Mám začať užívať antikoncepciu po potrate a cyste?

janka2509
24. nov 2012

Ahojte, prosím Vás nevie mi niekto poradiť alebo osobné skúsenosti, budem rada všetkým reakciám.
18. júla 2012 som prišla o dieťa, prestalo sa vyvíjať. Asi po mesiaci od zákroku (čistenia) mi gynekológ zistil, že mám cystu. O ďalší mesiac keď som bola na kontrole tam už cysta nebola a od októbra užívam kyselinu listovú a Duphaston.
V poslednej dobe mám rovnaké bolesti na ľavom vaječníku ako prednedávnom pri cyste. V utorok idem na gyndu tak uvidím čo je vo veci.
Rozmýšlala som, že si dám s dieťaťom pokoj a začnem užívať antikoncepciu. Len sa bojím že to dopadne ešte horšie a potom keby chcem dieťa tak budem mať väčšie problémy ako doteraz ☹

kubkatka
24. nov 2012

@janka2509 urcite sa na to opytaj gynekologa, ci mozes HAK ci nie.on jediny ti da tu spravnu odpoved. drzim palce 🙂

xlucia
24. nov 2012

@janka2509 nie urcite neuzivaj hak. je to strasny bordel. ak si o dietatko prisla, pi alchemikovy caj, bylinky, oddychuj, vitaminy, daj si pauzu. a kup si aj lapacho.
namiesto hak si kup pharmatex.

chovancova27
24. nov 2012

Ja som užívala v mladosti HAK a strašne to ľutujem, také svinstvo do seba pchať...:((( neberiem HAK asi 8 rokov a som spokojná🙂 chrániť sa dá aj inak...

janka2509
autor
24. nov 2012

xlucia prosím ťa čo je to pharmatex?

chovancova27: ja viem že dá, len problém je že manžel nechce o niečom takom počuť a má pred sebou iba vidinu dieťaťa...... ako aj ja ho chcem, ale ja som bez práce, riešime bývanie a s ním spojený úver a teraz si neviem predstaviť, že by do toho prišlo ešte aj tehotenstvo

janinah
24. nov 2012

@kubkatka nesúhlasím,lekár môže a má informovať príp. odporúčať a pacient sa má sám rozhodnúť,jediné čo je správne je rozhodnutie ženy ako bude narábať so svojim organizmom a zdravím...hak som nikdy neužívala,svoje zdravie si cením a chránim 😉

janinah
24. nov 2012

@janka2509 na tvojom mieste vzhľadom na zdrav.problémy sa snažím o dieťa čím skôr,aby sa nestalo,že bude práca i bývanie a dieťa nebude 😒

janka2509
autor
24. nov 2012

@janinah len sa bojím keď som mala tú cystu a teraz mám tie isté bolesti č by to dajako neovplyvnilo tehotenstvo, alebo keby sa mi cysta vytvorila počas tehotenstva ☹ mám z toho poriadny zmätok 😝

kubkatka
25. nov 2012

@janka2509 samozrejme, ze konecne rozhodnutie je na tebe, a ako si si iste vsimla, ja som ti nenapisala ze HAK je to najlepsie pre teba, ci ano??? ale vzhladom na tie cysty, by som dala na radu lekara, zdravie je na prvom mieste a o tom zdravi vie ten lekar viac, nez ty a ja dokopy, nemyslis? moj prispevok som mala konkretizovat: ja byt na tvojom mieste tak HAK by som nebrala, aspon nie po stave v ktorom si, preto som odporucala lekara, aj tak by to musel urobit pecenove testy a podobne a ja si osobne myslim, ze naco zbytocne zatazovat tvoj aj tak tazko skusany organizmus este aj HAK. takze asi tak to bolo myslene. inak si myslim, ze lekar by ti ju aj tak neodporucil. drzim palce, tvoje rozhodnutie nech bude akekolvek bude vzdy to najlepsie 🙂

janka2509
autor
25. nov 2012

@kubkatka to je samozrejmé, že to najlepšie prebrať s lekárom, v utorok som objednaná........ teraz mám z toho také zmiešané pocity, bojím sa, že keby teraz znovu otehotniem, tak znovu oň prídeme...... ja by som radšej počkala, lenže manžel je nedočkavý

ivec16
25. nov 2012

@janka2509 ja som v podobnej situacii, v januari bol MA hned potom zistena endometricka cysta, ktoru operovali, ja som potom hormonalnu liecbu odmietla, ze sa radsej budeme snazit a behom dalsich par mesiacov dalsia cysta cca 8cm, takze dalsia operacia, potom som suhlasila s HAK na 3 mesiace. Neviem aku mas velku cystu, zalezi aj od toho. Neviem ako dlho ste sa predtym snazili, ak to bolo v podstate hned, tak by som skusila otehotniet. Cysty sa niekedy poriesa aj same pocas tehotenstva, ale ak sa vam dlhsie nedari, moze to sposobovat aj ta cysta. Nam to trvalo dlhsie, doktor povedal ze po vysadeni HAK mam vacsiu sancu otehotniet, co bol tiez argument, preco som suhlasila.

janka2509
autor
2. dec 2012

@ivec16 vieš čo ja ti už ani neviem, máme toľko problémov, že už viac času stráviem hádaním sa a potom nerozprávaním ako dieťaťom a ja ho už aj za takýchto okolností prestávam chcieť a mám pocit, že už som z tých hádok unavená a dlho to nevydržím ☹

ivec16
2. dec 2012

@janka2509 je to tazke, ja uz som si presla tiez roznymi psycho stavmi, tesne po MA som si hovorila ze to uz ani nechcem skusat, lebo som sa bala ze sa to moze zopakovat, z tohto ma dostal manzel - podrzal ma (a on velmi chcel aby sme cim skor znovu skusili) potom prisli dalsie problemy, tie cakanie ci menzes pride nepride su na nervy, uz som bola z toho chora... Ked prisiel zufala a nesrastna, aspon na toto mi pomohla HAK, ze som si teraz trosku od toho oddychla, vobec som nebola nadsena, ze ju mam brat, ale aspon teraz nemam tie plane nadeje. Teraz sa snazim sustredit na ine veci, kedze tehotenstvo aj tak nie je mozne, ale na to co sa stalo aj tak myslim kazdy den, a kazdy den si kladiem otazku ci sa mi vobec niekedy podari otehotniet. Uz ani nechcem dieta pre seba, ale chcela by som dat dieta mojmu manzelovi, ktoreho velmi lubim.

janka2509
autor
3. dec 2012

@ivec16 ja mám tiež ten pocit, že si od toho potrebujem oddýchnuť a začať myslieť na iné veci, aby som sa psychicky z toho dajako pozbierala a hlavne aby sme si vyriešili problémy ktoré máme ☹

ivec16
3. dec 2012

@janka2509 problemy sa vzdy nejak vyriesia, len to chce cas a verim ze to babatko naozaj pride ked bude mat, je to tazke nie su peniazky ale ved kolki ich nemali a vychovali aj viac deti. Nikdo nema vsetko, my by sme zase bez problemov uzivili a privitali mimi a nebolo nam zatial dopriate... Drzim palce aby sa to rychlo dalo do poriadku a bolo to co najviac take ako si predstavujes