Podviazanie vaječníkov počas sekcie - skúsenosti

erikababula
3. jún 2017

Ahoj mamičky chcela by som vediet ci mate niektora skusenosti s nadviazanim vajecnikov pocas sekcie...Kolko sa caka na schvalenie a ci po schvaleni je mozne hned zakrok vykonat.Samozrejme navrhol mi to lekar zo zdravotnych dovodov ze premna bude lepsie ked uz nebudem mat deti.Dakujem za odpovede☺

jana2679
3. jún 2017

Ahoj ja mám. Pri 3 tehu mi to navrhol primár v nemocnici lebo som mala medzitým 4 potratya mám aj problémy s krvou takže nemôžem brať antikoncepciu.treba len dopredu v nemocnici kde sa rodi spisat žiadosť asi 8týždňov dopredu -nepamätám presne, ale ja som sa rozhodla v deň pôrodu a spisali sme to zo spätným dátumom.to sa nesmie podľa zákona no dalo sa po dohode s dr.Na schválenie sa nečaká to sa vlastne len spise dopredu podľa zákona.

erikababula
autor
3. jún 2017

@jana2679 Ja som to vypisovala 15.5.2017 a ze na schvalenie sa caka aspon 28dni mi povedala doktorka tak som sa preto chcela informovat tu ci stym ma niekto osobne skusenost ja som teraz 36tt a cakame len na tie papiere kedy dojdu aby mi mohli spravit cisarsky a hned aj ten zakrok.mozem vediet kde si rodila?lebo ja som v Ba na Antolskej.

erikababula
autor
3. jún 2017

A vraj to bude bezplatne lebo ze premna tehotenstvo je velke riziko ale mam doma 7rocnu dceru a 2.5rocneho syna takze uz idem na 3tiu sekciu.

72martina
3. jún 2017

@jana2679 poprosim ta...sekciu ti robili v celkovej anesteze...ci v spinalke....ked ti robili aj podviazanie...mna caka 4 sekcia...😔

erikababula
autor
3. jún 2017

@72martina Ja budem v celkovej anasteze este len pojdem na sekciu len neviem kedy lebo jeden lekar povie tak druhy tak.Na nete som citala ze sterilizaciu uz neschvaluje komisia ale lekar ktory sterilizaciu bude vykonavat ale to je clanok z roku 2009 tak neviem ci je to este platne.

jana2679
3. jún 2017

@erikababula ja som vo Zvolene

jana2679
3. jún 2017

@72martina mali mi robiť v spinalnej ale nepodarilo sa tak v celkovej.

erikababula
autor
3. jún 2017

Jaj no dufam ze to tu inac nebude a 12teho uz pojdem konecne na tu sekciu lebo nemam sajnu kto to schvaluje tu ziadost ci lekar alebo komisia

jana2679
3. jún 2017

@72martina nebuď smutná,podviazanie nič nie je a 4 sekciu už dáš ľavou zadnou - je to boľačka ale ten maly voňavý batôžtekza to stojí😀

jana2679
3. jún 2017

@erikababula žiadna komisia,musí sa to len so správnym datumom dopredu spisat a doktor keď odporučí je to zadarmo.Až po úkone to ide do poisťovne

erikababula
autor
3. jún 2017

No super potesila si ma lezim tu 3tyzdne a este mi nikto nic nepovedal len ze cakame

pininka
3. jún 2017

Ja som to absolvovala pred 6 tyzdnami. Ziadost som posielala dva mesiace pred porodom, nikto sa mi neozyval, tak som sa bola sama potom opytat,ked som isla na kontrolu a oni ze nic neposielaju,ze ziadot je schvalena a mam ju uz na porodnej sale. Takze asi tak. Mala som svojho doktora,takze pripraveni sme boli.

pininka
3. jún 2017

@jana2679 zadarmo to uz zial nieje,zmenil sa zakon. Ja som mala od dvoch doktorov papier a nepomohlo to. Zadarmo je to iba v pripade ohrozenia zivota dietata alebo matky.

erikababula
autor
3. jún 2017

Mne doktorka povedala ze je to bez poplatku lebo ma samotny porod ohrozuje na zivote a ze sa to spravi pocas sekcie takze neplatim nic lebo som sa pytala ci budem platit a doktorka ze nie a ze to inac stoji 700e

mufka1
3. jún 2017

@erikababula Dobry den ja som po 3 tehu teda aj po sekcii mi spravili sterilku neplatila som nic😀a to bolo pred 12 mes.p apiere museli byt podane 30 dni pred sekciou ja som to tak nemala a primar to schvalil takze problem som nemala ziaden.Nebola som ani v ohrozeni zivota ani ja ani mimi

majka01_74
3. jún 2017

@erikababula mesiac musi byt ziadost, aby si mala cas zvazit rozhodnutie a neplati sa 🙂

erikababula
autor
3. jún 2017

@majka01_74 Super od 15teho to mam podane tak uz len cakam ako sa to vyvinie☺

pininka
3. jún 2017

Tak to asi zavisi od nemocnice, u nas sa to neda a stoji to 100 eur. Zakon vsak hovori jasne,ze musi byt ohroxeny zivot

montinka
3. jún 2017

Ja mam tri sekcie,a pri tretej mi aj podviazali vajecniky.Tiez som musela 8 tyzdnov pred porodom podat ziadost,ale ja som mojho gynekologa nahanala uz na zaciatku siesteho mesiaca,lebo stredny syn bol skor a preto mi to neurobili uz pri nom.Nemala som schvalenu ziadost.A mala som len spinal a neplatila som nic.

kvetinka317
3. jún 2017

Ahoj,ja som dávala žiadosť mesiac pred sekciou..a platí sa ,aj ked ti to odporučil lekár ,nie cela čiastka ,ale polovica ..nejakých 65e..opýtaj sa ...mala som spinal..

erikababula
autor
3. jún 2017

@kvetinka317 oki dakujem opytam sa ako to vlastne je.

erikababula
autor
3. jún 2017

@kvetinka317 ale inac to stoji 700e takze polovica by bola 350e

kvetinka317
3. jún 2017

700e??to je hlúposť ...odkiaľ mas tu cenu..??150estoji keď si žiadaš sama ..a na žiadosť lekára po tretej sekcií sa platí polovica..absolvovala som to pred rokom ..

jana2679
3. jún 2017

Ja som nič neplatila, ktovie potom či to nie je podľa poisťovne?

erikababula
autor
4. jún 2017

@kvetinka317 Doktorka mi to povedala tak neviem na nete som nasla zas ze stoji to 500e

kibuk
4. jún 2017

Ja som mala sekciu v 2010 po treťom a zo zdravotných dôvodov hned aj sterilizaciu a platila som tiez tuším okolo 50-60€...

erikababula
autor
4. jún 2017

@kibuk uvidim teda co povedia lebo nikto nepovedal ze budem platit volaco

mravvcek
4. jún 2017

Baby a je to 100% istota,ze uz potom neotehotniem?

pininka
4. jún 2017

@mravvcek mne doktor povedal,ze on to nepodviazuje, ale cele prepali,lebo ze zazil, ze zena po tom otehotnela, staci uplne miniaturna dierka ak ostane. Urcite sa treba informovat ako to dany doktor robi.

erikababula
autor
4. jún 2017

@mravvcek Mne povedala doktorka ze je tam 0.001%ze otehotniem aj potom ale ze nevie o tom ci na Slovensku sa to stalo take ale v zahranici bol taky pripad.