Ovulácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie

sofiapp
9. mar 2021

Mám prvý mesiac bez HAK. Mala som ovuláciu ktorá nastúpila pravdepodobne v nedeľu a typickou bolesťou (kontrolovala som skrz testy : piatok negatívny, sobotu silné dve čiarky, nedeľa negatívne)
Avšak.. keď prešla typická ovulačná bolesť v nedeľu (začala o 3-4 ráno)
V pondelok mi nastúpili otrasné bolestí, naozaj som nikdy nič podobné nezažila, niečo ako menštruácia ale oveľa viac bolestivé. Kríže bolestivé tiež.
Po hodine čo nezaberali ani lieky som volala lekárke, povedala že je to okej a nemám to riešiť. Toť vse

Ja však stále neviem či neísť do nemocnice. Podbruško mám citlivé a mám pocit akoby bolo plné tekutiny...

Myslíte si, že je stav po vysadení na mieste? Môže brucho bolieť aj deň po tom ako skončila ovulácia? Alebo m ísť predsa len do nemocnice?

any_soj
9. mar 2021

@sofiapp ak máš pocit, že je plne tekutiny, prípadne niečo iné divné dlhotrvajúce, skočila by som k lekárovi. V brušku nie sú len pohlavné orgány, mohlo ti zhodou okolností v rovnakom čase začať robiť problémy niečo iné.

sofiapp
autor
9. mar 2021

@any_soj bola som v nemocnici. Povedali mi že je to ok, že tam je tekutina ktorá občas je vo väčšom množstve a že prebehla ovulácia .. že si mám dať lieky a spať 🤔

andy57
9. mar 2021

@sofiapp ja som vysadila v decembri , v januári som mala tiež veľké bolesti aj pár dní po ovu ma bolelo podbruško, nevedela som, čo sa deje, potom to prešlo, ďalši mesiac zase bolestivá ovu ale po nej už bolo všetko ok len cyklus sa mi predlzil na 34 dni a teraz čakám ako bude tento mesiac lebo bolesti zatiaľ žiadne nepociťujem ani neviem či bola ovulácia (ale je pravda, že pijem aj bylinkové čaje tak či to nie je tým) ale k antike sa nechcem vrátiť

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre