Antikoncepcia Pharmatex. Aké s ňou máte skúsenosti?

vesi
24. jan 2008

Zaujímalo by ma či má niekto skúsenosti s touto antikoncepciou. Vzhľadom na to, že nemôžem brať HAK, mi bola mojim Dr. odporučená táto forma antikoncepcie, vraj je veľmi spoľahlivá, tak ma zaujímajú hlavne skúsenosti a samozrejme aj názory.vopred dakujem 🙂
tu je link na túto antikoncepciu, kto by si chcel prečítať
http://wanda.atlas.sk/zdravie-a-chudnutie/antik...

ivetabednarzova
16. okt 2016

@vieruska3 ahoj,aj ja som dostala trombozu a všetci že je to z HAK...ja tomu pripisujem iba určité percento aj ja mám už dvoje deti dospelé....chcela by som viac radiť a komunikovať s ľuďmi ktoré dopadli tak ako ja

vieruska3
17. okt 2016

@ivetabednarzova Ahoj tak ja som ju brala teraz V septembri mesiac A po mesiaci má začali bolieť A trpnúť lýtka nepretržite aj V noci keď som sa prebudila tak som isla hned ku gyn. A tá má poslala ku cievnemu ten mi hneď povedal že či som nečítala než. Účinky že je to prvý než. Účinok A teraz stále behám po doktoroch 2-3x do týždňa mám tie sťahovacie silonky A fraxiparine injekcie si picham

alyze
17. okt 2016

@ivetabednarzova
@vieruska3 baby a to ste dostali tie svoje problémy z pharmatexu ? 😕

vieruska3
17. okt 2016

@alyze nie Z Hak

darling16
5. mar 2017

Ahojte baby, ja som používala kapsule, boli fajn, ale priateľovi sa nepozdávali. 🙂 Ale podľa mňa je to dosť dobrá antikoncepcia, nikdy sa nič nestalo. Ostal mi celý balík, 10 ks, kapsule, ak by mal niekto záujem, predám. 🙂

looo
8. máj 2017

Ahojte Holky 🙂
Po rôznych diskusiách a informáciách som si kúpila Pharmatex čípky (tablety) a chcem sa spýtať, či súlož môže prebehnpť aj po dlhšej dobe aplikácie. V príbalovom letáku je písané - použiť 5minút pred stykom - no nie vždy sa to dá vypočítať, povedzme si pravdu. Bude mať Pharmatex rovnaký účinok ak budem mať súlož povedzme pol hodinu po zavedení tablety? Ďakujem!!! 🙂

zuz02
8. máj 2017

@looo hej. Bude ucinkovat. Precitaj dalej. V pribalovom letaku sa pise myslim 5 alebo 6 hodin od zavedenia. Uz si nepamatam. Ale je to tam napisane. Tych 5 min.sa mysli tak, ze nezacat skor, ako sa cipok rozpusti a to je cca tych 5 min. Ak sa dobre cipok nerozpusti, nefunguje to spolahlivo. Ja tak mam dcerku ☺.

monika123654
20. jún 2017

Cavte baby, používam pharmatex asi pol roka,vždy všetko ok.....,no Teraz po poslednej mrche sme išli na plno, samozrejme že s pharmatexom všetko podľa návodu v letáku ,no cítila som že ako sa čipka rozpúšťa tak mi to vytieklo von ako sme zmenili polohu,teraz mrcha mešká tri dni...... Myslíte si že by som mohla otehotnieť aj pri použití čipky?? nemáte s tým niektorá skúsenosti?? ďakujem

zuz02
21. jún 2017

@monika123654 ano. Mohla si otehotniet. Ja som tak otehotnela s dcerou. Dokonca mi parkrat vypadla von, co som netusila a po sme ju nasli. Nastastie v neplodne dni. My sme ju 5 rokov pouzivali a nic a raz sa zrejme poriadne nerozpustila a mam dcerku. Teraz ju pouzivam znova, ale len v kombinacii a prerusovanym stykom.

221girl
21. jún 2017

aj my používame rok a pol ale len s prerušovaným, neverila by som jej asi...

mojito3
4. okt 2017

Babky pomoc... na vaše odporúčania som použila Pharmatex... pri sexe v pohode, ale potom stále viac to páli... stretla sa s tým niektorá z vás? ... mám si kúpiť Rosalgin, či to prejde samé?

zuz02
4. okt 2017

@mojito3 ja s tým problém nemám, ale môj manžel sa sťažuje, že ho to po sexe štípe. Nie vždy, ale stáva sa to. Zrejme nejaká reakcia na niektorú zložku.

papa2
4. okt 2017

@mojito3
U mna podobne,najskor pohoda a asi po polhodke strasne stipanie...tak hned sprcha a hotovo...skusila som este parkrat,ale zakazdym ma to po chvili stipalo

majkalenpalinkova
5. okt 2017

Pharmatex kravina najnespolahlivejsi sposob antikoncepcie a estr zavadzaj cipky to clovek aby si naplanoval sex jak rozvrh na cely tyzden a velmi stipe po pouziti

kvetinka151
26. jan 2018

Dievcata chcem sa vas opytat. Mam polycysticke vajecniky a uzivala som antikoncepciu pharmatex kedze hormonalna mi upchava cievy a predtym som si davala cipky a teraz som skusila tabletky. Maly sme s partnerom nechraneny sex a hned od druheho dna pocitujem silny tlak v podbrusku na pravej strane. Myslite ze to moze byt reakcia na tie tabletky? Tehotenstvo vylucujem kedze je to druhy den od nechraneneho styku a pri mojej diagnoze s pravidelnostou menstruacie cca raz za 3mesiace je to nerealne. Len mi skuste poradit ako sa tej tupej bolesti zbavit. Som objednana k lekarovi no chcela by som pocut vase skusennosti a mozno si trochu sama ulavit od bolesti . Dakujem za kazdu odpoved

slavka1010
15. aug 2018

Ahojte ma niekto skusenosti s antikoncepciou??da sa otehotniet ak niekto berie tabletky???

shmoulinka1
21. feb 2019

ahojte, mam ten aplikator na gel pokial naplnit? co myslia tou znackou, tam kde konci piest v jednej tretine? nenasla som k tomu foto, mohli to fakt jednoznacnejsie urobit

marietta0
22. feb 2019

@shmoulinka1 Je to presne ako sa ti da natiahnut aplikator 🙂.

zufala1111
29. mar 2019

ahoj hladam nejaku antikoncepciu nehormonalnu a ako si tak robim prehlad tento pharmatex ma oslovil najviac. Mam take celkom cudne otazky co sa tohto tyka 😕 pisu ze pri kazdom novom pohl. styku novu kapsulu. to teda znamena po kazdom ejakulate? ale ked ejakulat nie je netreba novu kapsulu? a este ma napada dost podstatne pre nas.....ako je to potom s oralom 😇 kludne mozte aj do sukromnej spravy strucne

looo
8. apr 2019

Pri tejto antikoncepcii som otehotnela. Kapsule treba užívať po každom ejakulate, no je to len antikoncepcia ktorá sa má používať popri inej, napríklad popri používaní prezervatívu, vtedy je ochrana viac ako 95%. Samostatné spoľahlivá nie je.

looo
8. apr 2019

Moja gynekologicka ma doslova vysmiala že som ju užívala samostatne. To, že som ju užívala niekoľko mesiacov a neotehotnela skôr bolo len preto, že sme "netrafili" plodné dni. Takže pozor na to. Síce mi synček priviedol manžela a zmenil život od základov, čo je úžasné, ale ak nie si pripravená na takúto zmenu, SAMOSTATNE pharmatex URČITE NEUŽÍVAJ.

majkalenpalinkova
8. apr 2019

@looo ahoj ani antikoncepcia nie je stopercentna, pokial ma zena traviace problemy a ma pohlavny styk nechraneny, s ejakulatom , cize naplno, moze zostat tehotna, a aj pri teliesku zeny otehotneli , a nechali si plod,

looo
9. apr 2019

@majkalenpalinkova Stopercentna antikoncepcia neexistuje, no Pharmatex by som znova nikdy neriskovala. Neodporúča sa užívať bez inej bariéry.

marietta0
9. apr 2019

@zufala1111 ahoj, ano, presne tak, ked neejakuluje, tak postaci jeden cipok. Oral s Pharmatexom len pred zavedenim cipku alebo pokial sa nerozpusti, tych 5 minut, je horkyy 🙂

marietta0
9. apr 2019

A co sa tyka toho co napisala looo, ze sa neodporuca bez dalsej bariery nie je pravda. Mne ho odporucila prave gynekologicka z Kochu, ze je bezpecny lebo ho mozu aj dojciace mamicky, nedostava sa do mlieka ani krvi a je ucinny ako hormonalna tabletka. My ho pouzivame pocas celeho cyklu.

looo
12. apr 2019

@marietta0 Je to na vás akú antikoncepciu používate😊 Iba hovorim o vlastnej skúsenosti.Tri roky som používala HAK, všetko bolo v poriadku, pri Pharmatex som zostala tehuľka. Nič viac ☺️

zufala1111
13. apr 2019

@looo
@marietta0
@majkalenpalinkova
dakujem dievcat ja ho predsa len skusim spolu s prerusovanou....dik 🙂

terezia1477
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mati31
12. sep 2019

Uvažujem nad Pharmatexom. Len neviem či sa rozhodnúť pre krém alebo kapsuly 🤔 čo vám viac vyhovovalo? Vďaka 😀

zuz02
12. sep 2019

Mne viac kapsuly, ale treba dat pozor, aby sa dobre kapsula rozpustila. V letáku píšu 5 minút, ale u mňa je to dlhšie.