Problémy popri hormonálnej antikoncepcii Belara

marry97
2. apr 2016

Baby mám taký problém, už vyše pol roka beriem HAK Belara, všetko je v poriadku cyklus bol pravidelný, ale od začiatku toho roka mi je stále zle, odpadávam a podobne. Riešilo sa to od nemocnice cez domáce liečenie, ale všetko je vraj v norme. Hlavný problém čo ma tiaži je, že pred 3 mesiacmi mi meškal menzes, lekárka povedala, že je to okej, že to sa stáva, tak som to neriešila. Min.mesiac som mala len veľmi slabé krvácanie a tento mesiac absolútne nič, ani náznak..ísť znova k lekárke, či počkať na budúci mesiac či to príde, či nie? Nie je len oslabeným organizmom a podobne...poradte prosím.

janinah
3. apr 2016

Odpadávaš a hak berieš ďalej? zdravý rozum napovie,že vysadiť,nechať organizmus sa spamätať a ak ťažkosti budú pretrvávať,tak to začať poriadne vyšetrovať,od internistu cez endokrinologa po kardiologa + čo bude potrebné.Človek neodpadáva len tak,treba hľadať príčinu,je možné,že je to hak.

marry97
autor
3. apr 2016

@janinah áno presne na to som sa pýtala mojej obvodnej lekárky, podľa nej vysadenie nie je potrebné. Ja už som fakt zúfala, už neviem na koho sa obrátiť. Podľa nej je na vine chudokrvnosť, ale to je somarina lebo od malička som chudokrvna a nikdy som nemala takéto stavy a problémy (momentálne už pol roka mám zlepšené výsledky, čo je pre mňa úspech). Skúsim sa ešte poradiť so žen.lekárkou.

janinah
3. apr 2016

@marry97 vieš,ona nie je v tvojej koži...ja nie som lekár, "len" sestra a vysadenie hormonov by bolo prvé čo by som urobila....aj anémia má svoju príčinu,je ich niekoľko druhov tých anémií a to sa dá riešiť,nechápem prečo tvoja lekárka nechala zájsť anémiu do stavu,kedy odpadávaš 😠 a ženská lekárka? tiež si môže povedať,že hak nie je príčinou /však nech biznís beží ďalej/,pričom hak nie je "liek" ,ktorý je životne dôležitý,máš iné formy ochrany...rozmýšľaj,dievča,bo si dogabeš mladý organizmus

ada0021
6. apr 2016

Keď som brala Belaru tak sa mi podarilo otehotnieť....ááále nemôžem sa ani hnevať, napriek počiatočnému šoku pri zistení, že som tehotná napriek antikoncepcii, nám to naše malé šidielko vnieslo do života toľko radosti a svojou prítomnosťou nás rodičov i súrodencov nesmierne obohacuje...

ada0021
6. apr 2016

@janinah Presne máš pravdu, všetko v zdravotníctve je o biznise a počnúc liekami predpisovanými pacientom.....

marry97
autor
6. apr 2016

@ada0021 popri belare ste otehotnela?

ada0021
6. apr 2016

@marry97 áno, prišla som na to v 6 týždni...a dosť ma to šokovalo, mala som už dve detičky veruže, sme nerátali s tretím....ale už by som nemenila 🙂 hoci mi na začiatku doktorka odporúčala na potrat, kvôli možnému postihu dieťatka, kvôli počatiu popri antikoncepcii, tak som sa zaťala s tým, že keď už si tak drobček vydobil život popri tabletkám, tak ja ho neohrozím....Urobila som tú najlepšiu vec v živote! Malý je nesmierne zlatučký a narodil sa úplne zdravý! Je pre nás odmenou za ten strach, čo som potajomky prežívala do konca tehotenstva. 🙂

marry97
autor
6. apr 2016

@ada0021 drzim prsty s malymi. Mozno blba otazka, ale myslite, ze je sanca aby som otehotnela? Zajtra ma caka vysetrenie, momentalne som na pozorovani v nemocnici.

ada0021
6. apr 2016

Inokedy by som ti povedala, že nie...ale po svojej vlastnej skúsenosti ti poviem, že možnosť tu je. Doktorka to zvaľovala na mňa, že som zabudla užiť Belaru, ale na to som ja príliš zodpovedná, mojou chybou to iste nebolo. Tak potom mám vraj žalovať výrobcu, ale na to som sa jej vykašľala. Podstatný bol fakt, že som tehotná a to trebalo riešiť a nie somariny a žaloby. Tak neviem v akej si situácii ty, každopádne držím palce, nech to dopadne tak ako si praješ. 🙂

marry97
autor
6. apr 2016

Ďakujem krasne ☺
@ada0021

anezur1985
26. apr 2019

Ahojte ma dano stel má boli lava

liv1
26. apr 2019

Tak po poriadku. Pred cca 20 rokmi mi jedna vraj najlepsia antika uplne zastavila menzes. Bola som u dr a vraj mi zuzila tam nieco. Nieco robili, potom som to prestala brat a ok.
Po druhe. Nikto nikdy by ma viac nedonutil brat hormonalnu antikoncepciu kvoli nespocetnmu mnozstvu neziaducich ucinkov, zdravotnych a velmi vaznych. Je nim aj mozgova mrtvica, v kombinacii s fajcenim este s ovela horsou prognozou. Nechcen ta nejako strasit, skor hocikoho kto si to precita, odradit od tohto svinstva. Brat hormony nemoze byt pre telo prospesne. Len vo vynimocnych prikladoch pri zdravotnych problemoch ktore to vyzaduju