Podľa čoho lekár predpisuje antikoncepciu?

symma139
14. nov 2013

Ahojte, podľa čoho lekári vyberajú antikoncepciu pre ženy? Viem,že každá žena je iná a tiež na každú má HAK iný vplyv, ale s ktorou HAK ste boli najspokojnejšie a s ktorou nie?
Ďakujem

monika130
14. nov 2013

Netuším ani ja podľa čoho to predpisujú...mne môj lekár pred dvomi mesiacmi predpísal a povedal, že vyskúšame zatiaľ jedno balenie a ak bude všetko ok, tak budeme pokračovať a ak nie vyskúšame inú 🙂 prvý týždeň mi bývalo zle a potom to našťastie prešlo, tak som, zatiaľ, zostala pri nej 🙂 beriem Artíziu

tribalmite0
14. nov 2013

Tak to by zaujímalo aj mňa 🙂 mne dnes moja lekárka predpísala Zenadeu tiež jedno balenie na vyskúšanie či mi sadne tak som zvedavá 🙂

dionyzka
14. nov 2013

@monika130
@tribalmite0
... dievcence toto sa opytajte gynekologa, ale mne ten moj navrhoval nejake testy, podla ktorych sa meraju nejake hladiny hormonov, ci co a podla toho sa hlada spravna antikoncepcia. Blizsie neviem, ja privelmi nie som zastanca HAK. Skuste sa na to opytat.
@symma139

cerez
14. nov 2013

@dionyzka Tiež si myslím, že skôr ako lekár predpíše HAK, mal by zistiť hormonálny profil ženy. Mne tiež dal tri roky dozadu HAK a vôbec mi nesadla. Teraz mám na tri mesiace iné a bojím sa ako ich budem znášať.

havana_frost
14. nov 2013

podla toho, ktory medicinsky reprezentant ponukne lepsie provizie

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aristka
14. nov 2013

@symma139 erudovaná gyn. sestra tam hore findička 79...... ti mala odpovedať ,ty sama vieš akého máš dr.a ako si s ním spokojná ,a akú záleží od veku ženy,či si rodila,či kojíš a aké má odozvy od žien tj.skúsenosti ..v týchto otázkach je najlepšie si to prebrať s dr,ktorý ťa pozná ,preberie si to s tebou preberie si akú cenu si ochotná dať za hak ,aj napriek tomu je možné ,že ti nesadne a treba vymeniť ..takže komunikuj s dr..... 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adeala
14. nov 2013

@symma139 vek, čo od nej očakávaš (zlepšenie pleti, vlasov,.. ), hormonálny profil, cena, či si rodila, kojíš, skúsenosti.. niekedy musíš vyskúšať niekoľko druhov, aby si našla takú, ktorá ti sadne

daduska132
14. nov 2013

@monika130 tak toto povedal aj mne..ale po mesiaci ak to nie je fakt niečo vážne. tak sa nestane nič ... a poda toho, čo viem, tak by ti mali zobrať krv a urobiť pečeňové testy, prehliadka to je samozrejmosť a neviem či nie náhoodu aj nejaké výtery ... len máloktorí gynekológ berie krv kvôli antike ☹

monika130
14. nov 2013

Ked som pred 6 rokmi brala antiku, tak mi preventívne pri každej prehliadke bral dr aj krv na pečenove testy... No teraz mi povedal, ze uz sa to nerobí...

monika130
14. nov 2013
daduska132
14. nov 2013

... mne to tiež robili prvýkrát.. to bolo asi pred 3-ma rokmi ... ale keď som bola teraz pri druhom tak ten mi krv nebral.. a zasa sestra si dávala pred pol rokom predpisovať a jej krv bral automaticky..

nativanativa
14. nov 2013

Pečeňové testy by sa mali brať ročne nezavisle od druhu HAK,aspoň mne to tak robili,ale to bolo už v dobe predpotopnej
Začala som v 17tich s triregolom,potom trinordiol,cilest-z neho som krvacala, novynette a skončila som- po siedmych rokoch užívania som toho mala akurát dosť. Ale krv mi brali ročne bez ohľadu na to akú chcem HAK.
Akurát jak vás čítam že ktorú antiku beriete normálne zíram že už nepoznám ani jeden názov 😀

dionyzka
15. nov 2013

dievcence, podla mna je to takto. Slovenske zdravotnictvo nema prachy a aj ine veci sa liecia: "nasadime antibiotika alebo inu chemiu, ked nesadne, uvidime, vymenime". Ale poriadne cloveka vysetrit a testovat u nas asi nehrozi. Treba na lekarov tlacit, prestudovat si a prist s tym, ze chcem urobit toto a toto a klast vela otazok a vela sa pytat. Navstivit viacej lekarov a dopracovat sa konecne k niecomu. Je to pracne, ale zial, u nas to takto funguje.
Antikoncepcia je liek ako kazdy iny, uziva sa dlhodobo a moze mat svoje nasledky. Podla mna tie hormanalne testy, aby antikoncepcia bola danej zene primerana a pecenove testy by mal gynekolog robit. Netreba sa nechat zakriknut.

katka25m
15. nov 2013

@dionyzka Uplne s tebou suhlasim... niektori lekari to aj robia, tak treba hladat toho spravneho 🙂

zuzana315
15. nov 2013

@symma139 uz to tu bolo viackrat spomenute, ale je to tak ako pisali dievcata...od farmaceutickej spolocnosti, od ktorej ma najviac benefitov a od sikovnosti farmaceutickeho reprezentanta...

aristka
15. nov 2013

@zuzana315 a pouč o koľkých vieš farma firmách ,ktoré vyrábajú hak........je to total hlúposť ,čo si povedala ,môže dať hak aj od farmy ,z ktorej najviac má profit a tej žene hak nesadne ,môže ísť aj o najdrahšiu hak a jednoducho žena bude zle reagovať a potom benefity sú nulové lebo musí predpísať inú z inej farmy ....a ďalšia vec si myslím ,že je na lekárovi ,aby najlepšie zhodnotil stav.klientky a jej predstavy a cenovú dostupnosť a poďľa toho riešil hak .......inak môj gyn....asi žiadne benefity nemá ,keď do práce chodí autobusom denne ..... 😉

zuzana315
15. nov 2013

@aristka, ked sedim v cakarni u gynekologicky vidim velmi vela letakov propagujucich bud antikoncepciu, intimne gely...na trhu je uz v sucasnosnosti velmi velke mnozstvo produktov na konkretny zdravotny problem, su to produkty s rovnakymi alebo velmi podobnymi ucinnymi latkami. Lekar ma moznost vybrat na konkretny zdravotny problem z niekolkych produktov, ktore su si tak podobne, ze rozdielna je len farmaceuticka spolocnost, ktora ich vyraba. Pre ktory sa rozhodne??? Pokusim sa tu vlozit jedno video http://www.mojevideo.sk/video/198ed/chudobni_zm...

aristka
15. nov 2013

@zuzana315 no a keďže to poznám zo súkromnej sféry ..prišiel díler ,povedal svoje ,letáčiky mu si mohol nalepiť v čakárni ,nie v ambulancii a my sme si robili podľa seba .....a inak stále nechápem jedno ,kto má ponúkať hak ak nie farm. díler ,ktorý je študovaný a vie povedať čo a ako ,kto má informovať o lieku a hak ....to by som rada vedela ....a to čo je nalepené v čakárni ,ak si chce žena kúpiť intim gél lebo to videla na letáčiku je čisto jej slobodná voľba ,ale ak si povie u lekára ,že chce hak ako na letáčiku ..lekár musí zvážiť či tá hak je pre ňu vhodná ......ja som si na letáčikoch sem tam všimla napísané ako hak pre dojčiace matky ,hak vhodná pre ženy s akné a pod.....takže ak by tam bolo napísané hak pre ženy po 40tke a príde žaba ,že by také chcela lebo to videla na letáčiku v čakární ,tak ju lekár vyvedie z omylu ,pretože ako nejaká napr.20ročná nemôže mať hak s obsahom hormónov ako 40ročná......a nehovoriac ak je tam niečo v osobnej anamnéze ....