• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo vypovedá vyšetrenie zaznamenané "na pásoch"?

28. júla 2015 
Ako pravá nespavá a 5 dní pred termínom u mňa dosť vrcholí zvedavosť. Chcem sa spýtať, či viete niečo vyčítať z toho grafu, keď sa prckovi źaznamenáva srdcová činnosť na tvz. pásoch. Absolútne z toho neviem vyjsť, len sa ma pýtajú, že či spinká a či je aktívne. Asi pretože naša drobnička ma vždy kope v čakárni a na každom a jednom vyšetrení sa tvári, že ona vlastne ani nie je...ani sa nehne potvorka. Pointa je v tom, že kedze mam takmer za dverami termín nevolajú ma do nemocnice na príjem ale len na pásy,ze podla toho usúdia, či to bude alebo nie. Čo vedia z toho usúdiť??? Vraj to veľa napovie, len sestrička mi to nejako nesttihla vysvetliť, čo na tom poznajú a aký je rozdiel pred pôrodom. Mám síce nejaké domnienky ale verím, že niekto z vás to vie presne.
22. júl 2008 o 00:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj kobyliačik ja viem iba toľko, že to ukáže keď máš kontrakcie aj vtedy, keď ty to necítiš. som mnou bola na izbe jedna mamina a boli sme spolu na zázname a jej povedali, že má kontrakcie, ona o tom ani nevedela. keď si v klude tak ti ide rovná čiara a keď ťa bábätko kopne tak ti tá čiara vyskočí
22. júl 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jednu malo babo kopalo a skakala aj ta srdcova činnost alebo čo to bolo a robili cisarsky nakoniec
22. júl 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, tie "pasy" sa volaju CTG a mam k nim celkom dobre vysvetlujuci clanok - je tam toho viac okolo vysetreni v 3. trimestri ale ak vas zaujima iba CTG, nachadza sa v bode 6.5.1
takze si kliknite na tento link alebo si tuto adresu skopirujte a preneste do prikazoveho riadku:

http://www.pulib.sk/elpub/FZ/Galdunova1/6.pdf
22. júl 2008 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojky kobiliacik,no tak co ja viem,tak ako baby hovoria,je to CTG a zazanamenava to kontrakcie.mne tvrdlo brucho uz dlhsi cas,doktor mi dokonca povedal,ze budem rodit skor a nestalo sa tak.podla toho sa zistuje,ci uz mas kontrakcie alebo nie.a zistuje sa tym vlastne aj pocas celeho porodu,ci dietatko dycha,ci sa nahodou neomotalo okolo pucpocnej snury.
8. aug 2008 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, ja som kvoli tym CTG zaznamom bola asi tyzden pred porodom v nemocnici...vzdy sa im cosi nezdalo...tak ako vravia ostatne...as tam dve krivky, jedna sleduje cinnost maternice, kontrakcie a druha babo...pohyby, tlkot srdiecka. Ja som tie zaznamy mala take do bludu, vzdy mi ich opakovali aspon 2x...sestricky tam videli kontrakcie a ja som nic necitila...napokon mi kvoli tomu tiez robili cisarsky
8. aug 2008 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...ja som si tych "pasov" tiez uzila- kedze som uz trochu prenasala a tyzden pred porodom som uz bola v porodnici... ja som len pozerala ci to uz kresli velke a caste kopceky- vtedy sa to vraj blizi....nakoniec aj tak vyvolavali...
8. aug 2008 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som koli tomu bola 2x zbytocne na cakacke a hlavne na porodnom stole a aj tak som sla domov, lebo ukazoval kontrakcie a nic z toho :zipper_mouth:
8. aug 2008 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sú tam tri záznamy. Úplne horná čiara s rozsahom od 0 po 200 je tep srdca bábätka, pod ním sa robia také malé bodky a čiarky, ktoré udávajú pohyb bábätka a spodná stupnica meria kontrakcie, ktoré ak sa objavia tak sa vytvoria kopce
14. okt 2014 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kitinka konečne tomu chápem aj ja ... ked teraz pozeram na svoje CTG tak som počas ctg mala tri kontrakcie ale len take slabe do stupnice 30
16. okt 2014 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nie je zač tiež som nemala tušenie ako to je ale narazila som na zlatého doktora čo mi to vysvetlil
16. okt 2014 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som bola vcera na CTG a 3x mi to vybehlo na stupnicu 90 a nad 50 torr 9krat. Ale babo sa pocas 20 minut neprestalo vrtiet, tak dufam ze to bolo len tym :slight_smile:
19. jún 2015 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to je sranda, ze vam ukazovalo kontrakcie a nic ste necitili... lebo ja pravy opak, citila som velku bolest, kontrakcie a sestricky mi na to, ze to ukazuje takmer nic...
28. júl 2015 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@shmoulinka1 ja som to mala tak isto.. kontrakcie kazdych 45 sekund.. a sestricka ze na obrazovke vidi len mierne kontrakcie nic strasne.. no maly bol cca o 10 minut na svete .-D
28. júl 2015 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Mne tak voda doma odtiekla a potom mi robili zaznam a vsetko na nule :smiley: Ale nemala som ani bolesti, tie prisli o 2 hodinky a o dalsie bola malá na svete :joy: Stihli mi dat len algifen od bolesti ked som uz bola na 8 otvorena.. Dnes mame 13 dni.
28. júl 2015 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok