Kedy ste začali šedivieť?

4. jún 2023

Ahojte baby. Kedy, v akom veku vám začali šedivieť vlasy? A ako? Od korienkov všetky naraz, alebo najskôr iba niekoľko vlasov? Pýtam sa len tak, zo zvedavosti a rozmýšľam kedy to čaká mňa 🙈👵🏼😂

lindous
4. jún 2023

Príliš skoro 😢 tak pred rokom, teda 25... stále je to iba pár vlasov, ale pomaličky pribúdajú... a teda mamina to mala podobne, takže ak chceš vedieť kedy to čakať, tak sa pýtaj hlavne v rodine

selest
4. jún 2023

Tazko povedat ci to pripisem 40ke alebo ze aj druhe dieta prislo do obdobia vzdoru..Ale v istom okamihu som si v zrkadle vsimla ze to uz nie je jeden sedivy vlas kt vytrhnem a ide sa dalej🤣

jaga18
4. jún 2023

Mám už nejaký ten rôčik po 40tke. Sem tam sa mi už objaví šedivý vlas. Zatiaľ to nie je vidno, vidím si ich len ja, ale predpokladám, že to už začalo a bude ich pribúdať čoraz viac.

ivik4
4. jún 2023

Postavte sa do radu 😀
Ja v 18 zo stresu,mala som na krku psychopata. Chvalabohu nie na celej hlave

marianarem
4. jún 2023

Obzeraj sa skor po zenach v rodine, je v tom isto aj genetika. U nas zeny z otcovej strany takmer vobec nesediveju, resp. az vo velmi vysokom veku. Tety mali este aj po 60ke tmave vlasy len s niekolkymi sedivymi. Ani teraz po 80ke nie su vyslovene sedive, maju taky melir. Ja mam 44 a zatial asi 10 sedivych vlasov. Naopak niektore kamosky zacalii sediviet uz pred 30kou, jeden kamarat mal uz pocas vysokej sedive pramene.

anita6666
4. jún 2023

Po tom,keď som zistila,že existuje toto fórum

petulda333
4. jún 2023

Cca 23r, a rychlo pribudli dalsie a dalsie

svetlonos
4. jún 2023
kvietok2012
4. jún 2023

V 41rokoch som si nasla asi 2 vlasy sedive...

sima_20
4. jún 2023

Mam 25 a pozorujem prvé šedivé vlasy 😔 budú asi zo stresu

svetlonos
4. jún 2023

Kamoska okolo 25, znami uz v 30tke cely sedivy, segra pred 40tkou po 3tom dietati 😁 , stryko po 50tke, dovtedy mal cierne ako havran! Ja mam teraz par a oklo 40. Mama si cely zivot farbi vlasy tak ani nevim 🙂. A teraz si vyber 😆

autor
4. jún 2023

Myslela som, že tak okolo 40 už to prichádza, ale niektoré ste ma prekvapili teda 😱

elenka74
4. jún 2023

Syn má 28 a šedín má už dosť, ja som v 35 bolo na tom dosť zle

mishka0508
4. jún 2023

Tehotna druhýkrát v 38 rokoch a pocas tehotenstva som si objavila prve sediny. Cize cca pred 6 mesiacmi 😃

miadi
4. jún 2023

V 27 mi povedal kadernik ze ich mam dost 😁Moja mama mala skor. Odvtedy ich vela nepribudlo nevadia mi.

viestta
4. jún 2023

Spytaj sa rodicov, starych rodicov. Je to dane geneticky, to ako to ma zvysok populacie nema pre teba ziadnu vypovednu hodnotu

deginko
4. jún 2023

Tak ja som prvých pár sedivých vlasov mala už v 16 tke..asi tak 2-3....mám prirodzene veľmi tmavé vlasy takmer čierne...v rodine to máme geneticke,aj moja mama začala veľmi skoro sediviet.Tetaz mám 33r a naozaj veľmi veľa sedivých vlasov..hlavne vpredu na hlave....spodné zadné vlasy zatiaľ moc nie...takže musím každý mesiac farbit

matulya
4. jún 2023

Prvé šedivé v 17tich rokoch.. teraz 32 a už cca trištvrte hlavy ,nevadí mi to, prešla som na blond 🙂

lucia147852
4. jún 2023

Okolo 20, u nás je skorá šedivost genetická. Začalo to presedivenim ofiny. Mužovi sa teraz ukázali prvé šedivé, bude mat 37. A poznám aj 50tnicky čo šedivé nie sú. Pozri sa ako to je u vás v rodine. Rodičia, babky…

jamimo
4. jún 2023

ja od veku 21 rokov, skôr od ofiny, pár vlasov, potom pásy na bočnej strane. Som šedivejšia viac ako svokra (71r.) 😏 Momentálne som vpredu komplet šedivá, postupuje to smerom na temeno. Tam mám pár vlasov šedivých. Po zafarbení mi svieti cestička po 3 týždňoch 🤷‍♀️ Sestra má na hlave 5 šedivých vlasov a je mladšia odo mňa (40r.) Môj chlap má 5 sivých vlasov a je po 40. Je to veľmi individuálne.

jamimo
4. jún 2023

@matulya pozrela som si tvoju profilovú fotku. Ten blond máš veľmi pekný. Ako často farbíš? Aké šedivé vlasy? Ja mám takú škaredú myšacinu, farbím balayage zlatohnedý, sivý prieliv, ale ten kontrast v cestičke je otras 😕 Počkám ešte pár rokov a pôjdem na sivé balayage. Chlap sa mi smeje, že šedivá je nová blond, haha l...

lilke
4. jún 2023

Môže to byť genetika, ale nepozeraj iba na ženy, ale na všetkých, resp. na koho si sa podala... Moja sestra, mama a jej bratia, dedko a jeho bratia, prababka... všetci bez sedin, plavé aj havranie vlasy dokonca po 80-ke. No mamine 3 sestry a babka sediveli.
Ja zas napr. z veľkých stresov prvé šedivé vlasy, potom veľmi pozvoľne.

rachel36a
4. jún 2023

V 42 rokoch som objavila prvé dva šedivé vlasy keď som bola tehotná...teraz mám 51 rokov a cca 20 šedivých vlasov...ešte sa ani nefarbim, nie je to zatiaľ vidno...

jarnajar
4. jún 2023

Cca 27 -8 som si našla prvé šedivé vlasy. Teraz mám 37 a nepribúdajú, mám ich stále len niekoľko. Moji rodičia začali šedivieť po 40.

lenka2710
4. jún 2023

Mam 33 a par šedivých vlasov, zato môjmu bratovi začali sediviet niekedy na strednej škole, ale bolo to ako keby obdobie, teraz ma 30 a stále je rovnako šedivý, nepribudaju nejak extra ďalšie
Sme sa z neho smiali, že to má preto, lebo je sám v triede a 30 báb okolo

sissy27
4. jún 2023

Mam 43 a zatial nula sedivych vlasov…moja mama niekedy po 50 mala prve sediny, tak hadam aj mne to vydrzi 😃

katka708
4. jún 2023

Ja som si prvé všimla okolo 26. Potom po materskej nárazovo pribudli a teraz to stojí. Moc nepribudaju -mam 37
Mamina bola šediva od 21r.

rol76
4. jún 2023

No ja mám teraz 47 rokov,a som už celkom šedivý,až bielý.Začal som šedivieť ked som mal 17 rokov.Potom som začal farbiť vlasy,cca.5 rokov,až som si všimol,že mi začínajú vypadávať,a to poriadňe.Prestal som ich farbiť,a zmieril som sa s tým,že no a čo,ked som šedivý?A veľa ľudom,hlavňe ženám sa mi páčia moje vlasy.

kvietok173
4. jún 2023

cca 45 teraz mam 47 a uz mam kusok viac ale naozaj len par. Mama bola v 25 sediva, otec okolo 50.

matulya
4. jún 2023

@jamimo raz za mesiac a pol si sama odfarbim odrasty..a cca každé 3 mesiace na hustý melir..keď mám veľký dorast zvyknem nastriekať sprejom až nestíham farbit..
Sampon fanola no yellow pri každom umývaní vlasov