Skúsenosti s antikoncepciou Chloe

abielien
8. mar 2013

Ahojte, ma niektora z vas skusesonosi s HAK Chloe? Beriem ju uz druhy mesiac a odkedy ju beriem objavuje sa u mna biely vytok alebo mykoza a cukor prijmam v malych mnozstvach (nie som moc na sladke), takze som s tymto nemala zatial ziadny problem ... A samozrejme rapidne som pribrala 😲 a citim sa celkovo inak. dakujem

kika1111
8. mar 2013

@abielien ja som ju brala 6 mesiacov, upravila sa mi z nej pleť, nepriberala som, dokonca sa mi dalo aj chudnúť po pôrode, nemala som žiadne vedľajšie účinky... ale vysadila som ju pred 3 mesiacmi a vtedy mi len začali problémy...akné, mastné vlasy stále, lámavé nechty, nervózna, lenivá som ostala..cyklus rozhádzaný... celkovo som sa necítila dobre ani psychicky, ani fyzicky...

annika
8. mar 2013

Dcéra ro berie 2 mesiace kvôli pleti. Mala strasne problematickú plet. Jazvy, vyràzky, flaky a vsetko moznê. A teraz mà kràsnu plet, este sem tam bobulka, ale oçividne jej pomàha! Tiez sa bojìm, ço bude po vysadení...výtok nemà, zatial...

fergie125199
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ribelina
9. mar 2013

@abielien Ahoj, ja som mala po vysadení chloe takéto problémy dlhý čas. Môj doktor povedal že tomu nerozumie lebo práve hormóny ktoré obsahuje Chloe podporujú mykózu takže to budeš mať pravdepodobne z toho. Niektorá HAK naopak mykózu potláča.

jaanik
16. mar 2013

ja nemam s nou dobru skusenost, bolo mi z nej strasne zle, hlavne od zaludku, citila som sa celkovo velmi zle a v tom obdobi som odpadla a stratila na chvilu vedomie, pricina sa nenasla, ale jeden lekar sa vyjadril, ze moze to mat suvis s antikoncepciou, ked som sa na to pytala gynekologa, iba mi povedal, nech si pridem na dalsi den po recept na inu antikoncepciu, viac sa k tomu nevyjadril... uz som k nemu viac nesla a uz som ji viac nebrala...
btw mykozy nie su len so sladkosti a cukru ako takeho, ale odporuca sa vyhybat aj bielej muke... samozrejme ovocie obsahuje vela cukru a dalsie potraviny maju v sebe cukor tiez...a skus vylucit aj jedla obsahujuce plesne-napr. syry...

akika
5. sep 2013

Mám zvyšné 2 platíčka antikoncepcie Chloe - nemá niekto záujem?

elissei
23. sep 2013

@akika
@akika kočka mas ich este? mala by som zaujem 🙂

akika
23. sep 2013

@elissei áno, píšem IP

zuzinka1989
23. sep 2013

toto su dost "agresivne" tabletky..vlastne chloe, minerva, vreya su generika diane 35, skus si pohladat na nete nejake info, urcite najdes tam dost, napr. http://www.mediportal.sk/diane-35-chloe-minerva...
no ja osobne by som to nebrala 🙂 existuje vela druhov nizkohormonalnych HAK 🙂

natalia_1
23. sep 2013

Ahojte kočky, moje skúsenosť s CHLOE tež nie je najlepšia... Moja gyn. mi až po vyše dvoch rokoch povedala že to jevysokohormonálna antikoncepcia na krátkodobé užívanie max. polroka / na upravenie cyklu, pleti, hmotnosti /, Po tých 2rokoch som ju samozrejme zmenila ... ale po takmer celú dobu som mala neskutočné bolesti, krvacanie mimo cyklu, celkovú slabost... moja gyn. tvrdila že to je OK , že sa to občas stáva a liečila ma ibalginmi a mastami na uvolnenie svalstva.... na naliehanie priatela som sa dala vysetrit na vlastne požiadanie a naklady u ineho odbornika,podla jeho úsudku a omnoho podrobnejším vyšetreniam, na ktoré ma moja lekárka odmietla poslat ma okamžite hospitalizovali a na ďalší deň operovali.... lekari mi potom povedali vraj to bolo sposobene HAK / nebudem tu popisovat svoje zdravotné problémy, ale asi je každej jasné že žiadna operácia ne je len tak / ... lekári mi poradili uplne vysadit antikoncepciu, čo som aj urobila...možno to bol iba ojedinelý prípad, ale davajte si pozor pri každej HAK

hviezdicka111
24. sep 2013

@natalia_1 no ja som brala minervu...tiez ma ju doktorka nechala brat dlhsie....po vysadeni neskutocne problemy s tlakom, bolestami, ms chodila ako chcela, este aj zmeny nalad atd.... mozes mi prosim ta napisat do ip viac? teda co ti bolo, co si mala za problemy? celkom ma to zaujima, lebo som vzdy mala pocit, ze take velke problemy som mala iba ja...dakujem ti 🙂

natalia_1
24. sep 2013

@hviezdicka111 Ok, jasné, ja som si tiež vždy myslela že to sa deje iba mne a je to ok, ešte ked ma o tom aj lekarka uistovala.Preto si davam pozor aj pri uživani inych liekov, vždy čítam letáčiky a pýtam sa lekárov na každé pichnutie. je to možno blbost, ale nenechám si predsa zničit svoje zdravie...

olliviaa
27. sep 2013

kocky , ktore beriete HAK Chloe, mam na vas dotaz, dnes mi moja gynekologicka povedala, ze sa nedavno zmenila nejaka vyhlaska o liekoch a ze tato Chloe je zaradena nie ku HAk ale k liecivam urcenym na problem s pletou, nadmernym ochlpenim u zien a tak a ze ma to k plusu antikoncepcny ucinok, brat sa ma tak pol roka az rok...ja ju uzivam uz 5 rokov bez pauzy a to som nikdy nemala problem s ochlpenim,ani pletou a dost sa obavam zmeny HAk, nakolko tato mi vyhovovala, poculi ste o tom? 😒