Dojčenie ako antikoncepcia

sunny_g
21. jún 2021

Ahojte, rada by som sa opýtala, či sú tu také maminy, ktoré otehotneli počas dojčenia?
Ak áno, mám 2 otázky:
1. V akom veku bábätka?
2. Koľko hodín najdlhšie bola prestávka medzi dojčeniami?

Ďakujem krásne 🙂

h2
21. jún 2021

@sunny_g Ahoj, ja som sice neotehotnela počas dojčenia, ale rada by som Ti napísala, že to, že Ti tu niekto napíše svoju skúsenosť, nemá vôbec žiadny vplyv na to, čo sa môže stať Tebe. Počas dojčenia sa otehotnieť dá, aj keď plne dojčíš takmer neustále, aj keď je bábätko ešte malé... je to veľmi individuálne.Dojčenie NIE JE antikoncepcia.

dskjhfdlkdjhl
21. jún 2021

Ak si robis len nejaku statistiku do diplomovky, tak v poriadku, papier znesie kadeco. Ak sa chces podla toho zariadit a fungovat, tak kojenie nie je antikoncepcia a je uplne jedno, ci kojis v noci, alebo len cez den, alebo aj nonstop.

elizabet173
21. jún 2021

@sunny_g na dojčenie ako antikoncepciu zabudni, je tu kopa žien, čo si mysleli, že ak im bude dieťatko visieť na prsníku nonstop, nemôžu otehotnieť a napriek tomu otehotneli

unicornlady
21. jún 2021

Stalo sa kamarátke. Dojčila ročné dieťa, keď otehotnela. Neviem v akých intervaloch dojčila, ale tak ročné dieťa jedáva aj stravu. Viem, že dr. jej povedala, že sa dá otehotnieť, ak je prestávka okolo 7 hodín medzi dojčeniami (vtedy sa ten hormón, už nepamätám ktorý, vylúči do tela)

zuzikak
21. jún 2021

dojcenie nie je antikoncepcia. Bodka.

sunny_g
autor
21. jún 2021

@h2 beriem v úvahu 🙂

sunny_g
autor
21. jún 2021

A má niektorá z vás aj ozaj odpovede na otázky? Lebo iné som sa nepýtala ;)
Hneď v úvode otázky píšem, že sa otázka týka maminiek, ktoré otehotneli počas dojčenia. Je tu niektorá z vás taká? Ostatné si prosím nechajte od cesty ;)

Ďakujem 🙂

sunny_g
autor
21. jún 2021

@unicornlady ak poznáš metódu LAM laktačná amenorea, má to nejaké podmienky. Takáto antikoncepcia je "funkčná" iba za určitých podmienok, napríklad len do 6 mesiacov je jedna z nich kedy je dieťa výlučne dojčené alebo prestávky medzi dojčeniami nie sú viac ako 6 hodín. Takže tak ;)

bluka2
21. jún 2021

@sunny_g dobre a keď raz v noci prespite viac než 6 hodín, tak potom čo? Príde mi to také ako používať kondóm s expiraciou v 2015. Mal by fungovať, ale možno aj nebude...

amelie2017
21. jún 2021

@sunny_g tak to povedz tym zenam, ktore maju 2 deti do roka a otehotneli pocas dojcenia novorodenca- na poziadanie. Osobne poznam 2.

elizabet173
21. jún 2021

@sunny_g ako je potom možné, že ženy otehotnejú ešte počas šestonedelia alebo krátko po ňom, kedy majú dieťa prisaté prakticky nonstop. Na túto metódu by som sa nespoliehala ani náhodou. Okrem toho moje dieťa spávalo od štyroch týždňov celú noc, mala by som ho budiť, aby som neotehotnela? Veď je to nezmysel.

dskjhfdlkdjhl
21. jún 2021

@sunny_g Ale ved ak vsetko tak perfektne ovladas, tak smelo do toho. Ked nahodou otehotnies, tak to bude statisticka chyba, co uz.

elizabet173
21. jún 2021

@sunny_g skutočne nevidím dôvod, prečo by som sa mala uchýliť k tejto metóde, nervačiť, ak dieťa spí dlhšie a mať v tomto krásnom období, kedy si užívam bábätko stres z toho, či to vyjde alebo nie, keď sa to dá zariadiť ináč. Ale ak sa ti táto forma antikoncepcie pozdáva, kľudne ku využívaj, to je tvoje rozhodnutie. Možno by ďalšie dieťa do roka nevadilo, vtedy nevidím problém. Za mňa ani náhodou

zuzuliennka1
21. jún 2021

ja zas mam kamosku, ktora pocas celej doby kojenia (vyse 2r) nemala ani menzes a ani neotehotnela, podarilo sa az po odstaveni a ked jej s tym nabehol aj cyklus.
ale spoliehat sa na to neda absolutne, takych zien najdes podla mna celkom dost, ta moja kamoska bude skor svetla vynimka

elizabet173
21. jún 2021

@sunny_g inak otehotnela tak moja kolegyňa, ktorá nie je na MK, postačuje, či nie? Práve na ňu som myslela, keď som písala o otehotnení počas šestonedelia. Obe deti má narodené v jednom roku

lelinka611
21. jún 2021

Je to uplna blbosť, kojila som minimálne každé 3h do 6 m, do 9m menej a pýtala som sa veľmi dobrého gynekológa či je možné otehotnieť tak sa zasmial, že samozrejme , že áno! To je taká hovadina , že až.
Čo vie dojčenie veľmi oddialiť je menštruácia.

sunny_g
autor
21. jún 2021

Nuž vidím že ste tu odborníčky všetky 🙈 a odpoveď na otázky ani jediná....
Nevadí, popýtam sa inde ;)

dskjhfdlkdjhl
21. jún 2021

@sunny_g opytaj sa gynekologa, to bude najlepsie😉

kacena4
21. jún 2021

ja, plne dojcene dieta bez menstruacie a sup 4 mesiac po porode a otehotnela som 🙂

ivangeline
21. jún 2021

3m po porode. Plne dojcene. Kazde 2 az 3h. A druhy krat. Uz to nebolo o dojceni. Vedela som ,ze ms mi pride hned po 6sto nedeli a tak aj bolo. Sla som prirodxenou cestou. Sledovala si cyklus,hlien.. a dojcila som uz len par krat za den ale vela v noci. 10m od porodu som otehotnela. ;)

mandarinka555
21. jún 2021

@sunny_g Dojčila som a otehotnela znova, keď mal syn 8 týždňov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecilia29
21. jún 2021

Dcéra mala 13 mesiacov.Slabo jedla prikrmy,čiže dojcena často. Aj pár krát v noci. Presne aké.dlhe pauzy netuším .

janka119
21. jún 2021

@sunny_g áno 1x hneď po 3 mesiacoch.. Dojčenie cca. Každé 2 až 3 hodiny a druhy krát v 9m a dojčenie tak vtedy už bolo pomenej, cez deň na požiadanie, a v noci tak 2 až 3x.

elizabet173
21. jún 2021

@sunny_g dúfam, že už tu máš príkladov dosť, keď my sme "odborníčky" Nie sme, ani sme to nikde nepísali, len máme okolo seba ženy s touto skúsenosťou.

623gabulienka
21. jún 2021

Otehotnela som keď mala dcéra 17m. Dojčena bola stále na požiadanie 🙂 intervaly ti neviem povedať, niekedy raz za 3 hod, inokedy kazdu hodinu

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny_g
autor
25. jún 2021

Ďakujem za osobné skúsenosti 🙂