Sterilizácia a sekcia spolu

12. jan 2024

Ahojte, čakám svoje tretie dieťatko. Mám pomaly 12.r dcéru a teraz sa nám po roku podarilo bábätko. Druhé tehotenstvo sa skončilo zamlcanym potratom. Pri pôrode som sa rozhodla aj pre sterilizáciu,nakoľko mám už teraz problém a lekárka mi oznámila, že mi tkanivo na jazve veľmi slabo drží a hrozi tu riziko roztrhnutia a predčasného pôrodu. Zaujimalo by ma či sa tieto dva zákroky naraz robia pri spinalnej alebo celkovej anestézie??? Vopred ďakujem za Vaše postrehy 😉🍀

janinah
12. jan 2024

Pri oboch.

vyrovnanaosoba
12. jan 2024

Mne odporúčal tiež ale nakoniec tesne pred zákrokom som to odmietla. Robí sa to aj počas spinalnej sekcii, a platí sa kde ako, mne hovorili 80e

lenkaaninka
13. jan 2024

Robili pri spinalnej SC a tuším do 30 e som platila ale treba to dopredu dohodnúť s gyn

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. jan 2024

@lenkaaninka samozrejme,že s dr.som dohodnutá mám dokonca vypísané výmenné lístky keďže budem musieť kvôli tým komplikáciám s jazvou a riziku predčasného pôrodu nastúpiť do nemocnice! Ceny čo píšete sú dosť smiešne, mne bolo povedané,že sa platí 250.eur. Uvidím keď nastúpim na všetko sa spýtam,skôr ma zaujímal ten priebeh oboch zákrokov naraz

lenkaaninka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelikdianka
13. jan 2024

Ja som to podstúpila pri spinalnej sekcii pri dvojičkách.Doma sme už mali dve deti a viackrát som aj potratila.Dalšie deti už sme neplanovali.pri Mala 38 r.Ja som som platila 120 eur.Bolo to v septembri 2022.

autor
13. jan 2024

@anjelikdianka ja budem mať 35.r. toto je moje druhé dieťa a tretie tehotenstvo,raz som mala zamlcany potrat.Antikoncepciu vôbec už nechcem,hocijaká mi nesadla dokonca po prvom tehotenstve som si dala vnutromaternicove teliesko kt.mi prešlo do dutiny brušnej. Čiže premna je toto najlepšia možnosť kt.existuje😉 neviem o tom,že by potom boli nejaké komplikácie a deti už určite nechceme a neplánujeme,stačí nám čo máme

autor
13. jan 2024

@lenkaaninka bola by som rada,keby stačí spinalna anesteza nakoľko by som rada,hneď videla bábätko💝

lenkaaninka
13. jan 2024

Áno ja som mala spinal napriek strachu ...ale kôli babu to je lepšie a bolo to 2,5 r dozadu

zdenkak87
13. jan 2024

Mne to robili v oktobri pri druhej sekcii v spinalnej anesteze. Mala som odporucanie od gyn, zo zdravotnych dovodov, neplatila som nic.

mirka17
13. jan 2024

Neplatila som nič. Tretia sekcia. Mesiac pred sekciou som si podala žiadosť zo zdravotných dovodov, gynekolog to vyplnil, napisal dovody. Odniesla som to do nemocnice kde som mala rodit a schvalili to. Bolo to v roku 2021 na kramároch.

anjelikdianka
13. jan 2024

Vedlajšie učinky som žiadné nespozorovala.Po šestonedeli mi aj ms nabehla a odvtedy ho mám presne ako hodinky. A najlepšie je že už nemusíme dávať pozor.A deti máme dosť🙂Chceli sme tretie a dostali sme aj bónus😁

autor
13. jan 2024

@zdenkak87 viem že keď je odporúčanie od dr.nic sa neplatí no mne sa už ani dalsie tehotenstvo nebude odporúčať a po mojich problémoch s antikoncepciou je sterilizácia najlepšie riešenie.

andigab
13. jan 2024

Tiež som nič neplatila

autor
13. jan 2024

@andigab pokial je papier od dr.jasne, že sa nič neplatí lebo je to zákrok vykonávaný na odporúčanie lekára. To ja, ale nemam mám dva výmenné lístky kde je napísané že chcem sterilizáciu na vlastnú žiadosť