Účinnosť Escapelle po 3 - 4 hodinách

wilkielott
8. apr 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať takú drobnosť, neodsúďte ma len preto, že mám ešte len 17. Len mám taký malý problém.... A to, že s priateľom sme spolu spali a praskol nám kondóm, ale vraj sa do mňa neurobil............. tak do 3-4 hodín som užila tabletku Escapelle, nie sú žiadne vedľajšie príznaky ale aj tak sa veľmi bojíme, že čo ak nezabrala :( Máte niekto skúsenosť s iným spôsobom potratu ? sú nejaké tabletky alebo len potrat operačne ? ☹ ďakujem za odpoveď ☹ nejaké nenávistné príspevky ignorujem, a poprosím vyvarujte sa im. 😖

ivanka12311
8. apr 2015

Ak sa do teba neurobil je malá pravdepodobnosť že by si bola tehotná, čo si nemyslím že si..ta tabletka sa užíva po pohlavnom styku,, najneskôr do 72hodín (čiže do 3dní)... Hlavne nerieš potraty na x spôsobov, a zbytočne nedepkarci! A do budúcna by som sa poistila nejakými antikoncepcnymi tabletkami pre prípad že zas sa prihodí niečo podobné..držím ti palce a do budúcna viac rozumu 🙂

ena1903
8. apr 2015

@wilkielott Podla mna mate na vas vek celkom zodpovedny pristup. To, ze kondom praskol, sa stalo asi 2x aj nam, vzdy som tiez vzala Escapelle a bolo to v pohode. Samozrejme, mozno by to nebol prolem ani bez nej, ale clovek si chce byt isty. Podla mna sa uz nemusis stresovat, iste to bude v poriadku, ale do buducnosti by som riesila HA.
@ivanka12311 A preco viac rozumu? Ved nesexovali bez ochrany a ked sa stala nehoda, okamzite ju riesili. To sa stane aj starsim a nemam pocit, ze by jej chybal rozum.

ivanka12311
8. apr 2015

Myslela som to stými možnosťami potratov, veď sa nemá čoho báť určite tehotná nie je,zbytočne sa stým len zatazuje..

ena1903
8. apr 2015

@ivanka12311 No jedine ze tak. Ale tak niektore baby nemyslia na dosledky vobec, ona az privelmi. Ale to je ta lepsia moznost 🙂

ivanka12311
8. apr 2015

Ena1903- to písanie o možnostiach potratoch mi nedalo, naozaj niektoré dievčatá nemyslia na dôsledky čo keby...Ona sa pritom nemá ani čoho báť keď užila aj tabletku po...zbytočne si robí stresy, a vrásky na čele 🙂 veď aj ja som taká bola v jej veku tak ju chápem.. Ale aj keby neužila tu tabletku,, po" a trafila sa nebodaj aj do svojich plodných dní, sú tam tiež len malé %toho že by hneď otehotnela..to by sa musel stať naozaj zázrak 😕 menom

wilkielott
autor
8. apr 2015

🙂 baby, ďakujem krásne za vašu podporu 🙂 som len príliš vystresovaná 😀

ena1903
8. apr 2015

@wilkielott Neboj, bude to v pohode. A inak mas stastie, ze si tu netrafila na nejake premudrene mrchy, co by ta zvozili pod ciernu zem len preto, ze si mlada. Niektore si radi najdu dovod rypnut si do mladeho dievcata, ze je nezodpovedne, aj ked to tak nie je. Pekny den 🙂

duun
8. apr 2015

@wilkielott Ak mas pravidelny cyklus, mozes si aj odhadnut ovulaciu - byva 10-14 dni pred menzesom. Ak si sa aj trafila do obdobia okolo ovu, tak ta sanca je mala. Pary co sa aktivne snazia maju sancu cca 80% pocat za obdobie jednoho roka. Zena je plodna cca 12 hodin po ovulacii, co je dost male "okno" pravdepodobnosti. Ak si nemala okolo ovu, tak je sanca este nizsia.

Tehu testy neries, zbytocne vyhodene prachy, preukazne by boli az tak tyzden po chybajucej menstruacii, aj to nie vzdy.

🙂 Klud. Drzim Vam palce vo vztahu a kiez je takych zodpovednych viac.

sibalka21
9. apr 2015

@wilkielott nemusis sa bat tehotna urcite niesi :D

wilkielott
autor
9. apr 2015

ďakujem za podporu baby 🙂 🙂 🙂 🙂

ffox331
6. jan 2019

Zdravím chcem sa opýtať priateľka mala plodne dni a ušlo nám to do 12 hod si dala tabletku escapelle nič jej s toho nebolo žiadne vedľajšie účinky čo myslite zaberie to ?

emaemese
2. mar 2020

@wilkielott ahoj. Bola si tehotná?

eva119
14. aug 2022

Ahojte dievcata.prosim o radu.stala sa mi nehoda prave ked som mala plodne dni.do 2 h som uzila escapelle.na druhy den migrena.dnes piaty den nic nepocitujem.chcem sa spytat zabera vobec?citala som koec neg recenzii som na prasky.