Podviazanie semenníkov - názory a skúsenosti

simculllka
3. máj 2017

Ahojte,

rada by som sa spýtala na skúseností tých, ktorých manžel alebo partner majú podviazané semenníky, kde si dávali zákrok urobiť a ako ste s tým spokojní, resp. či badáte nejaké zmeny na svojom mužovi🙂 Prípadne, ako to muž zvládal, samotný zákrok, či sa niečo zmenilo na sex. živote atď. Kľudne mi píšte aj IP, pretože vidím, že toto je ešte taká tabu téma na Slovensku...najčastejšie sa stretávam s názormi, prečo to akože chceme tomu môjmu mužovi urobiť. Máme však dve deti a tretie je na ceste, u nás klasická antikoncepcia zlýhala, ďalšie dieťa už neplánujeme a nechceme každý mesiac stresovať, či nebudem tehotná. Uvažujeme aj nad podviazaním mojich vaječníkov, ale čítala som, že mužská sterilizácia je jednoduchší zákrok a nie je to taký zásah ako u ženskej sterilizácie. Chcem hlavne skúsenosti, nie teoretické info, tie mám preštudované. Ďakujem moc 🙂

katarinkaulany
3. máj 2017

Tak to zaujíma aj mňa. Tiež sme nad tým uvažovali. Budem sledovať túto diskusiu.

simculllka
autor
3. máj 2017

@katarinkaulany ahoj, ak sa dozviem viac, napíšem ti do IP 🙂

veronikaszabova
3. máj 2017

Jeeee, kocky...
Presne toto sme pred nedavnom riesili s muzom - mame dvoch chalanov, dalsie zo zdr.dovodov nemozeme mat. Ked som to navrhla muzovi, skoro mu zabehlo ;) ;) ten strach v jeho ociach ;) ze co ked sa zmylia a prestrihnu nieco ine ;)

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka moj muz si to dal urobit, zakrok bol normalny, bolelo to znesitelne (sudim podla toho, ze po tyzdni uz bol v praci). Uplne to vraj prestalo boliet asi po mesiaci. Nasledky len prijemne - neriesime antikoncepciu, uzivame si ked chceme a prijemne je, ze "vysledneho produktu" uz nie je tak vela 😉. Zmeny na libide alebo vykone nema ziadne. Urcite odporucam.

bosoriak
3. máj 2017

kludne sa pytajte dievky, odpoviem, nehanbim sa 🙂

simculllka
autor
3. máj 2017

@veronikaszabova my sme práveže s mužom študovali o ženskej sterilizácii a náhodne sme objavili info aj o tej mužskej a muž hneď, že to radšej on pôjde na podviazanie semenníkov, ako ja na vaječníky, pretože tam boli neporovnateľné horšie skúsenosti, ako pri tej mužskej..už len samotný zákrok je rozdielny , kde žena musí byť v plnej narkóze a u muža by sa mal jednať o 15-minútový zákrok pri lokálnej anestéze..

simculllka
autor
3. máj 2017

@bosoriak
ahoj, ďakujem že si sa ozvala. Prosím ťa a kde si to dával robiť? Myslím, išli ste špeciálne k nejakému urológovi, alebo si to dl proste urobiť niekde vo vašom meste a neriešil to, u koho to bude? My sme z PB, ale neviem, no títo naši urológovia..radšej by som šla na nejakú kliniku, kde mu aj všetko vysvetlia, lebo raz keď musel ísť manžel k jednému nášmu urológovi, tak hovoril, že tam skôr úradovala sestra ako lekár..chcem sa spýtať, že koľko to trvalo a po akom čase bol schopný "akcie "😀 celkovo ma zaujímalo hlavne to, či sa niečo zmenilo alebo to bolo aj po zákroku rovnaké. Ja som inak čítala aj to, že muž by mal byť hneď po výkone schopný normálne fungovať. Ty píšeš, že po týždni šiel do práce, to bol normálne na PN? ďakujem moc 🙂

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka Ano, presne preto sme sa rozhodli aj my pre muzsku sterilizaciu. Muzom staci prerusit semenovody a nic ine sa nemeni. Zene sa musi robit normalna operacia v celkovej anesteze, plus ma rizika predcasneho prechodu a podobne.

Ono treba si pozriet aj tie rizika muzskej vazektomie, ale to percento je mizive. Treba si nastudovat, ako to prebieha a co to vlastne je a potom z toho opadne ten "desivy" faktor. Mne to bolo vzdy smiesne, ako sa muzovi kamarati na neho pozerali, ze ci je normalny, nechat si TAM nieco rezat. No haha, my zeny mozme trikrat rodit a nechat sa zasivat, byt tehotne a znasat to vsetko a chlapi nemaju mat odvahu na jeden polhodinovy zakrok a tyzden bolesti. Moj muz teda skoro tyzden lezal, aj som si z neho utahovala, ze ja som po porode tri hodiny uz musela kmitat okolo novorodenata 😀

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka No my zijeme v zahranici, ale robi sa to vsade rovnako. Bol tyzden na home-office, ale to bolo skor psychickeho povodu si myslim. Prve dva dni lezal s ladom na rozkroku. Ale fungoval normalne, co sa samoobsluhy tyka - normalne sedel pri jedle, chodil na toaletu, obliekal sa a pod. Len to bolelo pri pohybe. Po tyzdni isiel normalne do prace. Muz vravel, ze sa mu trochu tazsie sedi (robi v kancelarii, ine to bude u ludi, ktori pracuju fyzicky). Vacsina muzov, co hovoril lekar, si to da spravit vo stvrtok a v pondelok uz su normalne v praci.

Klamat ti nebudem, akcieschopny bol po dvoch tyzdnoch, ale bolo to prilis skoro a cele si to podrazdil, tak sme pockali este mesiac. Ak by sme hned pockali mesiac, tak by to bolo v pohode.

Odporucam, aby isiel tam, kde sa bude citit lepsie. Je to naozaj zakrok, kde tristvrtku robi psychika. Moj muz bol najprv u jedneho lekara (tu to robia v ramci vseobecneho lekara ako ambulantny zakrok), ale tam mu nevedel nahmatat tie semenovody, pretoze muz bol podvedome "stiahnuty" alebo ako to nazvat. Tak ho poslali na urologicku kliniku, kde presne vedeli, co maju robit, aj oblbovak dostal na uvolnenie a tam to uz islo. Este aj dostal na pamiatku tie kusky semenovodov v chloroforme 😀

Asi po 6 tyzdnoch isiel na ten test spermii, vyslo ze nema ziadne, tak sme opakovany test ani neriesili. Mame 3 deti a ak by sa po vazektomii pritrafilo stvrte (sanca naozaj miziva), tak by ma sice slahlo, ale nejaka tragedia by sa nediala.

simculllka
autor
3. máj 2017

@bosoriak to fakt až takto? No a prosím ťa, bezprostredne po operácii sa ako cítil? Aj ti nejako opisoval ten zákrok, ako to prebieha? Akože môj je celkom statočný, ale on sa akože bojí aj odberu krvi, hej, takže ja si neviem predstaviť, ako bude zvládať už len to samotné umrtvovanie...no uvidíme, zatiaľ to neriešime úplne, ale po pôrode to začneme riešiť, toto nám príde ako tá najlepšia varianta antikoncepcie.

simculllka
autor
3. máj 2017

@bosoriak Super, ďakujem za odpoveď 🙂 no veď aj my by sme vychovali, ale už toto tretie nebolo plánované, a to nám fakt stačí málo, aby som otehotnela, ja keby sa nechránim, tak mám asi aj 10 detí 😀DDDD Inak, ak na to teda pôjde, tak mám pocit, že pôjdem s ním a asi ho budem držať za ruku alebo čo 😀DDDD aby to zvládol, veď aj on bol pri pôrodoch a robil mi psychickú podporu 🙂

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka No len preto ti to pisem, lebo aj ja som mala naivne predstavy, ako to hned po dvoch dnoch bude OK. Presne aj moj muz je taky, ze on bezne odpadava aj pri odbere krvi a je velmi velmi velmi citlivy na bolest. Asi preto to tak dlho trvalo to zotavovanie. Inak naozaj vsade pisu aj skusenosti uvadzaju, ze po troch dnoch uz je to OK. To len ten moj je asi taka citlivka 🙂

Ale naozaj nam to stalo za to. Inak to odporucam robit tesne po porode, lebo aj tak sestonedelie a podobne, nech si to odkrutite. My sme cakali neviem na co, robil si to ked mala najmladsia 8 mesiacov a teda s kondomom to bolo hodne na prd. Lebo 6 tyzdnov po este treba pouzivat doplnkovu ochranu. Treba tych 20 ejakulacii tusim, kym sa robi ten test.

Podla mna je to najlepsia antikoncepcia. Teraz uz ani nevieme, ze si nieco daval robit. A je to bez stresu, ja uz tiez dalsie dieta jednoducho nezvladnem 🙂

Tak drzim palce.

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka Moj sa rehlil, ze ten urolog robil take opatrenia, sestricky len pri hlave, prehanal ich ako otrokyne a zaroven ukludnoval muza. Ja som presvedcena, ze urologovia maju skusenosti, ako ich ukludnit, ved oni chapu, ze muzi sa prirodzene boja.

Inak naozaj najlepsie je, nech si o tom precita co najviac. Cim viac informacii a faktov ma, tym menej sa bude bat. Presne opacne ako s porodom 😀

simculllka
autor
3. máj 2017

baby, našla som toto video :

https://www.youtube.com/watch?v=N47-UHQoWgE
simculllka
autor
3. máj 2017

@bosoriak ďakujem ti veľmi pekne, že si všetko vysvetlila, objasnila 🙂 Ja to tomu môjmu ukážem, keď príde z práce, a myslím, že to poriešime aj tesne po pôrode, ako píšeš. Super, som rada, mám z toho hneď lepší pocit, hoci predtým som bola tiež o tom presvedčená. už len aby aj manžel bol tomu stále naklonený 🙂

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka nie je zaco, ono je to furt take tabu medzi mnohymi muzmi. A pritom to ma take prijemne nasledky! 🙂
Vela zdaru!

dazdovka
3. máj 2017

@simculllka napis mi koncom juna 😀 moj mal ist v aprili a na druhy den po zakroku mal bezat maraton, ale nesiel, lebo sme mali hnisavu anginu, ledva sme zili, tak sa to posunulo
inac sanca, ze po vazektomii sa este nieco pritrafi je velmi velmi mala, nam doktor vysvetloval, ze ked su nejak rozkonarene tie semenovody, ta je mozne, ze zostane niektory opovsimnuty, ale inac je to velmi spolahliva antikoncepcia 🙂

bosoriak
3. máj 2017

@simculllka Jo a este si sa pytala na ten samotny zakrok:
Prisiel tam, dostal tabletku na uvolnenie. Potom ho vzali do ambulancie, na kozu ako u gynekologa. Tam ho vydezinfikovali, dali taky sprej na znecitlivenie, dali lokalnu anestezu. Chvilu pockali, potom lekar nahmatal semenovody, spravil maly rez, vytiahol ten kusok a odcvakol. oba konce dostali taku malu svorku (ta tam ostava, citit ju, ked to miesto velmi stlaci, ale nevadi mu to to vobec). Potom to zasil, potom ho odviedli do cakarne, aby si dve hodky oddychol. On tam odpadol (vravim, ze neznasa bolest) 😀, tak mu dali infuzku, pospal si a potom poobede normalne prisoferoval domov. Ak to zvladol ten moj, zvladne to kazdy 😀

simculllka
autor
3. máj 2017

@bosoriak

@dazdovka Ďakujem vám baby za všetky infošky 🙂 určite sa ozvem

bosoriak
3. máj 2017

@dazdovka No neviem, ci by sa mu dobre bezalo s ladom v rozkroku 😀 Ale vazne - odporuca sa 3 dni po zakroku nerobit nejake namahave veci, nedvihat tazke veci a podobne. Viem, ze na maratone sa nic nedviha, ale v juni odporucam naplanovat si nieco menej narocne 🙂

juliana30
3. máj 2017

Môj muž má vazektomiu,prišiel s tým nápadom sám,nakoľko máme 2 deti a viac nechceme a je to úplne super.Nemusim tlačiť do seba antikoncepciu.Bol to párminutovy zákrok,v piatok mu to spravili,v pondelok išiel do práce ,ešte asi 4-5 týždňov cítil ani nie bolesť,ale akoby ťahanie (tak to opisoval),nič sa nezmenilo ani na jeho tele ani na charaktere a práveže si teraz viac užívame 😃.Je to super,podľa mňa,spokojní sme obaja 😉
@simculllka

dazdovka
3. máj 2017

@bosoriak a mam este otazku k veci, nechali ste niekde v mrazaku nejaky material, keby naaahodou bolo treba nieco niekedy dobuducna?

bohuzial ma tak natrieskany pracovny tyzden, ze jedina moznost by bol den pred maratonom, ako on si bol toho vedomy, minimalne by sa tam siel prejst a povzbudit kamarata 🙂 kamarat vravel, ze ziadne velke bolesti, len takmer tyzden po zakroku chodil "nasiroko" Moj muz sa obava len toho, ze bude musiet ist dvakrat po zakroku dat vzorku, on na to proste nema cas...

bosoriak
3. máj 2017

@dazdovka nie, nic sme nenechali, mame 3 deti, ak by sme nedajboze niekedy v buducnosti chceli dalsie, tak sa daju odobrat spermie rovno zo semennikov. Ony sa tvoria aj nadalej, akurat sa nevylucuju a vstrebavaju sa naspat do tela.

Inak aspon tu je to tak, ze labak je otvoreny aj v sobotu doobeda a staci priniest cerstvu vzorku, nemusi to riesit priamo v laboratoriu. Ved to nie je test, ci su spermie pohyblive, to je len test, ci su spermie, jedno ci mrtve ci zive.

simculllka
autor
3. máj 2017

Inak , prepáčte teraz za výlev, ale musím to tu dať. Ja sa stále stretávam len so samými negatívnymi reakciami okolia, akože prečo mu to chceme urobiť, ľudia sa na mňa dívajú ako na nejakú harpi, čo núti svojho muža do niečoho takého, pritom ide o rozhodnutie nás oboch. Nechápem tie argumenty, že čo keď sa rozvedieme a nájde si inú a bude s ňou chcieť mať deti...môj muž povedal, že keby sa vyslovene už aj stala taká situácia, tak má tri deti, o ktoré sa chce starať a nevie si predstaviť, že by mal mať ďalšie dieťa. Ja len že nerozumiem tomu, prečo to niektorí ľudia(a že ich nie je málo) tak zatracuje a hlavne to berie tak, ako keby sme robili neviem čo. Inde je to úplne bežné, na ženskú sterilizáciu sa každý pozerá normálne, nikto to nerieši a keď ide o muža, tak je s tým veľký problém...Prepáčte, musela som🙂

kajsi3
3. máj 2017

@simculllka Dobrá téma....aj mňa by to zaujímalo.....už sme doma nad tým tiež rozmýšľali....

kafedame
3. máj 2017

A platí sa za to,ženy?

simculllka
autor
3. máj 2017

@kafedame no, ja som čítala, že áno, ale záleží od toho asi, že kde...lebo jeden pán , čo som našla na nete písal sumu okolo 130 eur, inde som čítala aj vyššie sumy..

6mia6
3. máj 2017

@simculllka nevsimaj si ich. Slepa zavist. Kto chce nech tlaci tabletky, da sa podviazat, da si teliesko. Ja by som to dala ako beznu moznost. Nechapem preco sa tu o tom mlci a vykresluje ako nenormálne.

simculllka
autor
3. máj 2017

@6mia6 nj, asi máš pravdu. Ja len nechápem, že to viac zatracujú ženy, ako muži..aspoň, čo ja poznám..

6mia6
3. máj 2017

@simculllka no lebo aj ked sa to nezda este stale sme v dobe ze o tieto veci sa stara zena a niektore ani nepripustaju ze by to mohlo byt inak. Moj nema nic proti a tiez planuje zakrok. Lenze fyzicky pracuje tak to musime nejak vymysliet.