Rozchod - už ho nemilujem

mango_123
19. jún 2022

Ahojte, mám takú otázku už dosť dlhú dobu som s partnerom no až teraz začal ukazovať svoju pravú tvár a ja ho už nemilujem mám ho rada no láska sa vytratila povedala som mu o tom a vždy keď poviem ze sa chcem rozísť sa mi vyhráža že si ublíži už bol toho par krát schopný už vyše roka s nim nespavam nepriťahuje ma ako chlap už vôbec preto všetko ako mi ublížil aj keď sa stále hádame len pre sex vyčíta mi ze s nim nespavam aj keď dobre vie ze prečo... Niekedy to je už ozaj pre pokoj pretože už nevládzem psychicky chcem odísť no bojím sa ze sa ze si naozaj ublíži...

liljana
19. jún 2022

Ak si ublizi, je to jeho problem. Nenechaj sa vydierat. Snad si nepokazis zivot, lebo sa clovek s ktorym si nerozumies, manipulator, vyhraza, ze nesmies odist, inak si nieco spravi. Chce to uprimny rozhovor, ze toto nema zmysel, ze najde niekoho vhodnejsieho a razny sek. Vacsina vyhrazajucich si nic nespravi. A ak ano, je to jeho zivot, ma pravo skocit aj pod vlak, ked si ho nevazi a ma dojem, ze ho uz nepotrebuje.
Prezit zivot s nervovo labilnym neprijemnym clovekom pre jeho vyhrazky, ze si nieco urobi? To si bude podrezavat zily zakazdym, ked mu nevyhovies? No dakujem pekne.

h2
19. jún 2022

Neublíži si. Zistil, že to na teba platí, tak to používa. Nezostávaj s ním. Keď sa ti tým bude vyhrážať celý život, budeš s ním nedobrovoľne až do smrti? Okamžite rozchod. Nič si nespraví.

pribinak
19. jún 2022

Iba tá vydiera a manipuluje. Nič viac.

Stracas svoj život pre manipulátora a psychicky chorého chlapa. Takýto ľudia si reálne neublizia, hrajú len divadielko. Majú sa príliš radi na to, aby si reálne ublížili

Zbal sa a on nech si robí čo chce. Je zodpovedný sám za seba. Ak sa na to necíti, nech odovzdá občiansky preukaz.
Ty za jeho správanie nenesies žiadnu zodpovednosť

simona1306
19. jún 2022

Neublizi si, su to len recicky . Bola som v rovnakej situacii, ale s rozdielom ze on fyzicky ublizoval mne, a ked som to chcela ukoncit vyhrazal sa, ze ublizi mne a potom aj sebe. Treba nabrat odvahu, zbalit veci a odist , bloknut cislo, ignorovat spravy ,vsetko. U mna to zabralo, a cuduj sa svete, za tyzden uz mal inu zenu a bol po usi zamilovany :D

miriam11
19. jún 2022

@mango_123 citovo ťa vydiera. Fuj. Odíď a hneď. Nepozeraj, co bolo, co robí. Buď samostatná jednotka. Pozeraj má budúcnosť...roky utekajú a toto nemá budúcnosť

mango_123
autor
19. jún 2022

Ďakujem krásne za rady no mám ten strach a zlý pocit co ak naozaj... 😬 Ja som stále čakala na nejakú zmenu ze si ma začne vážiť a Mať rád ale nikdy som sa nedočkala...
Som mladá 20 ročná a poriadne neviem ešte ako sa s takého toxickeho vzťahu vymotat

h2
19. jún 2022

@mango_123 Normálne mu povedz, že sa s ním rozchádzaš. Ak nemáš odvahu povedať mu to priamo, tak mu to napíš do správy. A napíš mu aj to, že si ho hneď zablokuješ a aj to hneď urob, aby nemal šancu ťa citovo vydierať. Urob to ešte dnes. 🙏

katkine_terapie
19. jún 2022

Nie je pravidlo, ze ak o tom hovori, tak to nespravi alebo naopak. Je to velmi individualne, kedze niekedy to moze byt volanie o pomoc (nemyslim si, ze toto je tvoj pripad). To ci si ublizi alebo neublizi vsak nie je v tvojej moci ovplyvnit a tym padom ani za to nie si zodpovedna. V tvojom pripade to naozaj vyzera na manipulaciu a citove vydieranie. Navyse si zjavne v toxickom vztahu, ak na teba partner pouziva taketo "ťahy". Jedine riesenie, ukoncit vztah, pobalit veci, ak spolu byvate a na citove vydieranie reaguj nasledovne: Vytlac si t.c na linku dovery, nzabudku, IPčko... a ked to bude zas na teba skusat podaj listok s tym, ze tu by mu mohli pomoct. Podala si pomocnu ruku (mozes mat "pokoj na dusi") a je na nom ci pomoc vyuzije. Viac ho neriesit. Ak sa bude ozyvat, tak no contact.

kassandra25
19. jún 2022

@mango_123 ked sa budes spravat ako tritelka, tak nou budes.

moonlight1210
19. jún 2022

@mango_123 uz toho bol aj parkrat schopny v akom zmysle? Co urobil?

zmrzlinka2021
19. jún 2022

@mango_123
mas 20, mas frajera, si slobodna zena so zivotom pred seba a riesis ci a ako mu dat kopacky?

Vobec by som sa nad tym nezamyslala. Ved chodenie je na to, aby si zistila ci ano alebo nie. Ty si zistila ze nie, tak čauko chlapec.

A vyhraza sa, ze si nieco spravi?
A co ty s tym mas?
Ma na to pravo, jeho zivot, jeho volba, nedaj sa manipulovat takymto clovekom.

78787878
19. jún 2022

@mango_123 Neboj sa. Neublizi si, len sa Ta snazi manipulovat, je to asi dost bezne. Pokial by si skutocne ublizil, co je miziva pravdepodobnost, je to jeho rozhodnutie, jeho zivot a Ty za to nenesies vobec ziadnu zodpovednost. Dospely clovek zodpoveda sam za seba, svoje myslienky, reci, skutky. Nikto iny mu za nic nemoze. A nestracaj s nim viac casu, jednoducho oznamis, napises, cokolvek, ze koncis a viac nemusis vobec komunikovat, ak Ti to nerobi dobre. Ignoruj.

janetinka27
19. jún 2022

@mango_123 bojis sa,ze si ublizi a tak radsej dovolis,aby ublizoval tebe? vyhladaj pomoc u blizkych - rodina, kamaratka,aby ti pomohli z toho vztahu odist,lebo sama sa z toho nevies dostat

laska86
19. jún 2022

@mango_123 jednoducho to ukonci popraj mu vela stastia..a ked si ublizi nebude to tvoja chyba...on je dospele decko..netrap sa..

komplikovana
19. jún 2022

bola som v podobnej situacii, a pochopila som az neskor : nikdy to nebude moja vina, pretoze nie som zodpovedna za spravanie cloveka. Su to jeho rozhodnutia, nie moje. Ako sa hovori, kym je drzitelom obcianskeho preukazu, je zodpovedny sam za seba. Nie je zbaveny zvojpravnosti. Iba ta manipuluje, chce prebudit v tebe vinu, ze ty si ta zla. Ak to sama nedas, popros niekoho z rodiny o pomoc.

karhu
19. jún 2022

keby mi chlap povedal, ze si ublizi ak ho opustim, tak sa neskutocne rozrehocem a sam by ma poslal prec
prestan riesit, dvihni sa teraz hned a prejdi dverami, na slobodu

mandzula
19. jún 2022

@mango_123 to nie je chlap, to je sracka. Ak si aj ublizi, je to jeho problem, nie tvoj a uz vobec nie tvoja zodpovednost.

ninusa221
19. jún 2022

@simona1306 presne😂😂😂 ako keby si mojho ex opísala😂 a ešte ma stale podozrieval ze ho podvadzam😂a on ma podvádzal s byvalou 😂 ja výťahom k nemu domov ona po schodoch 😂😂😂😂😂.

simona1306
19. jún 2022

@ninusa221 hej hej, aj on mna podvadzal ale s mojou najlepsou kamaratkou vtedy :D :D a vraj ja jeho na kazdom kroku :D to su ti chlapi co si ublizia ked sa snimi rozideme :D hahah :D

mango_123
autor
19. jún 2022

Rozišla som sa s ním a začal mi posielať svoje krvavé ruky ako sa rezal a ja neviem už fakt co mam robiť mam v plane to poslať jeho rodičom...

janickacrazy
19. jún 2022

@mango_123 zablokuj si ho na mobile a všade

silvike
19. jún 2022

@mango_123 Urcite poslat rodicom aj teda s komentarom o co ide aby videli. Ten chlap potrebuje v prvom rade odbornu liecbu.

laska86
19. jún 2022

@mango_123 posli to jeho mame jake ho ma jebnuteho syna ..mal sa rezat ked ti ublizoval..

laska86
19. jún 2022

@mango_123 skonci na psychiatrii a tam moze nad sebou rozmyslat aky je vymlety...🤷

danielle799
19. jún 2022

@mango_123 keby si podrezal žily, tak už by nic neposlal. Pravdepodobne si len ubližuje aby ste sa vrátili.
Nerobte to, toto nie je normálny vzťah, a ani človek co toto robí. Mal by sa liečiť. Bloknite si ho, nech vám nechodia správy od neho. Mate právo žiť normálne, a on nemá právo vás alebo hocikoho takto vydierať.
A keď si chce ublížiť nech si ublíži, vy nie ste za neho zodpovedná

denisa0504
19. jún 2022

@mango_123 tiež som mala niečo podobné v tvojom veku. Písal výhražné správy a posielal mi naaranžované fotky. Potom som si povedala, že aj keby sa zabil, no a čo? Možno je to veľmi hnusné, ale ten človek mi strpčoval a ničil život. Nenávidela som ho. Keby sa aj zabije, nie mojou vinou, ale kvôli tomu, že je šibnutí.. Keď sa obzriem po rokoch späť, nedokážem pochopiť, že som to tak dlho neriešila a bála som sa ho opustiť. Neboj sa ani ty ničoho. Nezabije sa (ani ten môj to nespravil) a ak náhodou áno, čo je možno 1% zo 100 čo to naozaj urobia, tak ho nebude škoda.. a rozhodne by to nebola tvoja vina

zdenkastanka
19. jún 2022

Neublizi si, len ta tym vydiera... ma sa az moc rad, je to narcisticky sebecky manipulator.rozid sa... kolko takto chces byt s nim kvoli lutosti?20 rokov?

Aj kamoska mala takeho, uz je ex... a vsetko je ok.

k0l0b3zka
19. jún 2022

Plzak vo svojich knizkach hovori, ze partnera ktory sa vyhraza "ublizenim sebe" je potrebne okamzite odstranit zo svojho zivota, pretoze normalny clovek to urcite nerobi a bud rada ze sa takto prejavil. Ak si doteraz mala 99percentnu istotu ze sa chces rozist tak po tomto si uz musis byt ista na tisic percent.

andrea112255
21. júl 2022

@mango_123
Ahoj.. Asi pred 3 týždňami sa mi priateľ (teraz už ex) vyhrážal smrťou.. Bola som na návšteve u známych a našla som od neho niekoľko zmeškaných hovorov a medzi nimi aj správu citujem '' už sa s ním j*ebeš? ''.. Stále ma podozrieval keď som šla niekde bez neho ze si to určite s niekym rozdám.. Zavolala som mu teda naspäť.. Dvihol opitý na mol.. Najprv vyhrážky že keď neprídem hneď domov tak ma nepusti do domu.. Nedala som sa.. Slušne som si sedela na návšteve u kamarátky a jej muža.. Ked videl ze nič nezaberá tak mi povedal ze keď do polhodiny neprídem tak sa obesí.. Prvýkrát v živote mi niekto niečo také povedal a prišla na mňa panika.. Normálne som sa bála ísť domov že či si náhodou naozaj neublíži ved predsa len nikdy nevieš čo opitý človek urobí.. Kamoška ma ukludnovala že on si určite nič neurobí.. Že ľudia ktorý o tom verejné rozprávajú si nikdy nič neurobia pretože človek ktorý to naozaj chce urobiť je ticho a nikomu nič nepovie...plánuje to sam a urobí to v tichosti.. Od toho večera som sa rozhodla to ukončiť už definitívne... Jasne ze sa mi znovu vyhrážal že si ublíži keď som mu oznámila že koncim.. Bola som v dosť veľkom strese z toho ale nic sa nestalo.. Len ma proste citovo vydieral aby som sa zľakla a neukoncila to... U nás boli už dlho problémy (z jeho strany alkohol, žiarlivosť) a žiadna zmena takže to vola už len otázka času kedy príde ten moment keď to preženie.. Sama som sa veľmi bála rochodu...čo si počnem atď.. Žijeme v zahraničí, máme dom a ja nemám auto.. Ale musela som to urobiť.. Psychicky ma to všetko už veľmi ničilo.. Tak som si povedala ze sa radšej zo začiatku trošku potrápim kým si nájdem nejaké auto a kým sa on odstahuje.. Nebudem to mať vôbec ľahké, hypo na krku ale presvedčila som samu seba že to dám.. Že je to lepšie ako sa trápiť vo vzťahu ktorý nefunguje..

Keď som prečítala tvoj príspevok normálne som sa v ňom nasla.. Tiež ten istý problém ohľadom sexu... Kvôli tomu co povystrajal keď bol opitý som pomaličky citovo ochladla... Ničoho sa neboj on si neublíži len tebou manipuluje aby si sa zľakla a nerozisla sa s ním.. Hlavu hore.. Najťažšie bude urobiť prvý krok a definitívne oznámiť koniec ale uvidíš ono sa to vyrieši.. Daj vedieť potom ako to dopadlo nakoniec

drago12587
17. apr 2023

@mango_123 vyhraža sa, lebo ta miluje.. ty si si pravdepodobne vyhladavala pozornost inych chlapov, preto bude nervozny typujem. Ak chlap neveri zene, bude mat na to dovod.. chodis " slabo odena" sama alebo s kamošmi do barov, obimaš nahodnych chlapov, napr DJa, barmana atd, maš vela nezadanych mužskych kamošov, alebo na insta postuješ polonahe fotky.. dovodov moze byt vela, on citi, že mu niesi oddana a je zufaly.. chlapi sa o svoje ženy neradi delia .. aj tak si myslim, že by si ho mala nechať pre jeho dobro.. a netvrd mi, že inych mužov v kontaktoch nemaš a nepišeš si s nimi :D inak by si ho " neprestala milovať" .. to je lahka psychologia.