Polycystické vaječníky a antikoncepcia

hottie23
22. okt 2023

Ahojte ženy, potrebovala by som poradiť, pred par mesiacmi mi boli zistené polycystické vaječníky so zvýšeným testosteronom.. Ako už vieme menštruácia pri polycystických vaječníkoch je veľmi nepravidelná, v niektorých prípadoch neúplná. A preto moja otázka znie, ísť do antikoncepcie, ktorá obsahuje aj antitestosterón alebo nie? Bojím sa hlavne kvôli priberaniu. No naopak trápi ma, že menštruácia mi momentálne mešká už viac ako mesiac.. Snažím sa ísť viac tou prírodnou cestou, beriem rôzne doplnky ale zatiaľ sa nič nedeje.. Som zúfalá.. Ak máte ešte nejaké rady na prírodnú liečbu budem rada. Ďakujem za všetky odpovede. 🙂

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana0215
22. okt 2023

@hottie23 na pcos je dobrý inozitol. Pokiaľ máš nadváhu, tak aj schudnúť môže pomôcť. Máš aj inzulínovú rezistenciu? Ak áno, treba riešiť aj tú stravu.

Ja som brala pár rokov diphereline a na váhu vplyv nemal. Pribrala som až po jeho vysadení a musela som brať hormóny na podporu otehotnenia.

jexica
23. okt 2023

ja sombrala a antiku a vsetko ok

suzy2508
23. okt 2023

Brala som niekoľko rokov antikoncepciu, aby mi to držalo pcos pod kontrolou a aj cykly. Nikdy som nemala problém s pribratím na váhe počas antiky. Po vysadení dokonca otehotnenie hneď na prvý šup prvý mesiac. Šla by som do nej znova, je to fajn vec.

kavenkaa
23. okt 2023

@jana0215, prosím ťa, ak máš skúsenosť, testy na prípadnú inzulínovú rezistenciu sa riešia u všeobecného lekára s odporúčaním od gynekológa? Ja ešte čakám na výsledky z rozšírenej cytológie, ale rada by som vedela ako ďalej. Vďaka

jana0215
24. okt 2023

@kavenkaa robí ich štandardne diabetológ. Neviem, či už má tú možnosť aj gynekológ.. A úprimne si nepamätám, od koho som mala lístok. Je dosť možné, že som šla bez neho, otec je diabetik, tak mi vybavil u jeho doktorky testy, lebo môj gyn bol neschopný vo viacerých smeroch.. spýtaj sa buď gynekológa, alebo všeobecného na to, oni ťa budú vedieť nasmerovať. 🙂

alison11
26. okt 2023

@kavenkaa Ahoj mne nezisťoval gyn. inzulínovú rezistenciuale odporučil Inofolic je to vit. B8 a B9 je to veľmi dobré aj na PCOS a aj na otehotnenie.Mne práveže Hak zhoršilo PCO.A na cysty na vaječníkoch je dobrý Thiamín je to B1 vit.od neho sa vstrebú alebo prasknú 🙂.A ináč aj testosterón mávam vyšší pár chlpkovokolo bradaviek na brade a pod pupkom.Čiže Inozitol určite pomôže je to lacnejšia verzia Inofolicu.