Cyklus pri užívaní antikoncepcie

mia885
15. júl 2015

Ahojte , mam na vas otazocku dufam mi poradite. Menstruaciu mavam tak zhruba v pravidelnosti 28-31 dni. 2 mesiac beriem antiku, ta je klasicky 21 tabletiek biele a potom 7 hnedych. V case hnedych by mi mala prist zas menstruacia. Ále aj minuly mesiac mi neprisla presne v den uzitia prvej hnedej tabletky ale az o 3 dni neskor.. Zvykne sa to upravit? Ze to bude chodit pravidelne na ten prvy den uzitia hnedej tabletky? Alebo ako to je? Tabletky som zacala brat v prvy den cyklu ako treba, teraz koncim 2 balenie, a uz 1 hnedu som mala ale menstr este neni. Dakujem za vsetky rady 🙂 pekny den

sakura77
15. júl 2015

@mia885 to je ok, to tak má chodiť🙂😉 na cca 2-3-4 den 😉 mne chodili na tretí

dadulka256
15. júl 2015

porad sa s gynekologom na stránke www.poradnagynekologa.sk

ichbinich
15. júl 2015

@mia885
Menstruacia pocas antikoncepcie nechodi na hodinky v prvy den prestavky, alebo tych inych tabletiek. Telo musi najprv pochopit, aha, uz nemam hormony, mozem menstruovat 😉 Na treti den je v pohode.
A normalne ale ber dalsie tabletky podla poradia, aj keby si nahodou este trochu krvacala na konci tych 7 dni.
Ked ti prisla na treti den, to je ok, aj u mna to tak bolo.
Riesit by bolo treba, kaby neprisla vobec, bola vynimocne silna, krvacanie pomimo...
Ale vyzera, ze u teba je zatial vsetko v pohode.

evittam
15. júl 2015

@ichbinich Tak si predstav, že mne menštruácia pri HAK chodila presne ako hodinky. 😉

ichbinich
15. júl 2015

@evittam
V prvy den prestavky? To mas luxusne svajciarske hodinky 😉 😀

Ja zase kukam, ked pisu, ze deti kakaju vzdy v tu istu hodinu 😉 😀 Moje deti od dva krat za den po raz za tyzden: nikdy neviem kde a kedy. Naposledy dcera v H&Mku, som sa mohla hned otocit a kupovat gatky a leginy 😀 Lebo tie rezervne, co som mala so sebou, uz mala oblecene 😝

evittam
15. júl 2015

@ichbinich Nie, mne deti nekakajú ako hodinky 😉 . Ak to mal byť pokus o výsmech, tak skús niečo iné. Nemám potrebu tu vypisovať kraviny, len píšem svoje skúsenosti. A nemám ani prázdniny . Áno brala som HAK najskôr 7 rokov a potom 5 a vždy v prvý deň vynechania som dostala menštruáciu a mala som presne 28-dňový cyklus. To mi aj zostalo keď som prestala brať HAK. 😉 Každé telo je iné, každá sme iná, proste niekomu HAK pomôže celkovo upraviť cyklus 😉 .

ichbinich
15. júl 2015

@evittam
Nie, ja som sa nevysmievala. Ja som len skonstatovala, co aj ty (aj ked nepriamo), ze kazde telo je ine.
Ale islo o to, ze mestruacia na treti den prestavky je stale v pohode.
Menstruacia prvy den prestavky je pre mna tak isto neznama ako pravidelne kakanie u deti 🙂

mia885
autor
15. júl 2015

Dobre zienky , dakujem za rady , idem si ja dat hodinku na bicykli ;) paaa a pekny den

betka28
17. júl 2015

Ahoj, tak ako každá žena, aj každý organizmus je iný. Možno, že v budúcnosti tvoj cyklus takto bude vychádzať. Ale v prípade potreby radšej choď k lekárovi. Ja v každom prípade radšej preferujem nehormonálnu antiku. Konkrétne mám cyclotest, treba iba merať bazálnu teplotu. Nerada škodím svoj organizmus s HAK, nehovoriac o vedľajších účinkoch...už dosť dlho používam a som veľmi spokojná...môžem iba odporúčať...

radka227
7. aug 2015

tak to ma byt. ja som brala 8 rokov, a menstruaciu som dostala vzdy presne na 3. den..pokial vsak nezabudnes zobrat nejaku tabletku :D

simonka121
19. feb 2019

Zdravím chcem sa opýtať po troch mesiacoch som zas začala užívať antikoncepciu menštruáciu som dostala normálne hneď som začala užívať antikoncepciu....a teraz po 9 dňoch užívania som si všimla že mám jemný krvavý výtok.... viete mi povedať čo to môže byť.... ďakujem za každú radu....