Máte nežiadúce účinky pri zavedenej Mirene?

svetielkoand
10. júl 2012

Chcela by som poprosiť žienky, ktoré máte, alebo ste mali zavedenú Mirenu (vnútromaternicové teliesko s obsahom hormónu) o vyjadrenie, či ste u vás pozorovali nasledovné nežiadúce účinky:
1. vypadávanie vlasov - v období po pôrode viac ako jeden rok
2. priberanie, prípadne nemožnosť schudnúť
3. občasné mierne tupé bolesti podbruška
4. stratu libida (nechuť na sex)
5. pripadne napíšte iné

V tejto otázke bude prehľadné, s akými nežiadúcimi účinkami sme sa stretli a diskutovať môžme ďalej v téme https://www.modrykonik.sk/forum/antikoncepcia/antikoncepcia-mirena-ake-su-vase-skusenosti/ 🙂 Ďakujem

vikii22
20. jún 2016

Ahojte ja mam mirenu asi mesiac a pol a je to hrozne krvacam pravidelne as moc nato ze my doktor povedal ze budem sem tam mat spinenie asi 4 mesiace mam silne bolesti a citim sa uplne zle stale my je horuco a take zvlastne citenie vsetko ma boli nrozmyslam ci to nemam vybrat racej....

timea7
20. jún 2016

nie, žiadne vedľajšie účinky, mám už druhú.

nadia123
13. júl 2016

Ahojte🙂
1.Nie
2.Ano
3.Ano
4.Ano
5.Jeden týždeň špinenie a dva týždne krvacanie. Krvácanie je slabšie. No bez vložky,alebo intimky sa nepohnem. Niekedy ma len brucho zabolí a už viem, že budem mať minimálne špinenie ☹ Neviem dokedy budem čakať až sa to zlepší. Už ma to takto nebaví. Rozmýšľala som aj nad tým, že si to dám vybrať.

kika1230
17. aug 2016

Ahojte,
na základe predchádzajúcich príspevkov by som sa pre Mirenu nikdy nerozhodla. Ja s ňou mám naopak super dobré skúsenosti. Nezaznamenala som žiadne problematické javy. Vkladanie a vyberanie síce nie je nič príjemné, ale dá sa vydržať. Podľa môjho názoru tak ako individuálne prežívame obodbie menštruácie, tehotenstvo, pôrod, atď, tak individuálne môžeme reagovať na Mirenu. Ale za seba môžem povedať, že už ju mám druhé päťročné obdobie a po gynekologickej stránke mi nikdy nebolo lepšie....

nadia123
18. aug 2016

Tak to závidím 😉 Ja budem už rok po zavedení a moja menštruácia trvá dva týždne. Krvácanie je síce slabé, no to obdobie dvoch týždňov pre mňa dlhé☹

kika1230
18. aug 2016

Pre úplnosť inormácie by som ešte mala doplniť nasledovné: nikdy predtým som nemala problémy ani s inými vnútromaternicovými telieskami a Mirenu som mala zavedenú zrejme na začiatku menopauzy, lebo som mala v tom čase velmi nepravidelnú menštruáciu a mala som na to aj roky - myslím že som vtedy mala 45-46 rokov. A musím sa priznať, že vlastne mi Mirena velmi pomohla prekonať akékolvek problémy spojené s menopauzou. Nezažila som nič z toho, na čo sa sťažovali moje kolegyne, priateľky..., ktoré sú v mojom veku.

katka1903
24. aug 2016

@julia35 a isla vaha dolu?

kubko
24. aug 2016

Ja uz mam druhú a maximálna spokojnosť. Keby som mala tabletky, tak už mám pri mojej zábudlivosti asi 5 detí 😀. 😀 Váha sa hýbe podľa stravy, keď sa prežieram som ako basa a keď cvičím tak som cica. Pri prvej bolo obdobie špinenia cca pol roka, neskôr tak raz mesačne (ako keby namiesto menštruácie) a neskôr vobec nič a pri druhej tiež vobec nič len pokračujem v pohode dalej. Ale ja zas hovorím radšej pol roka špiniť ako stále riešiť či mozem, alebo nemožem isť na kúpalisko a ako si to posunut pred dovolenkou.... Tiež som pred prvou čítala kopec negatívnych skúseností, ale verila som lekarovi, ktorý mi to odporúčal, ze to je maximálny komfort a naozaj nelutujem, že som to skúsila...

ruzulka
24. aug 2016

ahojte ja ju mam zavedenu cca mesiac,zatial mam sem tam spinenie a teraz 3 dni krvacam,tak uz cakam kedy to prestane 🙂 inak ziadne vedlajsie ucinky nemam.

julia35
24. aug 2016

@katka1903 nejake to kilecko islo dole,ale nie vsetke a nie lahko ;)

obchodmacovam
8. sep 2016
miroslavazh
19. nov 2016

Ahojte. Chcem sa opytat, ci niektora z vas nemala problem s navratom menzesu po vybrati mireny? Mne ju po piatich rokoch vybrali po uspati v 7.1.2016 potom mi dala dr. HA ale menzes do dnes neprisiel. Vraj mam taraz dobrat HA a pockat ci nepride. Myslite, ze je to v poriadku. Pocas zavedenia mireny som menzes vobec nemala 5 rokov.

irusa
9. jan 2017

je to normálne...mám ju rok zavedenú...doteraz krámy každý mesiac a tento mesiac úplne nič

katka1903
11. jan 2017

@irusa ja to iste cakam a cakam ;)

irusa
11. jan 2017

@katka1903 a máš ju rok ??? dúfam, že nezlyhala..snáĎ ak by vypadla, tak by som to zbadala... tie vlákna mi tak skrátila, že odkontrolovať to neviem... a test sa bojím robiť...ako mám ju druhý krát prvý krát som ju mala 6 rokov žiaden problém MS som nemala, no teraz asi viac stresujem

katka1903
11. jan 2017

Uz dva ju mam snad to bude ok.ja sa tiez bojim ;)

adiawww
22. mar 2017

Zdravím dámy.

Ja som si dala zaviesť Mirenu v roku 2012. Excelentných 5 rokov. Je fakt že som stratila chuť na sex, ale neviem či to skôr nebolo o mojej psychike, keďže lekár mi ju zavádzal aj napriek ukrutným bolestiam 3/4 hodinu. Mám aj maternicu obrátenú a podotýkam, že som rodila sekciou.
Po roku aj pol sa mi chuť vrátila a sex by som mohla mať snáď stále :D
Vlasy: mám hááááro
Telo: 172cm/52kg rovnako stále bez zmeny
Bolesti: nič
Krvácanie: žiadne
Špinenie: cca 3 mesiace po zavedení asi tak 2-3 dni v týždni postupne sa to eliminovalo, sem tam ma pichlo v podbrušku

Môžem vrelo odporučiť, ale radsej v spanku.

Momentálne mi ju vzmenili, bola som prispata trosku...je to týždeň a slabé špinenie ustupuje, ešte v ten deň som mala chuť na sex :D

Malé info: mam 43 rokov

Mzslím, že Miréna je percentuálne dobre znásaná...mam 4 priatelky, ani jedna neeviduje nejaký yásadný problém.
Je mi ľúto dievčatá, že ste si jej +stránky neužili :(
Veľa zdaru a zdravia želám 🙂

maslenka
22. mar 2017

@adiawww suhlas, tiez uplne bez neziaducich ucinkov uz druha

kubko
23. mar 2017

Ja som tu už tiež niekde písala mám mirenu s výmenou už cca 7 rokov a okrem prvotného špinenia bez problémov, neviem si ju vynachváliť. Hovorím jej kamarátka Mirka. Je úžasné, ked nemusím myslieť na to či budem mať ms na lyžovačke alebo pri mori.... Všetkým držím palčeky

iva0905
6. apr 2017

Ahojte..tak ja som mala mirenu s vymenou od roku 2007 do roku 2016 potom som sa snazila otehotniet a kedze sa cez polrok nedarilo vratila som sa k mirene..predtym ziadne bolesti nic menzes viac pravidelny a krat bezbolestny..te to krat ale zavedenoe samo o sebe bolo bolestive a odvtedy spinin neviem ci mam kontaktovat gynekoligicku ..pretoze kontrolu mam po 6tyzdnoch od zavedenie teraz koncom aprila??viete mi poradit je to v poriadku??

irusa
6. apr 2017

@iva0905 špinila som skoro pol roka kým sa to ustálilo..je to v poriadku

iva0905
6. apr 2017

@irusa dakujem ale predtym ked som mala 2krat zavedenu mirenu tak vobec nic..preto mi je to divne

irusa
6. apr 2017

@iva0905 myslim ze zakazdym telo reaguje inac ja ju mam tiez po druhy krat

iva0905
6. apr 2017

@irusa no tak ja pockam este tyzden a uvidim co bude dalej..este raz dakujem..inac som velmi spokojna nemala som ziadna vedlajsie ucinky predtym..aj chudnutie mi islo fajn takze baby co pisali ze maju problemy s tym tak mi je to divne ale ako si pisala kazde telo v inom veku reaguje inak

lenadka
7. apr 2017

Ja ju mám krátko cca pol roka vlasy padajú po porode každej, v čase keď sa on si dala zaviesť miernu ty o už ustavalo viac nepadajú mám ich krásne, pribrala som trochu lepšie to bude tým že som doma, nehybem sa toľko ako v práci, a va celý papám od nudy, zažívam to 3x tak viem že morena za to nemôže, chuť na sex sa znížila, uvítala som to nakoľko muž má v tomto smere úplne zanedbáva. Čo mám určite z mierny že mám akné pred ms, ešte stále ju mám, ale oveľa slabšiu, po treťom pôrode som nenormálne krvácala, až som mala strach niekedy, bolo mi potom zle, tak to mi pomohla. Nervozitu a výbuchy zlosti nepripisujem mierne, ale svojej momentálne labilnej unzvenej nervovej sústave - zlý spánok stereotyp, málo odreagovania, stres. Dúfam že ms celkom stratím.

liliana45
23. apr 2017

@denduska prosím ťa po vybratí migrény si koľko krvacala?

iva0905
23. apr 2017

@liliana45 po vybrati to nebolo zle ..mne mirenu vybrali po 9 rokoch a jrvacala som ako pri normalnej ms nejakych 5dni potom sa cyklus krasne upravil na 28dni ale ms bola silna ale vedela som ze to tak bude..po pol roku mam mirenu spat a spinim uz 5tyzden som na nervy z toho raz slabunke potom silnejsie krvacanie potom len hnefy vytok a uz ma to nebavi s intimkou 5tyzdne chodit..v piatok mam kontrolu tak som zvedava dufam ze je vsetko v poriadku

bubonic
23. apr 2017

@iva0905 prosím ťa vybrali ti ju po 9 rokoch, nie po piatich?

Lebo ja ju tiež mám 5 rokov, úplne bez problémov a tuším sa má po piatich vybrať?

jankakaffanova
30. júl 2017

ja mam mirenu d decembra minuleho Roku a neviem ci som urobila dobre.Stale spinim ,2 tyzdne spinenie 2 tyzdne normal,pockam este do roka a ked nebude lepsie pojde vonku

renalka
1. feb 2018

@julia35 mozem sa opytat ci sa vam po vybrati mireny podarilo schudnut? Dakujem