Polycystické vaječníky a mimotelové oplodnenie

gazovicovakika
15. jún 2013

Ahojte baby nedavno mi v jednom centre diagnostikovali polycysticke vajecniky a docent kliniky povedal ze prirodzenou cestou neotehotniem teraz ma caka hormonalna liecba à nasledne ivf ktora to zazila ake su rizika ?? Prosiim

cuculik1
15. jún 2013

@gazovicovakika zalezi aku formu pco mas. Mne to tiez prvy krat pivedali az v centre, hoci ja otehotniem vzdy velmi rychlo aj prirodzene. Niektore zeny s pco normalne ovuluju, niektore bohuzial nie. Rozdiel je v tom, ze ak pojdes do ivf urcite ti daju nizsie davky liekov nakolko zeny s pco reaguju na liecbu dobre, u niektorych moze hrozit hyperstimulacny syndrom, ale to si v car ustrazia. Nepovazuj to za tragediu...ber to z tej dobrej stranky, budes mat hrbu vajicok. Niektorym zenam davaju konske davky liekov a aj tak z nich vydoluju len dva tri vajicka. Takze vsetko zalezi od stupna pco. Ak mas nahodou nadvahu treba schudnut, zmenit zivotospravu. To vsetko s pco pomaha. 😉

zuzlicek44
15. jún 2013

to ti hned povedali ze "neotehotnies" bez toho aby sa skusalo? ak prirodzene do roka neotehotnie zena, vtedy sa zacina situacia resit..dovtedy treba poskusat co sa da...a nie tohned hodit na klinec...ten pristup doktorov je nenornálny.. 😒

gazovicovakika
autor
15. jún 2013

Pokusame sa dva roky .... No ja neviem co si mam o tom mysliet preto som napisala sem ...