Escapelle a nechránený pohlavný styk

juja007
5. júl 2014

Dobrý deň chcem sa spýtať dňa 29.6 o 4 hod.rano som mala nechra.pohlavný styk , priateľ to dal všetko do mňa , hned ako sa dalo tak som si dala tabletku po escapelle o 12hod.lenže hned som ju vyzvracala takze o 15hod.som si musela dat dalsiu... Poslednú menštruáciu som mala 14.6 čiže toho 29 som mala plodne dni ? Po tej tabletke ma bolelo strasne v podbrusku , mala som za ten cas návaly teplo aj zimnicu ako keby som bola chora , nohy som mala citlive aj ruky , vcera ma boleli krize ako pred menstruaciou ale stale nic... je to príznak toho , že tabletka mi nepomohla ? Zatiaľ som nemala ani špinenie , len výtok s hrudkami v jeden deň a viac nič . Mávam 28 dňový cyklus , veľa žien píše že práve keď ma žena plodne dni nepomôže tato tabletka ... Chcem ešte podotknúť , že sme s priateľom aj popili alkohol v ten večer .. Ďakujem za každú odpoveď

bosoriak
5. júl 2014

@juja007 ta tabletka nie je zarukou, ze neotehotnies (precitaj si pribalovy letak http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/escape... ). Zaroven nemozno ocakavat, ze podanim velkej davky hormonov ostane menstruacny cyklus nezmeneny. Zatial nemozes robit nic ine, len cakat. Je mozne, ze ti menzes bude meskat a nebude to kvoli tehotenstvu. Ak bude meskat, mozes si urobit tehotensky test, aby si si bola naistom.

vejula
5. júl 2014

@juja007 podla mna su to nežiduce učinky toho svinstva čo si zjedla. Mnohým ženam, ktoré to zobrali velmi dlho trvalo, kym sa cyklus a VšETKO okolo toho vratilo do normalu

natalienka12
5. júl 2014

@juja007 viem ze sa na to nepytas, ale preco si dovolila sex bez ochrany ked otehotniet nechces? Ta tabletka je hrozne svinstvo tak ak ti nerozhadze cyklus mozes si gratulovat. Tak sa priatelovi podakuj, hlavne, ze jemu si spravila dobre.

martinkaha
5. júl 2014

Ako táto téma súvisí s Nutrillonom? 😒

juja007
autor
5. júl 2014

@natalienka12 ja viem ano priznavam spravila som hlupost a mozno to budem lutovat ale uz to nevratim spat ... :/
@vejula a napriklad dnes mi je uz v pohode celkom ani to brucho ma neboli , som vcera volala aj gyneg.svojej a ona vravela ze ze tie ucinky mozu byt aj s tej prvej lenze tu som hned po 3 min.vyzvracala takže neviem či by mi z nej niečo ostalo v mojom tele a potom hned za 3 hod.som si dala tu druhu

natalienka12
5. júl 2014

@juja007 ak to nie je tajne, preco si mu to dovolila? On na tom trval alebo si bola taka opita?

juja007
autor
5. júl 2014

@natalienka12 opita :/ a fakt to nechcem riesit.. som hlupa a priznavam si to ked som to dovolila ..a viac preco som to spravila sa ma uz prosim nepytaj .. dakujem 🙂

natalienka12
5. júl 2014

@juja007 prepac, potom je to ok, lebo osobne poznam baby, od ktorych to chlap ziada, ze inak sa rozvedie alebo rozide, lebo inak nema plny pozitok zo sexu. Jednej kamoske manzel povedal, ze ak to ma robit cez ponozku (rozumej kondom) tak si najde radsej milenku, co berie tabletky aby to mohol robit ako vravia chlapi "naplno". Preto som sa pytala, ci nejde o diskriminaciu.

juja007
autor
5. júl 2014

@natalienka12 jaaaj tak to zas nie , to bolo proste vzajomne .. len urcite keby som triezva to nedovolim ..clovek sa uci z vlastných chýb a urcite keby som nebola v tom tak to uz v zivote nedovolim , lebo tieto stresy to je na nervy :/

natalienka12
5. júl 2014

@juja007 ak si uzila escapelle tehotna na 99 % nebudes, ale co to urobi s tvojim cyklom si neodvazim hadat.

juja007
autor
5. júl 2014

@natalienka12 na nete mam uz secky fora precitane a tam vela bab pisalo ze aj po escapelle ostali tehotne a ze ked ma zena plodne dni tak to nepomaha... mna pred 2 dnami strasne bolelo srdce ako keby mi malo puknut :( som sa dost bala

eviand
5. júl 2014

Nedavno som pocula v TV, ze aj v pripade miernej nadvahy sa ucinok tabletky "po" rapidne znizuje..

vejula
5. júl 2014

@juja007 no mne by tiež asi išlo srdce puknuť keby som užila potratovu tabletu 😒 Z tehotenstva ťa srdce isto nebolelo

juja007
autor
5. júl 2014

@eviand vážim 49-50kg 🙂 takze si nemyslim ze mam nadvahu

dasamo
5. júl 2014

@vejula ach jaj, to snad nie..... potratova tableta, ja neviem, berie sa v druhom, tretom, alebo nebodaj 20 tyzdni????? Nechapem tieto pribrzdene nazory. Pokial viem, sa berie doslova par hodin po styku. Viete vobec kolkokrat vas mohlo srdiecko boliet, ze ste boli tehotna a potratili ste, ani ste o svojom tehotenstve nevedeli.... Nechapem tieto nazory a najma prispevky o kt. nikto nema zauje,. myslim, ze sa dana slecna pytala na nieco uplne ine.
A k otazke, naozaj na 99per.nemozes byt tehotna a nedaj na ziadne fora, zbytocne sa znervoznis.

vejula
5. júl 2014

@dasamo ja som reagovala na ten koment že ju dva dni bolelo srdce akoby jej išlo puknuť. Tak z tehotenstva ju isto neboli to sa bať nemusí. A ja za seba snad môžem povedať ako to vnímam. Jej, ani tebe svoje vnímanie nenanucujem. NA otazku som jej už odpovedala, že to všetko môže byť kludne ako nežiaduci učinok toho bordelu čo zjedla.

beton
5. júl 2014

@juja007 myslim, ze mnoho zien po potrate sa citi rovnako ako pises.... takze ano.myslim, ze je to dosledok tej tabletky a teda potratu. pripadne toho alkoholu v kombinacii s tymto silnym chemickym mixom. nazvat to liek si teda nedovolim..... prepac.

beton
5. júl 2014

@dasamo potratova tabletka sa beriedo max 72 hodin po styku. suhlas s @vejula.

dasamo
5. júl 2014

Do 72 hodin je najucinejsia.... a nie je to potratova tabletka, lebo sa nejedna o potrat.

lauricka
5. júl 2014

vies si asi predstavit, co za svinstvo to musi byt, aby to sposobilo, ze nebudes tehotna, keby nahodou k tomu malo dojst, tak sa niet comu divit, ako sa po uziti clovek citi. Partnera sa opytaj, ci chce mat deti, ked sa tak sprava, hehe, nie je to len o Tebe. Ak mas pochybnosti, zajdi si za gynekologom. Tu Ti nikto neprezradi nic o Tvojom cykle, plodne dni si mohla mat hocikedy, telo kazdej zeny je jedinecne, co sa tyka fungovania, aj reakcii.

vejula
5. júl 2014

@beton TIEž SI MYslim, že su to môžu byť príznaky potratu. Jedna mne blízka osoba mala presne takéto stavy nie po užití tablety po, ale ked ju jej manžel prehovoril, že už si nemusia davať cez plodne dni pozor, že už su starí, že už otehotnieť nemôže. No a ona sice "neostala tehotná" ale v je presvedčená o tom, že vajičko oplodnené bolo, len jej už staršie telo (mala po 50tke) nebolo schopné oplodnené vajičko prijať. A mala tak príšerne bolesti pred menštruaciou, že išla do kolien, také bolesti nikdy nemavala, ked si davali pozor počas plodnych dní.

stellamaris
5. júl 2014

@martinkaha toto sa pytam aj ja 😀 Tak dni s Nutrilonom a tato otazka tu akosi nepatri. 😉 Neviem,co ma spolocne Nutrilon a moznost otehu po nechranenom styku......................

fino
5. mar 2021

@martinkaha ak tabletka nepomôže tak bude Nutrilon nutný pre slečnu 🙂