Začínam s antikoncepciou

kathy151
16. mar 2016

Dobrý deň,potrebovala by som pomôcť. Neviem ako mám začať užívať 21-dňovú antikoncepciu Dienorette. Viem,že sa má užiť prvá tabletka v prvý deň menštruácie. Je dôležité poradie tabletiek? Keď dostanem menštruáciu v stredu,mám si dať tabletku pod dňom streda,užiť všetky tri riadky a potom sa vrátiť na prvý,alebo musím začať od pondelka? Ďakujem za pomoc

nika312
16. mar 2016

@kathy151
Áno,prvú antikoncepčnù tabletku vezmi,v prvy den menštruácia,a presne v ktory den.To znamena napriklad v stredu tak vezmi si tabletku v stredu to je jedno ci horny alebo dolny riadok! Len vzdy aky je den,vtedy vezmi pilulku! 😊

kathy151
autor
18. mar 2016

Dakujem 🙂

myjusiatko
18. mar 2016

@kathy151 Tie dni tam mas preto, aby sa ti to dobre pamatalo, takze vziat si v stredu tabletku s napisom pondelok, by ta len zblblo. 🙂

denisocka
24. mar 2016

dievčata, potrebujem poradit . Napriek tomu,ze som už HAK niekedy brala a dost dlho a rozne druhy od Diane35, Belara , naplaste ... ,mam teraz po 9 rokoch prestavky otazky . Dostala som od gyn. Laverette s tým,že mam začat normálne 1.den mensš.krvacania. Kedže viem,kedy som mala ovulku , krvacanie prišlo na 15.den od ovulky , v utorok na obed, slabe ... tak som vzala prvu tabletku . lenže menzes sa nerozbehol , iba fakt slabe krvacanie , napriek tomu som už dalsiu vzala aj v stredu a klasicky menzes nikde . Teraz neviem,ako pokracovat,nepokracovať ... či som chranena , alebo sa obratit na gyndoša . Posledny mesiac som bola dost chora, brala som kopec liekov , aj ATB , tak neviem,či z toho mi to štrajkuje,ale na USG som už mala dost vysoku sliznicu, cize som očakavala klasicke silne krvacanie

myjusiatko
24. mar 2016

@denisocka normalne pokracuj v uzivani, ale este 7dni sa radsej chran inak. Potom by uz mala normalne fungovat.

denisocka
24. mar 2016

@myjusiatko volala som aj na gynku, vraj mam pokracovat dalej , ze nevadi, nabehne nabuduce už vraj dobre. A že som normálne chranená .. len ja sa bojim,či isto

myjusiatko
24. mar 2016

@denisocka ved ti pisem, ze este sa 7dni chran inak, za to nic nedas. Potom uz budes natuty 🙂

denisocka
24. mar 2016

@myjusiatko ale nevadi,že sa ten menzes nerozbehol,iba spinim ? ja furt mala 7 a viac dni brutal silne , bez HAK

myjusiatko
24. mar 2016

@denisocka no to uz musis riesit s dr, ja len pisem ako je to s ochranou. Ale vela bab pri antikoncepcii menzes nemava vobec, alebo len slabo spini.

denisocka
1. apr 2016

tak dnes je 11 den a ja stale veselo krvacam ... prve 2-3dni to bolo slabe a potom sa to rozbehlo a nejak sa to nechce zastavit včera som bola aj na gynke,ze mam vyckat,telo zvyka ... no super . Dostala som aj lieky na zastavenie krvacania,ale bez efektu

denisocka
9. apr 2016

dievčata neviete niektora, tabletky som zacala brat v utorok a chcela by som 1den posunut,aby som zacinala v pondelok . Dalo by sa poslednu aktivnu tabletku uz nevziat,aby sa mi to posunulo na pondelok ?

janinah
9. apr 2016

@denisocka telo zvyká? na hak sa dá zvyknúť? no možno aj áno,však pomaly ale isto zvykáme na nezdravú stravu,vodu,vzduch,na otrávenú planetu....tak sa k tomu ešte "otravujme" hormonami,hlavne,že farmabiznis fičí....no,povedala by som,že nezvyká,ale že telo sa bráni niečomu,čo preň nie je prirodzené.....

denisocka
9. apr 2016

@janinah janka čau , rada ta vidim aj v tejto teme 🙂 dakujem za nazor , sak ale ja niesom blba