Pôrodnica Banská Bystrica

mimibabybell
5. jan 2023

Ahojte. Prosím čaká ma pôrod v Banskej Bystrici. Máte niekto čerstvé skúsenosti s touto pôrodnicou? Prípadne aké? Ďakujem vám veľmi pekne 🙂

kapanek1
5. jan 2023

@mimibabybell ahoj, rodila som tam dva krat. Prvé ma skoro tri roky a druhe babatko jeden rok. Za ten cas co som tam bola prvy krat sa nic nezmenilo. Iba teraz co som pocula maju nadstandardne menu. Ale mne aj obycajne obedy zvacsa chutili. Nuz bola som hladna, zjedla som co mi dali. 😃 Ja som bola na obycajnej izbe, boli sme dve, postel je nova, cistucka. Socialne zariadenia na chodbe. K dispozicii jednorazova podlozka a par erarnych vloziek v nocnom stoliku. Pri druhom porode som dostavala aj 7dcl vody vo flasi pri jedeni. Porody boli prirodzene, prvy s epiduralkou, druhy bez. Oba porody so sitim - bezbolestnym. Personal pocas porodu bol dobry, ako prvorodicku si pamatam ze ma chvalili ze mi tlacenie ide dobre, podporovali ma, utesovali, hladili, dali mi "obklad" na usta. Druhy porod bol pocas druhej vlny Korony a v noci , takze porod s ruskom a unava personalu. Ale inak celkovo dobre. Na sestonedeli vzdy povedia kedy ide vizita, kedy je obed, kde a na ake vysetrenie beru babatko, sestricky sa nezmenili a vzdy su k dispozicii. Nie kazda je privetiva, treba sa slusne opytat. Podla mna podpora dojcenia ziadna. Na sestonedeli mi po porode pomohli do sprchy a sestricka cakala kym sa osprchujem, ak treba pomoct obliect pomoze. Celkovo ja osobne som bola s porodnicou spokojna. Byvame za Zvolenom, ale som rodena bystricanka a hned som vedela ze chcem ist rodit k nam do BB.

mimibabybell
autor
5. jan 2023

@kapanek1 ďakujem veľmi pekne 🙂🙂🙂

liloastitch
5. jan 2023

Ja som tu absolvovala tri pôrody aj keď všetko sekcie. Prvý 2018, druhý január 2022 a tretí pred pár dňami. Ja tu nemám komu čo vytknúť. Lekári sú veľmi obetaví, takto pred rokom som tu prežívala veľmi ťažké chvíle a ich prístupom mi to citeľne uľahčili. Sestry ako ktoré, našli sa aj také čo mali " deň blbec" každú službu. Šestonedelie som zažila len v 2018 vtedy to bolo v pohode, jediné čo mi nevyhovovalo bolo , že sa všetko prekrývalo. Naraz detská vizita aj raňajky... Vyber si ktoré stihneš.. strava je v pohode, teraz sa dá objednať osobitné menu za 12€ na deň ak ti nemocničné jedlo nevyhovuje.. postele sú fajn polohovateľné, sprchy " ešte poslúžia" ale už by sa aj opraviť patrilo 😃... Ja ležím na gynekologii keďže malú mám v inkubátore, chodiť za ňou môžem pravidelne .. s lekármi je dobrá komunikácia.

mimibabybell
autor
5. jan 2023

@liloastitch ďakujem veľmi pekne 🙂🙂🙂 Držím palce nech ste čím skôr domka ❤️

monka7
6. jan 2023

za mňa je to teraz oveľa oveľa lepšie ako pred tým, aj ked ani pred 11 rokmi som nemala extra výhrady ale ani žiadne komplikácie, teraz som aj s komplikáciami zažila profesionálny prístup, aj službukonajúci aj lekár oddelenia profesionálny aj ľudský prístup, sestričky na šestonedelí sa nabehali a dakedy som mala pocit že aj detičky "vykutlovali" viac ako detské keď bolo treba... detské sestričky ako ktorá, niektoré sa javili fajn a nakoniec mi prišli arogantné a zas tie čo boli zo začiatku odmerané sa ku koncu ukázali ako empatické... za mňa teda pôrod a prístup sestričiek a pôrodných asistentiek - stihli sa vystriedať služby - super aj lekári všetci čo som zažila a už ked je po pôrode tak na šestonedelí sa dajú zuby zaťať ked čosi ale ženské sestry vedia a sú ochotné pomôcť s čímkoľvek a vačšinou aj detské nikdy som nemala problém či som šla po mliečko, oblečenie, zaniesť malého keď ma brali na vyšetrenia ked bola dáka čo si zašomrala tak som zaťala zuby - asi som immúnna už :D

mimibabybell
autor
6. jan 2023

@monka7 ďakujem veľmi pekne za skúsenosť 🙂🙂🙂

adusa_krikri
14. jan 2023

@mimibabybell ahoj. Prvé som rodila vo Vranove a druhy pôrod pred rokom a pol v BB. Za mňa lepšie v BB. Akurát co ľutujem, že malého som mala krátko na bonding, ale asi to treba dopredu prebrať a opýtať sa na kontrole. Ja som ani jednu nestihla, kvôli koronaopatreniam to bolo všetko posunuté. No porodnik aj porodne sestry mali pekný prístup a pôrodom pekne sprevadzali. Na novorodeneckom aj na sestonedeli som bola tiež spokojná, ale keďže to bolo druhé dieťa, už som vedela co a ako, takže ja som si tam super oddýchla, chodili aj laktacne poradkyne. Dávali aj plienky, aj podložky,
náhradné oblečenie pre novorodenca. Za mňa spokojnosť a šla by som znova tam len už by som si vyprosila ten bonding.

mimibabybell
autor
15. jan 2023

@adusa_krikri jeeeeeeej ďakujem veľmi pekne. Si ma potešila, že bolo tak dobre postarané. No ja mám offic termín o 4 dni, tak som veru zvedavá 😁🙈

adusa_krikri
15. jan 2023

@mimibabybell
Tak držím palce , nech všetko dobre dopadne a si spokojná😊

petinkator
17. jan 2023

Chcem sa spytat, je aktuálne zakaz navstev na porodnici? Ďakujem

liloastitch
17. jan 2023

@petinkator áno. V celej nemocnici. Ale púšťajú keď idú s vecami,na pár minút na chodbu.

petinkator
17. jan 2023

Ďakujem 🙂 ale asi bez bábätka na chodbu, že?

liloastitch
17. jan 2023

@petinkator toto ti neviem povedať,ja som malú mala v inkubátore, takže toto som neriešila. Ale myslím, že asi bez bábätka

petinkator
17. jan 2023

Ďakujem za odpoveď 🙂

ivkaka77
12. apr 2023

@mimibabybell
tipujem že ste už po pôrode, môžem sa opýtať na Vašu skúsenosť? 🙂

stella1993
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mimibabybell
autor
12. apr 2023

@ivkaka77 och och 😭
Áno som. Mno... Čo presne máš na mysli... Nadštandardné izby či pôrod samotný? Ak pôrod tak prosím správu mi radšej napíš, vďaka 🙂🙏