakuskych strankach ze sa musi pouzivat kombinovane este spolu s Pesarom alebo inou mechanickou barierou! Tak nechapem pre slovenky maju ine odpovede ako sa praktizuje v rakusku a nemecku???

lienkafoj
4. jún 2013

@froschka asi chcu zvysit porodnost na slovensku 😅

lenka622
1. aug 2013

Ahojte, mám v pláne vysadiť hormonálnu antikoncepciu, a zaujímalo by ma či ste si náhodou nevšimli, že by mal krém pharmatex čudnú alebo nepríjemnú chuť, ďakujem 🙂