Mala som embóliu pľúc po antikoncepcii. Môžem mať teliesko?

krsako
29. sep 2013

Ahojte mala som po antikoncepci emboliu pluc pred rokom viem ze a nemoze uz pouzivat teraz uz mi ju lekar nepredpise ale predsa by som chcela nieco mat viete mi niekto poradit ci sa da nieco okrem tabletiek mat nejake teliesko ci sa to moze?

minnie55
29. sep 2013

Samozrejme, že si môžeš dať vnútromaternicové teliesko. Väčšina týchto teliesok spôsobí ako mechanická zábrana, takže neobsahujú hormóny. Sú však aj také druhy, ktoré sú čiastočne na hormonálnej báze. Tu na fóre by som odbornú odpoveď nečakala - obráť sa na svojho gynekológa. Pozná tvoj zdravotný stav a určite ti poradí pre teba najvhodnejšiu formu antikoncepcie.

cecil36
29. sep 2013

vsetky pripravky na hormonalnej baze mat nemozes, takze ti zostava klasicka DANA (co sadne malokomu), pesar, kondom, spermicidne gely. Ale tiez by som sa obratila na gyndosa.

janinah
29. sep 2013

myslím,že si mala riadne šťastie,že si prežila...presne pre takúto možnosť vážnych komplikácií som absolútne proti hak,ale téma je o inom......nepíšeš vek a či už máš deti,ale dobre radí cecil36...skúsiť Danu,ak nesadne,tak kondom +Pharmatex

zuzinka1989
29. sep 2013

no urcite na tvojom mieste nic, co obsahuje hormony...ani minimalne mnozstvo...ved ked ti HAK sposobila emboliu, nikdy nevies, co by sa stalo napr. pri mirene, naplastiach....cize ostavaju ozaj len nehormonalne vecicky ako dana, pharmatex, atd....myslim, ze aj z toho sa da vybrat celkom dobre... 🙂

obcansr
30. sep 2013

no hormony vobec by si nemala brat , velká pravdepodobnost trombozy kedže si ju už mala, skús niečo nehormonálne , skus pokukat pesar FemCap alebo Caya , ja tiež nad tým rozmýšlam , ja som prestala brat hormony a dobre som urobila tiež bohvieako by som dopadla, a cítim sa lepšie ked to neberiem

lili777
2. okt 2013

Tak ja hormóny neodporúčam nikomu. Moja mama z tabletiek dostala mozgovú príhodu - keď mala 42 rokov. Neurológ, ktorý ju liečil mi povedal, že z jeho zistení pri mozgových porážkach u takýchto mladých žien je 100% prítomnosť antikoncepcie a neodporúčal ju ani mne. teda tabletky.

feemina
4. dec 2013

urcite by som hladala odpoved u svojho gynekologa a tiez by som si dala urobit testy DNA na vrodene poruchy zrazanlivosti krvi. Skôr si myslim , ze po prekonanej embolii , ziaden lekar nepredpise hormonalnu antikoncepciu...

maria1989
4. dec 2013

NIEEE. vitaj v klube celý život dávať pozor. alebo kondóm 🙄

schira
4. dec 2013

Ahoj, ja sa tiez obzeram po niecom inom antikoncepciu nemozem kvoliva zilam. Tak za tial vyhral pharmatex ale chcem vyskusat aj cayu. Pozerala som na nete a su na to dobre recenzie. Na nete najdes o nehormonalnej antikoncepcii vcelku dost. Danu neodporucam ma dost negativne recenzie.