Ovulácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie

18. máj 2021

Baby 🙂
Mali ste ovuláciu hneď počas mesiaca keď ste HAK vysadili alebo až neskôr? Nájde sa tu taká ktorá otehotnela hneď v mesiaci vysadenia alebo ste najprv mali klasickú MS.

allie458
18. máj 2021

Ja som vysadila HAK minuly mesiac a dostala som ovulaciu ale omnoho neskor, mala som 39 dnovy prvy cyklus, co sa mi ale zda celkom normalne kedze som HAK brala 8 rokov. Tehotenstvo zial nie aj ked som si test robila 2x kedze mi skoro 2 tyzdne meskala.

autor
18. máj 2021

@allie458 A ako si vedela, že ovuluješ? Len podľa hlienu alebo test/meranie teploty?

Ja som užívala 2 roky a pred HAK som mala cyklus 28 dňový presný ako hodinky.
V minulosti som už HAK raz vysadila a cyklus mi nabehol hneď, ale to som bola mladšia.

autor
18. máj 2021

@allie458 No a neviem, že či som bola plodná lebo deti ešte nemám, ale MS vtedy nemeškala.

allie458
18. máj 2021

Podla teploty, zacala som si ju merat este posledny mesiac uzivania HAK aby som si zvykla, tiez som brala vitaminy/oleje/semienka na upravu hormonov aby telo nemalo šok ked vysadim, to uprimne neviem ci pomohlo ale ani neuskodilo. Takze podla toho plus ja to citim taku miernu bolest na jednej strane a ta teplota do toho sedela tiez.

lllenuli
18. máj 2021

Ja keď som vysadila, tak prvé dva cykly som mala 28-dňové...a v oboch cykloch sa zadarilo, len to skončilo ako biochemické tehotenstvá- síce som mala pozitívny test ale menzes s malým meškaním prišiel....potom sa mi začali cykly predlžovať, mala som až 39-dňový...potom som začala užívať alchemilku, hneď sa mi upravil cyklus že som mala pozitívny ovulacny test na 14DC a v ten mesiac som aj (zatiaľ) úspešne otehotnela 🙂

autor
18. máj 2021

@allie458 Ja mám teraz taký priesvitný hlien, ale ja sa do toho vôbec nevyznám.Kalendár mi ukazuje, že mám plodné dni, ale vôbec neviem, že či ich skutočne aj mám kedže kalendár ráta len zadané údaje.

autor
18. máj 2021

@lllenuli Takže hneď v ten mesiac si otehotnela (biochemické) ako si vysadila HAK? Správne tomu rozumiem? 🙂

Pýtam sa lebo neviem aká je šanca hneď po vysadení, že či to je vôbec možné aby žena otehotnela skôr než dostane normálnu MS a nie tú zo spádu ktorá bola samozrejme hneď po poslednej tabletke.

lllenuli
18. máj 2021

Áno, a ten další mesiac to isté....aj čo som čítala, tak je to dosť bežné otehotnieť hneď...ešte som mala aj asi celkom v norme hormóny, lebo som mala ešte klasicky cyklus...až od 3. cyklu mi to začalo haprovat...na 5. cyklus som potom otehotnela znova...ak plánujete otehotnieť tam ber už nejaké vitamíny, minimálne kyselinu listovú ale ja som brala aj D,C, B....možno že to mi chýbalo v tých prvých cykloch ktoré neskončili dobre, ale to sa už samozrejme nedozviem

autor
18. máj 2021

@lllenuli Ja sa pýtam len tak preventívne lebo neviem aká je šanca ak sa nečakane prihodilo a muž mi hovorí, že to by bola veľká náhoda hneď na prvú šupu a hneď po vysadení prvý mesiac.

Neviem, že čo mám čakať.Zatiaľ to beriem tak, že to by asi bola naozaj veľká náhoda. 🙂

darina05
20. júl 2021

@allie458 ahoj ake vitamíny a co si brala po vysadení hák lebo ja sa cítim hrozne jak vysadila jeden deň zle zo žalúdka druhý deň unavená bola som na krvi mam v poriadku ale aj schudla som 6kg ci to je tým hormóny a co treba brať po vysadení aké vitamíny dakujem

allie458
20. júl 2021

@darina05 tieto ale mne robili aj krvny obraz tak to magnezium a Dcko bolo vidiet ze mam dost velky deficit. Ostatne som brala ob-deň (zinok, B-complex, Omega3)

darina05
20. júl 2021

@allie458 a krvný obraz kto ti obvodná a plus tieto vitaminy

darina05
20. júl 2021

@darina05 ci aký krvný obraz

darina05
20. júl 2021

@allie458 takže každý druhý deň zinok omega 3 b komplex

darina05
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darina05
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
darina05
20. júl 2021

@allie458 a ešte si brala aj magnézium aj dcko alebo len tie 3 bkomplec omega a zinok